verslagen Verslag ledenvergadering 28 .juni 1990 Aanwezig 11 leden. Afmeldingen van Jaco Walhout en Koos Minnaar. Doordat de beheerder van Bachte Poorte niet aanwezig was zijn we uitgeweken naar de huiskamer van Jan Meulmeester. Als nieuw lid konden we René den Hollander verwelkomen. Veldwerk. Op dit moment broeden er weer 7 paartjes Kerkuilen op Walcheren, ondanks dat er twee schuren waren ingestort met de Januari- storm zijn er weer twee nieuwe broedplaatsen gevonden. Dit is waarschijnlijk nog niet het juiste aantal omdat nog niet alle kasten zijn gecontroleerd. Er werd opgemerkt dat ze op Walcheren niet echt vroeg waren met broeden. Kwartels werden gehoord bij de Zandvoortse weg en Oranjepolder. Fred Twisk, Jan Willemse en Jan Hengst hebben verschillende oevers van watergangen geïnventariseerd. Rondvraag. Dhr.Waversveld vraagt om evt. dode Gierzwaluwen die hij nodig heeft voor onderzoek. Luud Persijn meldt dat er in het sloe weer een Oeverzwaluwkolonie zit. Ook maakt hij melding van een Visdievenkolonie in het Sloe. Copy voor het Zwelmpje moeten naar Rob Sponselee, voor 1 augustus. Bestuursmededeling. Er worden nog ideeën gevraagd voor de vogelaarsdag in Oktober. Rob Sponselee, Co Smit, Jan Goedbloed en Fred Twisk zijn bezig een boekwerkje te maken. De Steenuilenavond van dhr. P.Fuchs was een groot succes. Het wegbermonderhoud laat veel te wensen over. Op de Grijpskerkse weg worden de vogelnesten letterlijk uit de bomen gemaaid. Na jaren van vragen en praten is er nog niets verbeterd. Fred gaat na bij dhr. Schaap en evt. de A.I.D. welke stappen we kunnen ondernemen. Als laatste werd Ben Smulders in het zonnetje gezet voor zijn werk aan het Zwelmpje. Ben en zijn vrouw Renske hebben namelijk 10 jaar lang tZwelrap je verzorgd, Ben de redactie en Renske de tekeningen. Na een voorgelezen gedicht van Fred, kreeg Ben een boekje en een cadeaubon voor zijn vele werk.De bos bloemen die eigenlijk voor Renske waren meegenomen kreeg Sonja Meulmeester I voor haar gastvrijheid. Voor Renske zal er zeker een nieuwe bos f bloemen gekocht worden. Ben die bedankte voor de cadeau's zei: het leek of het vanzelf ging met het maken van 't Zwelmpje. Maar dat het misschien beter was dat een jonger iemand dit gaat doen en er zo een frisse wind door waait. Het na-pauze programma, het brain-stormen van de Kuifeend. Gele kwikstaart, Kokmeeuw, Roodborsttapuit en Grote pieper kwam te vervallen. Dit zal zeker later nog een keer plaats vinden. Dit kostte Fred nu al meer dan 1-J- dag voorbereiding. Inplaats van het brain-stormen werd de verzameling vogels van Jan bekeken. Verslag Ledenvergadering 30 mei 1990 1Opening De voorzitter heet iedereen welkom. Er zijn 13 leden aanwezig. Jan Meulmeester en Ben Smulders zijn verhinderd. 2Veldwerk Het uitbreiden van de verzameling gierzwaluwpannen in Oost Souburg is uitgesteld omdat het juiste type pan nog niet geproduceerd wordt. De productie wordt wel voorbereid. De heren Meulmeester en Smit zijn begonnen met de controle van nestkasten in de gemeente Vlissingen. Jos Tramper wijst de aanwezigen op de mogelijkheid rnee te wei ken aan huiszwaluwinventarisaties Er is een nachtzwaluw-excursie gepland voor 22 juni a.s.. 3Rondvraag In de kreek bij Westkapelle is een pelikaan gesignaleerd. Koos Minnaar meldt dat in Ter Hooge 8 blauwe reiger nesten zijn bewoond. Jos Tramper is geïnteresseerd in waarnemingen die wijzen op het broeden van fluiters in de omgeving van het Oranjebos. Dhr. Schaap informeert naar de gang van zaken bij de werkzaamheden in de Spuikom in Vlissingen. Ondanks eerdere belichten is waarschijnlijk toch niet opgetreden tegen de verstoring van broedvogels daar. 4 Mededel ingen/1ngekomeri stukken De verslagen van de bijeenkomsten op 28 februari, 28 maart en 25 april worden ongewijzigd vastgesteld. Aan de Zeeuwse Milieu Federatie is doorgegeven dat de Vogelwerkgroep grote moeite heeft met de plaatsing van twee windmolens te Westkapelle. Omdat onderzoek heeft laten zien dat er zelden slachtoffers vallen wil de werkgroep de plaatsing niet verhinderen. Wel is gevraagd bij weersomstandigheden met verhoogd aanvaringsrisico de molens stil te zetten. Daarnaast is verzocht orn toegang tot het terrein ter controle op eventuele slachtoffers Op 22 mei werd deelgenomen aan een overleg over de verdere voorbereiding van een mi 1ieu-informatie-centrum in Vlisburg. De werkgroep die deze plannen uitwerkt vroeg en kreeg toestemming van de (vele) aanwezige natuur/mi 1ïeugroepen om door te gaan op de ingeslagen weg. Toby Coppejan uit Middelburg heeft zich aangemeld als lid. De avond werd afgerond met een vogelkijk-excursie te voet langs slik. schor en fort bij Rammekens.

't Zwelmpje | 1990 | | pagina 4