't Zwelmpje" is een kwartaalperiodiek van de Vereniging Vogelwerk groep Walcheren, opgericht in 1980. BESTUURSSAMENSTELLING Voorzitter: F. Twisk, Ellebooglaan 12 4371 PT Koudekerke, 01185-1282. Secretaris J. Meulmeester, Westerscheldestraat 31, 4388 VC Oost-Souburg, 01184-67162. Penningmeester J.B. Sïnit, Park de Moucheron 40, 4336 AZ Middelburg, 01180-25363. Onderzoekscoördinator Jos Tramper, Noordweg 78, 4353 AZ Serooskerke01189-1867. Bestuurslid: Rob Sponselee, Anjelierenlaan 66, 4382 PZ Vlissingen, 01184-10654. Contributief 25,- per jaar Postgiro 532497 Bankrekeningnummer 82.31.21.739 In het volgende giimmer - Meer over de Boe- en Dwerggors te Westkapelle. - Een artikel van onze correspondent op Sint- Maarten, Nederlandse Antillen. - Avifaunanieuws. - Een verslag over de simultaantelling van 21 oktober jongstleden Bijdragen voor het februarinummer dienen uiterlijk 20 januari 1991 in bezit te zijn van de redactie. (Als de bijdrage of diskette wordt ingeleverd in WordPerfect 4.2 of in DOS (ASCII) formaat, dan bespaart ons dat heel wat tikwerk!) INHOUDSOPGAVE blz. Bestuurssamenstelling 1 Inhoudsopgave 1 Inleiding 2 Noteer in uw agenda 2 Verzoeken 3 Verslagen Ledenvergaderingen 4 Verslag Vogelaarsdag 6 Advertenties 7 Luxemburg 8 Landtrek aan de Zuidwestkust van Walcheren 9 Terugmeldingen geringde vogels 15 Recente meldingen 17 Nationale monumentendag 8-9-90, Westkapelle 21 Grauwe Fitis 22 Bulwers stormvogel 23 Biotopenonderzoek 25 Nestkastcontrole 25 Kleurringen 26 Buitendijkse observatiepost te Westkapelle 28 Aktiviteitenprogramma 29 1 INLEIDING Voor u ligt het novembernummer van 't Zwelmpje dat er, zoals u ziet geheel anders uitziet als dat u gewend bent. Nadat Ben Smulders bijna vijf jaar lang redacteur van 't Zwelmpje was geweest nam Rob Sponselee de redaktie in juli van dit jaar over. De reden dat 't Zwelmpje vanaf oktober 1990 door ondergetekende verzorgd zal gaan worden heeft vooral te maken met het feit dat Rob door toegenomen taken op zijn werk (en thuis) al snel inzag dat het verzorgen van typewerk en lay-out van 't Zwelpje moeilijk haalbaar was. Aangezien ik reeds had aargegeven belangstelling te hebben voor het redacteurschap van 't Zwelpje kwam dit bij mij terecht. Zoals ik reeds aangaf ziet dit blaadje er anders uit als de voorgaande num mers. Cto te beginnen de voorplaat: Bij veel tijdschriften is het gebruikelijk om per nummer of per jaar een ander figuur op de voorplaat af te beelden. Het leek me een goed idee om een nieuwe redacteur te combineren met een nieuwe omslag voor 't Zwelmpje. Wat u ook op zal vallen is.dat het gehele nummer op de computer is ingetikt; dit met de bedoeling 't Zwelmpje beter leesbaar te maken en een verzorgder uiterlijk te geven. Voorts zijn de illustraties voortaan omlijnd en warden artiest en naam van de afgebeelde vogel daaronder genoemd. Tenslotte zal u opvallen dat 't Zwelmpje iets dikker is als gemiddeld. Het streven is om voortaan een minimum van 24 pagina's vol te krijgen. Daarom nodig ik u ook uit om eens een artikel voor 't Zwelmpje te produceren. Kort, lang, wetenschappelijk, humoristisch, aan de hand van een onderzoekje of gewoon een leuke belevenis, het maakt niet uit. Uw artikel kunt u sturen naar onderstaand adres. Mocht u tenslotte opmerkingen, commentaar of ideëen hebben over of voor de nieuwe opzet van 't Zwelmpje dan zijn die op hetzelfde adres welkom. Jaco Walhout, Verwerijstraat 25, 4331 TA Middelburg. 01180-34717. NOTEER IN UW AGENDA Woensdag 28 november: Na de vergadering zal dhr. de Vos uit Zierikzee voor de tweede maal een dialezing voor ons verzorgen. Ditmaal staat niet het buiten land, maar Schouwen—IXiiveland in de schijnwerpers. Woensdag 19 december: Na de pauze gaan we zelf opnieuw enkele vogelsoorten onder de loep nemen. We rekenen op een aantal enthousiaste leden die zich met overgave willen storten op het boven tafel halen van zoveel mogelijk informa tie over de volgende soorten: Bekje. Groenlino. Groene Specht. Bonte Vliegen vanger en Ijseend. We stellen het bovendien erg op prijs als u van bovenge noemde soorten zoveel mogelijk informatie uit uw eigen dagboeken van te voren wilt verzamelen en deze gegevens op de vergaderingen mee wil nemen. Woensdag 30 januari 1991: Ckndat we de afgelopen zomer de fotografen nog niet in de gelegenheid hebben gesteld hun (vakantie)dia's te laten zien, reserveren we deze avond daarvoor. Een ieder die mooie, grappige, ontroerende, speciale, profesionele of amateuristische dia's van al dan niet zeldzame vogels heeft wordt uitgenodigd de op deze avond aanwezige vogelaars hiervan mee te laten genieten. Alle bovengenoemde bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur met een huishoudelijk gedeelte en worden zoals gebruikelijk gehouden in de zaal van het bejaarden tehuis "Bachtenpoorte" aan het Qranjeplein in Oost-Souburg. 2 f

't Zwelmpje | 1990 | | pagina 2