-JAARVERSLAG 1991 SECRETARIS -VERSLAG NATUUR- EN VOGELBESCHERMING 1991 1. Bestuurssamenstelling. Deze was in 1991 als volgt: F. Twisk (voorzitter), J.M.W. Meulmeester (secretaris), F. Castel (penningmeester) was .J.B.Smit, J. Tramper (onderzoekscoördinator) en R. Sponselee (bestuurslid) Het rooster van aftreden is: Jos Tramper (onderzoekscoördinator). 1992 tweede termijn. Fred Twisk (voorzitter): 1992 eerste termijn, herkiesbaar. Jan Meulmeester (secretaris): 1993 eerste termijn. Rob Sponselee (bestuurslid): 1994 tweede termijn. Francien Castel (penningmeester): 1994 eerste termijn. 2. Leden. Per 31 december 1991 telde de vereniging 57 leden. Nieuwe leden: P. Wolf. W. Melis, H. Klaasse, H. Schekkerman en J.L. Scheijbeler. Bedankt: J. Drijfhout en C. Berrevoets. 3. Aansluitingen. De V.W.G. bleef aangesloten bij de Stichting Vogelopvang Midden Zeeland, de Stichting het Vogeljaar, de Zeeuwse Milieu Federatie en SOVON. 4. Contacten naar buiten. J. Walhout vertegenwoordigde de V.W.G. in de Zeeuwse Milieu Federatie L.G. Persijn bleef Consulent Vogelbescherming en lid van de Kerkuilenwerkgroep Zeeland. Tevens heeft hij zitting in het algemeen bestuur van de MICMEC. F. Twisk bezocht de landelijke SOVON-dag in Ede. J. Tramper had zitting in het Zeeuws Vogelaarsoverleg F. van Noórdwijk heeft gedurende een deel van het jaar de V.W.G. vertegenwoordigd als bestuurslid in de MICMEC. Verder waren er nog een aantal leden betrokken bij diverse overlegsituaties voor de V.W.G.. A. Joosse en J. Walhout hebben zitting in de Overleggroep Broedvoge1at 1as Zeeland. J.W. Minnaar en L. Burger waren aanwezig bij de opening van het buitenbassin van "De Mikke". L. Persijn schreef een stukje voor "Het Vogeljaar". 5. Bijeenkomsten. 30 januari: algemene ledenvergadering diverse vakantiedia's en dia's van Sint Maarten van Paul van Tuil. 27 februari: jaarvergadering videofilm over Spreeuwen en gedragsonderzoek van de Scholekster door Arjen van Gilsjt. 27 maart: algemene ledenvergadering Hans Schekkerman over de Vinkenbaan te Castricum. 24 april: algemene ledenvergadering uiteenzetting over de plaatsing van windmolens door L. Arkenstijn en Gerard van Zuylen. 15 29 mei: excursie naar Neeltje Jans. 26 juni: algemene ledenvergadering soortenbespreking door Fred. 28 augustus: algemene ledenvergadering coby Louwerse over "De Mikke" 25 september: algemene ledenvergadering presentatie van Plan Tureluur door Thijs Kramer. 30 oktober: algemene ledenvergadering vakantiedia's door diverse leden. 25 november: algemene ledenvergadering videofilm over de europese roofvogels van Rob Sponselee. 18 december: algemene ledenvergadering dia's en soortenbespreking door Fred Twisk. De algemene ledenvergaderingen werden door 7 tot 20 leden bezocht Het bestuur vergaderde op 15 januari, 17 april en 17 september. 6. Tijdschriften. In 1991 verscheen 't Zwelmpje vier maal met in totaal 112 pagina's. Er waren ruilabonnementen met 't Duumpje, De Steltkluut, V.W.G. Schouwen-Duive1andNatuur— en Vogelwacht Schouwen—Duiveland, K.N.N.V. Walcheren, K.N.N.V. Beveland, Natuur- en Vogelwacht De Alblasserwaard, V.W.G. Noord-west Vlaanderen, Vogelbescherming. Het Zeeuwse Landschap en De Kruisbek. De "Zwelmpjes" werden verder verzonden naar Provinciaal Documentatie Centrum Zeeuwse Bibliotheek, Consulent N.M.F., Het Vogeljaar, SOVON, Stichting Vogelopvang Midden-Zeeland en St. Mondiaal Alternatief. Deze en nadere binnenkome.nde post rouleerde weer langs een aantal leden door middel van de kringmap (coördinator J.W. Minnaar). 7. 01ierampenplan Walcheren. In voorkomende gevallen treedt Koos Minnaar op als coördinator voor Walcheren. Jos Tramper is coördinator voor de V.W.G. 8. Avifauna Walcheren. Hieraan wordt nog steeds gewerkt (coördinator J. Walhout). 9. Diversen. Kascontrolecommissie: Co Smit en Ben Smulders (tweede keer). Verslagen van vogelwaarnemingen werden gedaan door S. Lilipaly. Het waarnemingenarchief werd beheerd door J.M.W. Meulmeester. Redactie van 't Zwelmpje werd gedaan door J. Walhout. Jan Meulmeester, Girsensland 19, 4337 CE Middelburg. Ru i1verkaveling Van de inspraakmogelijkheden rond het ontwerpplan voor de ruilverkaveling werd door de Vogelwerkgroep niet rechtstreeks gebruik gemaakt. Na vooroverleg binnen de werkgroep JGoed- 16

't Zwelmpje | 1992 | | pagina 9