VERZOEKEN Kruisbekkeninvasie Teneinde een zo volledig mogelijk beeld van de Kruisbekkeninvasie te krijgen voor Walcheren wordt een ieder verzocht zijn waarnemingen (indien mogelijk met gegevens omtrent voedsel, groepsgrootte, biotoop en/of trekrichting indien van toepassing) door te geven aan Jaco Walhout (adres zie elders dit Zwelmp- je)De waarnemingen zullen worden doorgegeven aan Cor berrevoets Jan-Willem Vergeer, die in de komende Tadoma een (voorlopig) beeld willen schetsen van de omvang en spreiding in Zeeland. Voorkomen van de Grote Liister op Walcheren. Aangezien van bovenstaande soort onvoldoende bekend is over het voorkomen op Walcheren wordt een ieder die gegevens omtrent (mogelijke) broedgevallen en trekwaamemingen heeft, die door te geven aan Jaco Walhout. In het volgende nummer zal een overzicht worden gepresenteerd. Voaeltekeninaen gevraagd. Mijn stelling dat iedereen kan tekenen is mogelijk wat te optimistisch, maar dat er veel onbekend talent is staat vast. In dit nummer heeft u naast teke ningen van mijzelf ook kennis kunnen maken met tekeningen van Sander Lilipaly en Erik Sanders. Aangezien ik er naar zal streven elk nieuw "Zwelmpje" van originele vogel tekeningen te voorzien en ik niets op voorraad heb nodig ik een ieder uit om ook eens een poging te wagen een vogel op papier te krijgen. Alles mag, zolang de tekeningen maar in inkt zijn uitgevoerd en de vogel maar herkenbaar is. Zowel humoristische als goedlijkende tekeningen, gedetailleerde of eenvoudige tekeningen, alles is welkom. Voor het kanende nummer zijn teke ningen van ganzen, zwanen, roofvogels, lijsterachtigen enzovoorts geschikt. U kunt ze sturen naar het redactieadres (zie voorin) Kruisbek 3 LEDENVERGADERING 2 9 AUGUSTUS 19 9 O Aanwezig 18 leden. Afmelding van Francien Castel Veldwerk. Weinig te melden. Tellingen van Kleine Zwanen en Ganzen gaan gewoon door. Fred Twisk had het idee om rond deze tijd uit te kijken naar Houtduiven die nu jongen hebben. Rob Sponselee opperde het idee om de Meeuwen langs de Wal- cherse kust te tellen. Rondvraag. Jack Keukelaar maakt melding van een Grote Zilverreiger op Zuid-Bevel and. Adrie Joosse merkte op dat de Gierzwaluwen dit jaar vroeg vertrokken waren, tussen 29 juli en 4 augustus. Op 11 augustus werd er nog een gezien. Tanid Persijn meldde dat hij dit jaar slechts 18 Huiszwaluwnesten geteld had tegen 38 vorig jaar in het zelfde gebiedje. Dhr. J.Stoit en Jan Meulmeester kwamen dit jaar op een totaal van 49 nesten tegen 56 vorig jaar in hun onderzoeksge bied. Fred Twisk vestigde onze aandacht op de opvallende trek van Blauwe Reigers. Jos Tramper gaf door dat er dit jaar 7 paar Kerkuilen op Walcheren hebben gebroed. Toby Koppejan had dia's bij zich van een Reuzenstem met een afwijkende (rode) pootkleur die hij waarnam bij Lelystad en van een adulte Kleinste Jager die werd gezien te Westkapelle. Bovendien liet hij een geluidsopname horen van een Roodmus, gemaakt in zijn tuin te Middelburg. Dat het om een live-opname ging bleek toen opeens een hoop gerommel gevolgd door "shit" door het wellui dend gezang heen klonk. Toby's statief bleek tegen de vlakte te zijn gegaan. Mededelingen. Van de gemeente Vlissingen is een brief ontvangen met de verontschuldigingen over het niet aanwezig zijn van de beheerder in juni. Inmiddels hebben zij de huur teruggestort. Verder werd een brief ontvangen van de gemeente Vlissingen dat Dhr. Veerhoek toestemming heeft om handmatig kokkels te vissen op een gedeelte van de Scho rerpolder. Dhr Veerhoek heeft nog wel toestemmir^ nodig van de K.M.S. Thijs Kramer (Z.M.F.overlegt met wethouder en Burgemeester van der Doef daar dit een natuurbeschermingszaak is. Jos Tramper houdt de boel in de gaten en een verstoring wordt doorgegeven. Op 6 oktober is het vogelaarsdag. Ter gelegenheid hiervan zal een boekwerkje uitgegeven worden. Ook zal de telpost te Westkapelle van een naam worden voorzien. Na stemming werd gekozen voor de naam 't Kiek'uus. De gemeente Westkapelle heeft toegezegd dat er een stenen trap naar de telpoet zal komen. De Mic-Mac vergadering van 16 oktober wordt in het bestuur besproken. Op 15 december is er weer de landelijke 90V0N-dag te Ede. Onderwerpen zijn: Effecten van versnippering op vogelpopulaties./Watervogeltellir^en./Verande ring waterkwaliteit./Praktijkvoorbeeld vogelbescherming: de Lepelaar. De vogel werkgroep is toegetreden tot de programmaraad van de lokale omroep Vlissingen. De Steenuilekasten zijn nog niet gecontroleerd. De gemeente Vrouwenpolder wil Breezand uitbreiden. Fredt Twisk gaat hiervoor namens de Z.M.F. naar de ak- tieavond. Niek Klaasse had het idee om binnen 5 kilometer nestkasten te plaat sen om zo te trachtten de populatie van de Steenuil wat uit te breiden.

't Zwelmpje | 1990 | | pagina 3