VERSLAG LEDENVERGADERING 28 AUGUSTUS 1991 Aanwezig: 13 leden, afwezig met kennisgeving: Dhr Schaap Dhr Smit uit Vlissingen. Veldwerk. Van de Kerkuil zijn dit jaar 6 broedgevallen op Walcheren geconstateerd Vanaf juli wordt bij de Nolle de landtrek gevolgd. Pim Wolf en Arjen van Gilst hebben al 150 uur gepost. Er wordt gevraagd om aankomend seizoen Naar Holenduiven te kijken. Rondvraag Francien Castel meldt dat er een aanvraag bij de gemeente Vrouwenpolder is binnengekomen om met luchtkussenvaartuigen bij de Veerse Dam (buitendijks) te mogen 'varen'Fred overlegt met de Z.M.F. wat hier aan te doen is. Co Smit had op zijn vakantie in Portugal bij 40*C weinig vogels gezien. Bij de Oostvaardersplassen viel hem op dat er veel meer vogels, maar veel minder soorten zaten dan in Zeeland. Jaco had veel Wespendieven gezien en op 28 augustus een Ortolaan bij Westkapelle. Toby had "enkel maar" een Steltkluut en een Zwarte Ibis gezien. Jan had via Peter Meininger RWS-DGW een copie gehad van een tekeningetje van een circa 2 weken oude Visdief-pullus wat hij in een oud aantekeningenboekje gevonden had. De vogel werd op 30 juni 1983 levend gevonden bij de Philipsdam en had net als de Kokmeeuw "van" Jan 2 extra tenen aan beide poten. Dit bericht is waarschijnlijk nooit eerder gepubliceerd. Fred was naar de Skel1ig-eilanden in Ierland geweest. Hier kon hij van zeer dichtbij Jan van Genten. Drieteenmeeuwen en Papegaaiduikers observeren. Adrie heeft op zijn dak vier ventilatiepannen liggen voor Gierzwaluwen. Doordat ze te laat op het dak lagen (moesten besteld worden) kwamen de Gierzwaluwen alleen kijken, maar niet tot.broeden. De Gierzwaluwen hadden ook veel belangstelling voor het dak van de buren en mogelijk worden daar het volgend seizoen pannen geplaatst. Koen had een Zwarte Specht en een Bokje gezien bij Oostkapelle. Mededelingen. Er is een uitnodiging binnengekomen voor de opening van het buitenbassin in de "Mikke". Het beleidsplan Westerschelde houdt bij Westkapelle op. Hier start het beleidsplan Voordelta. Voor Walcheren heeft dit weinig betekenis. Fred geeft nogmaals aan dat bijna 50% van de leden nog geen contributie betaald heeft. Frida van Noordwijk gaat uit het Mic-Mec. Er wordt een opvolger gezocht. Deze kan zich opgeven bij Fred. Op het verslag van 26 juni waren er geen op- of aanmerkingen. De kosten die het Vogeltrekstation berekend hebben voor allerlei informatie komen neer op f 2500.-. Hiervoor wordt een oplossing gezocht 13 Napauzeprogramma Het napauzeprogramna bestond uit een diavoorstelling van Coby Louwerse van het Vogelopvangcentrum "De Mikke". Zij liet zien wat de vrijwilligers allemaal doen in de-vier seizoenen van het jaar. De naam Stichting Vogelopvang Walcheren is veranderd in Stichting Vogelopvang Midden-Zeeland. Dit komt omdat ook veel vogels uit de Bevelanden en zelfs Zeeuws Vlaanderen in het asyl terecht komen. Volgens mij kunnen ze da naam Vogelopvang ook beter veranderen in Dierenopvang want zelfs Egels, Konijnen, Vleermuizen, een Bunzing en zelfs een Hertje werden binnengebracht Vorig jaar werden totaal 1470 dieren binnengebracht. Mijn complimenten voor wat deze mensen vrijwillig doen om al deze dieren te redden en te verzorgen. VERSLAG LEDENVERGADERING 25 SEPTENBER 1991 Aanwezig: 15 leden Punten uit de bestuursvergadering van 17 september. Vrijdag 25 oktober is er een studiedag over kustvogels in het TopBhuis te Neeltje Jans. Vogelbescherming heeft gevraagd of er mensen zijn die bereid zijn op 19 oktober een excursie te leiden op Walcheren. De excursie is bedoeld voor de jeugd. Er zal bij de rondvraag op de ledenvergaderingen gevraagd worden wat men aan veldwerk (individueel) heeft gedaan. Mededelingen. Jan-Willem Vergeer is bezig met een broedvogelatlas voor heel Zeeland. In het boek zal ook de waardebepaling van gebieden beschreven worden (is het gebied wel/niet belangrijk voor vogels)De teksten worden geschreven door de Provinciale Planologische Dienst. Er is een uitnodiging ontvangen van Natuurbeschermingsvereniging "De Steltkluut" welke dit jaar haar 35-jarig jubileum viert. Als gevolg van herschikking van zaken binnen het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij zijn nauw samenhangende werk zaamheden op het gebied van natuurbeleid, bos(bouw)beleid en landschapsbeleid samengevoegd onder 6én directie; de directie Natuur, Bos. Landschap en Fauna. Tevens is er een fusie van het Instituut voor Bosbouw en Groenbeheer "De Dorschkamp" en het Rijksinstituut voor Natuurbeheer. Dit is gerealiseerd op 15 augustus jongstleden. Pierre Maréchal heeft gevraagd of wij een stukje willen schrijven over de vogelwerkgroep in "Het Vogeljaar". Luud zal dit verzorgen. Veldwerk. 12-13 oktober is het eerste telweekeind voor de Kleine Zwanen en ganzen. Op 2 november zal getracht worden weer een simultaantelling op Walcheren te realiseren. 14

't Zwelmpje | 1991 | | pagina 8