KOKMEEUW MET EXTREEM LANEE POTEN VERSLAG LEDENVERGADERING 26 FEBRUARI 1992 VOEDSEL VAN DE HUISMUS Op 14 februari 1992 was ik, zoals ik zo vaak doe, kokmeeuwen aan het voeren met oud brood in de Vlissingse Buitenhaven, met de bedoeling om eventueel geringde exemplaren met de telescoop af te lezen. Toen alle meeuwtjes (ongeveer 30 waren gaan zitten op een steiger, begon ik alle poten af te zoeken. Al snel gleden er een paar poten in beeld die direct opvielen tussen de rest. De poten behoorden toe aan een 2kj kokmeeuw en het absurde was dat het bovenloopbeen (tibia) even lang was als het onderloopbeen, dus 3 a 4 cm langer als normaal! De pootkleur en het verenkleed verschilden niet van die van andere juveniele kokmeeuwen, er waren ook geen extra tenen of zo, de vogel stak alleen letterlijk met kop en schouders boven zijn soortgenoten uit. Verder had hij geen enkele moeite met lopen en gedroeg zich verder zoals het een kokmeeuw beaamt. Een verklaring kan ik zo snel niet geven, als iemand dezelfde vogel nog eens terugziet dan hoor ik het graag. Sander Lilipaly, Seisbolwerk 16-18, 4331 RD Middelburg. Afwezig met kennisgeving: Francien Castel, Dhr. A. Schaap. In het verslag van 27-11-1991 staat dat Koos Nijlganzen had gezien op de Haringvreter. De vogels werden echter gezien te Kleverskerke De verslagen van 27-11-1991, 18-12-1991 en 29-01-1992 worden vastgesteld Aanvulling jaarverslag secretaris punt 4 (contacten naar buiten): Jan hengst en Paul van Tuil organiseerden in samenwerking met de Vogelbescherming de jeugdvogelkijkdag. Correctie verslag Natuur- en Vogelbescherming: Pim Wolf had het genoemde aantal olie—vogels alleen geteld, maar niet naar het asyl gebracht. De vogels werden door diverse mensen opgehaald en weggebracht naar "De Mikke". Toelichting verslag Penningmeester: Bij Landschapsverzorging kunnen we subsidie aanvragen voor Gierzwaluwdakpannen. De Kascontrolecommissie bestond dit jaar uit Co Smit en Ben Smulders. De boeken zijn in orde bevonden en de Kascommissie wordt bedankt. Volgend jaar zal de commissie bestaan uit Co Smit en Jan Hengst. Alle verslagen worden goedgekeurd en vastgesteld. Er wordt momenteel uitgekeken naar een P.C. ten behoeve van de Avifauna en "'t Zwelmpje". De VWG stelt f1000,beschikbaar uit de kas. Een lid van de VWG, die anoniem wil blijven, doet bovendien een donatie van flOO,—Betreffende persoon wordt hierbij hartelijk bedankt. Verkiezing bestuursleden Na een periode van zes jaar moet Jos Tramper verplicht aftreden als bestuurslid. Arjen van Gilst neemt zijn plaats in. Jos blijft op vrijwillige basis onderzoekscoördinator, maar gaat vanaf nu deze taak delen met Gido Davidse en Arjen van Gilst. Als dank voor zijn inzet als bestuurslid kreeg Jos uit de handen van voor zitter Fred een kaasplankje met mesje en vier stukjes trapiste 3 kaas. In een begeleidend toespraakje werd de symbolische betekenis van de stukjes kaas verduidelijkt en ontving Jos tevens een kadobon. Fred Twisk blijft in functie als voorzitter. Veldwerk De januari- en februarite11ingen (Ganzen en Kleine Zwanen) zijn weer achter de rug. In januari werden 645 Kleine Zwanen geteld tegen slechts 50 in februari. Verder werden 250 Rotganzen. 40 Brandganzen en 13 Grauwe Ganzen gezien. In de omgeving van Serooskerke verbleven tussen 1000 en 1500 Kol- en 50 Rietganzen. Normaal worden op deze lokatie zelden Ganzen waargenomen. Bij Kleverskerke tenslotte verbleven 9 Nijlganzen. Komend seizoen zal er het nodige aan broedvogelinventarisaties worden gedaan. Er is behoefte aan een "Gierzwaluwcoördinator". Wie wil? Er zijn een aantal aanvragen binnengekomen voor het plaatsen van Kerkuilen- en Torenvalkka3tenTevens wordt nog een Steenuilen- kast geplaatst. mededelingen Er is een uitnodiging ontvangen van het MicMec voor de opening van de milieuwinkel. Rondvraag Adrie Joosse vindt dat Erik Sanders niet goed heeft gehandeld wat betreft het terugzetten in zee van een Stormvogeltje met olie (zie 't Zwelmpje 8:1). Het beestje had naar "De Mikke" gebracht moeten worden. Meerdere leden zijn het hier mee eens. Co Smit meldt dat de Buizerd die hij een tijdje geleden naar "De Mikke" heeft gebracht heelhuids de lucht is ingegaan. Jos heeft de overwinterende Kleine Zilverreiger in de Totalplas waargenomen Fred meldt dat bij de 5 windmolens aan het begin van de stormvloedkering een onthoofde Rotgans lag. Luud deelt mee dat de "elfsoortenaktie" naar de gemeente toe een succes is geweest. Op de Goudplevier en de Krakeend wordt niet meer gejaagd. De Vogelbescherming heeft naar de burgemeesters en de commissaris een brief gestuurd om het eerste Kievitsei te weigeren. Jaco wil het aantal Zwelmpjes uitbreidden van 4 naar 6 exemplaren per jaar. Het bestuur zal hier over vergaderen. De afgelopen anderhalf jaar nam ik regelmatig waar hoe Huismussen ,en soms ook een Merel zich tegoed deden aan kattebrokken (vlees) welke ik in de tuin had gezet voor m'n kat. Soms aten de vogels het vlees zelf op maar in het broedseizoen vlogen de vogels met het vlees weg, kennelijk om hun jongen te voeren. De menulijst van de Huismus bevat blijkbaar meer dan alleen plantaardig materiaal. Overigels lusten de mussen ook harde kattebrokken al zijn deze minder favoriet. Jaco Walhout. Verwerijstraat 25, 4331 TA Middelburg. 4 r

't Zwelmpje | 1992 | | pagina 3