.1 8. programma knnv foto's tekeningen gevraagd c copy voor 20 april inleven bij de redactie! groepje mensen is. Als er wat gebeuren moet (een telling o.i.d.) dan zijn het altijd dezelfde mensen die eraan meewerken. Zelfs het organiseren van een 1-jaarlijkse telling als de midwin tertelling kost al veel moeite. Verder vind ik wel dat er de laatste jaren wel een opwaartse lijn te zien is, niet in de laatste plaats door het enthousiasme van Fred x De Avifauna van Walcheren, hoe gaat het daarmee? Het vlot best goed; en zelfs als de Avifauna er nooit zou komen dan hebben we toch goed werk verricht. Slaapplaatstellingen en het inventariseren van een aantal gebieden hebben bijvoorbeeld veel informatie opgeleverd. Alles wat er van Walcheren bekend is» is nu verzameld zodat er een heel goed overzicht is. Ennenou ik vind gewoon dat ie er moet komen, het is verschrikkelijk veel werk, maar ik vind dat het wel waard en ik denk dat de mensen die er in het begin sceptisch tegenover ston den, ongelijk gaan krijgen. Ik ben ervan overtuigd dat over twee jaar het concept klaar is. x Wat wil je tenslotte nog zeggen tegen de lezers van 't Zwelmp- je? Een beetje meer initiatief tonen t.a.v. veldwerk, artikeltjes schrijven voor 't Zwelmpje en het op zich nemen van taken binnen de VWG Gido Davidse, Noordweg 23 4333 GA Middelburg. O _c O CD CD +-> O) 29 Vrijdag 22 februari Vrijdag 22 maart Zaterdag 23 maart Dinsdag 26 maart Vrijdag 12 april Zaterdag 13 april Vrijdag 26 april Zaterdag 27 april Zaterdag 4 mei Dialezing door de fotowerkgroep van de KNNV, afdeling Bevelanden, onder de titel: "De vier jaargetijden van "De Piet". Aanvang 20.00 uur in het biologie- lokaal CSW, Elzenlaan te Middelburg. Maurice Jansen brengt verslag uit over de stand van zaken betreffende het Floraon- derzoek. Maurice Jansen is hiervan regio coördinator. Aanvang 20.00 uur in de CSW te Middelburg. Duin- en strandexcursie bij Zoutelande onder leiding van Jan Hengst. Verzamelen om 13.30 uur bij het "Wi11ibrordputje" tegen de dijk bij de N.H.Kerk. Onder leiding van Karei Begeer werd op 16 juli j.l. een fietstocht naar Rammekens georganiseerd, via Nieuwland. Er was toen zoveel te zien dat deze tocht eerst nu afgemaakt kan worden. Verzamelen op het N.S.-parkeerterrein (kanaalzijde) om 14.00 uur. Route :'t Ouddorp, Arnemuiden. Veerse Meer, Kleverskerke, Middelburg. Hannie Joziasse en Henk Mandemaker verzorgen een dialezing over "planten in het voorjaar". Aanvang om 20.00 uur in de CSW te Middelburg. Onder leiding van Henk Mandemaker voor- jaarsplanten bekijken in Westhove en Berkenbosch. Verzamelen om 14.00 uur bij de ingang van het Zeeuws Biologisch Museum te Domburg/Oostkapelle Drinkputten bevatten meer als water voor dorstige koeien. Kees Musters, coördina tor van de Herpetologische studiegroep (amfibieën en reptielen) vertelt ons hier meer van in de CSW, Elzenlaan te Middel burg, aanvang 20.00 uur. Onder leiding van bovengenoemde gaan we een kijkje nemen bij de deels gerestau reerde drinkputten nabij Breezand, Vrouwenpolder. Verzamelen om 10.00 uur bij de N.V.Kerk te Vrouwenpolder. Een programma voor "vroege vogels". We gaan met hen naar andere luisteren die omstreeks ondergenoemd tijdstip hun stem verheffen. Wie weet horen we ook de Nachtegaal. Verzamelen om 06.00 uur op het parkeerterrein aan de Randduinweg te Oostkapelle. Excursieleider is Dolf Schaap. 30

't Zwelmpje | 1991 | | pagina 20