verslag ledenvergadering november '90 M0K f gevonden was nabij De Koog. Een tochtje van acht kilometer voor fietsers die geen lift konden krijgen. De vogel vloog daar zo nu en dan langs de pleisterende vogelaars. Hier werd ook nog consternatie veroorzaakt door een late grauwe kiekendief die voor velen te kort werd waargenomen. Eenmaal terug op de noordpunt van het eiland, waar het restaurant 'De Vuurtoren' als verzamelpunt van informatie dient, kwam onder het genot van een bakje koffie het nieuws binnen, dat er in de buurt van De Koog nu kruisbekken waren ontdekt die kenmerken hadden van grote kruisbekken. Na enige twijfel werd het nieuws bevestigd, zodat we weer een tochtje voor de boeg hadden: weer een met de Corolla van Sponselee. Tijdens de heenweg kwam de Walchersche Tukker ons tegemoet gereden die bij het oogcontact van ons onmiddellijk rechtsomkeerd maakte om de achtervolging in te zetten. Vlak voor de aankomst bij de plek deed zich een incident voor» wat achteraf niet ernstig bleek. We waren nog maar nauwelijks uitgestapt of we zagen aan een eind van een wandelpad een groep van zo'n 25 vogelaars haastig rennen. Het brede wandelpad van ruim 150 meter lang werd door meer dan 30 vogelaars afgelegd in enkele luttele seconden, die als nieuwsgierigen poolshoogte kwamen nemen. Er was niets te zien. Bij aankomst stonden de andere vogelaars hard te lachen. Het was bedoeld als grapje en ze vonden het zeer geslaagd. Zelf konden we ook nog om onze aktie lachen. Er werden foto's van de aktie gemaakt, die aan het einde van de week door velen onder gelach werden bekeken. Het lukte ons echter niet om de grote kruisbekken die dag nog terug te vinden. Wel werd er door velen nog een vrouwtje slechtvalk waargenomenEr was alleen een ongelukkige die ook deze keer slechts vijftig meter van de groep vogelaars was verwijderd. De volgende morgen waren we als eersten op de plek waar de grote kruisbekken gezien waren. De herontdekking konden we helaas niet op onze naam schrijven, de soort daarentegen wel. Vier van deze vogels zaten rustig in een boom te fourageren. Op de noordpunt zagen we deze dag een grote pieper en een bladkoning, twee gasten die afkomstig zijn uit het oosten van het aziatische werelddeel. Aan het eind van de dag sloeg het weer om, zodat we truiën uit de tas moesten halen. De rest van de week hebben we weinig vogels gezien als gevolg van het belabberde weer. Op woensdag kwam het nieuws binnen van een waarneming van een klein snel zandkleurig zangertje. Er werd gedacht aan een kleine spotvogel. Dit kon niet met zekerheid worden vastgesteld, ondanks een goed georganiseerde aktie. Strand1eeuwerik Sander Li li paly 11 De donderdagavond werd er onder ons wat vrolijkheid geschapen toen we naar een disco gingen in een dorp, gelegen op een afstand van twee kilometer van de camping. Hier hebben we samen met vogelaars, afkomstig uit heel Nederland, veel gelachen onder het genot van iets anders dan koffie. Iets wat vogelaars altijd kunnen hebben. Ook de laatste volle dag konden we nauwelijks meer leuke soorten in het notitieboekje opschrijven. Deze dag werd leuk beëindigd door een 'Mystery Bird-CompetitionEen testcase voor vele vogelaars om de kennis te beproeven aan de hand van fotomateriaal. Van de 35 dia's die er getoond werden, was een score van 28 goede antwoorden het maximum. Wat betreft de sectie Zeeland varieerde de score nogal: het minimum was 11 goede antwoorden en het maximum van de Zeeuwen werd gescoord door een nieuwkomer in deze kringen, nl22 correct beantwoorde opgaven. Hij werd op de voet gevolgd door z'n klasgenoot met 21 goeden. De veteraan in ons midden gaf 18 vogels de goede naam. Met de veteraan en de klasgenoot werd de volgende dag de terugtocht ingezet. Eindelijk zouden wij weer Zeeuwse klei onder de voeten krijgen. Arjen van Gilst, Jan van Hoofkwartier 34, 4333 EA Middelburg. Aanwezig 15 leden, afmeldingen van Luud Persijn en Anton Schaap. Veldwerk. Er werden tijdens de telling geen Kleine Zwanen en Ganzen gezien op Walcheren. Op Schouwen zaten circa 1100 KI. Zwanen. Er zaten wel 22 Knobbelzwanen en een paar honderd Smienten bij de Perduins- wegm en een Bonte Kraai bij Kleverskerke Op 15 en 16 december is de volgende telling. Jaco W. wil Turkse Tortels tellen op 9 december. De broedvogel— inventarisaties t.b.v. de avifauna zijn even stop gezet. Biotopen- onderzoek kan men naar eigen inzicht aanpakken. Rondvraag Toby K. had 2 Kleine Alken gezien bij Westkapelle. Nick K. had het voorstel om samen te gaan tekeen. Jaco W. neemt contact op. Er zouden veel Wulpen slapen in het caisson bij Veere volgens Fred T.. Op 27-11 werden er zo'n 600 geteld en bovendien 23 Kluten. Jos T. had een onvolwassen mannetje BI. Kiekendief waar genomen bij de Perduinsweg en vroeg zich af of er op Walcheren slaapplaatsen zijn. Jaco W. had enkele opmerkingen gekregen over de nieuwe opzet van "'t Zwelmpje" (wat overigens net als vroeger goed in elkaar was gezet). Er kwam een klacht dat het moeilijk leesbaar was (te kleine letters)Hier zal aan gewerkt worden. Verder komt er voortaan een streep onder de titel en zal het concept door iemand worden nagelezen op eventuele taalfouten. Nogmaals kwam de kringtelefoon aan de orde; na wat heen en weer gepraat kwam men tot de conclusie dat het toch geen succes zou hebben. Koen K. had op 25-11 bij Rammekenshoek een Visarend gezien. 12

't Zwelmpje | 1991 | | pagina 7