VERSLAG LEDENVERGADERING 25 MAART 1992 VERSLAG LEDENVERGADERING 29 APRIL 1992 Aanwezig: 13 leden. Afmeldingen ontvangen van Dhr. Schaap. Gido Davidse en Fred Twisk. Gastvoorzitter is Luud Persijn. Mededelingen. Op 31 maart 1992 was er een bijeenkomst van de Vogelbescherming waarbij diverse zaken aan de orde kwamen, waaronder algemene mededelingen van Vogelbescherming, opsporing en vervolging, lokale Vogelbeschermingsaktiviteiten en Rijkswaterstaatproject Veldwerk. De laatste Kleine Zwanentel1ing is geweest; er werden geen exemplaren waargenomen. Wel werden enkele Grauwe Ganzen en 3 Kolganzen opgemerkt. Maarttellingen van de afgelopen jaren leverden meestal slechts enkele Kleine Zwanen op. Arjen. Gido en Jos zijn bij elkaar geweest om wat nieuwe ideeën te verzamelen voor het komende seizoen. Gevraagd wordt om de Ekster te inventariseren. De vraag wordt gesteld of er bij wordt gehouden hoeveel Eksters er door de jagers worden gedood. In "De Jager" stond dat in Nederland ca 130.000 Eksters zijn gedood. Verder gaf Jos uitleg over het inventariseren van wegbermen met behulp van de fietscomputer. Rondvraag Co Smit gaf aan dat de jagers aktie voeren voor het milieu. Jos Tramper vraagt medewerking voor een fenologieonderzoek Verzocht wordt de eerste waarnemingen van zomervogels op de archiefkaartjes in te vullen. Arjen van Gilst gaf aan dat er bij Breskens al 170 te luren zijn gemaakt en maakte melding van enkele leuke waarnemingen. Toby Koppejan had een Kleine Alk, Roodkeelduiker en een Noordse Stormvogel bij Westkapelle gezien. Het napauzeprogramma bestond uit een soortsbespreking t.b.v. de Avifauna door Jaco Walhout met dia's van Tobi en eerstgenoemde. Kolgans. Kuifeend en Buizerd kwamen kort aan de orde waarna een overzicht werd geschets van de stand van zaken rondom de avi fauna Aanwezig: 11 leden. Afwezig met kennisgeving: Dhr Smit, Gido en Francien Fred bedankt Luud voor het invallen als voorzitter op de maartvergadering Veldwerk. Er wordt verzocht de eertkomende weken te tellen bij Westkapelle. Te Breskens worden in deze tijd van het jaar meestal flinke aantallen steltlopers gezien. Tijdens de volgende vergadering worden de resultaten besproken. Naar schatting 75 van de Eksters op Walcheren zijn in kaart gebracht. Een voorlopige schatting is 100 paar. Er worden medewerkers gevraagd voor het inventariseren van Huiszwaluwen. Jos vraagt hier lijsten voor aan. Er wordt nog steeds een coördinator gevraagd voor het inventariseren van Gierzwaluwen. Aarimelden bij Jos Tramper. Mededelinoen Op 9 of 10 oktober zal er weer een nationale vogeltrekdag zijn. Een vertegenwoordiger van het milieubeleidsplan (van de gemeente Vlissingen) wordt verzocht op te letten wat het wegschap doet met de bomen De plaatsing van windturbines gaat waarschijnlijk niet door omdat wordt gevreesd dat dit mogelijk invloed heeft op het voorkomen van de vogels. Fred is naar een regioavond van de Vogelbescherming geweest. Zowel het blad "Vogels" als het jeugdblad "Vrije vogel" is vernieuwd. De Vogelbescherming vraagt naar praktijkgevallen op het gebied van opsporing en vervolging waarbij na melding van een geval niet is gereageerd cq ingegrepen door de Veldpolitie. In hoger beroep is beslist dat het vangen van Eksters met behulp van vangkooien is toegestaan. Rondvraag Koos telde deze maand 17 nesten van de Blauwe Reiger op Ter Hooge. Ook de Boomvalk werd hier weer waargenomen. Verder nam Koos een albino Tureluur waar in de Spuikom van Vlissingen en registreerde hij op een avond (slaap)trek van 80 Regenwulpen richting de Haringvreter. Luud wilde weten wie er nog informatieboekjes nodig had voor mensen waar een nieuwe Kerkuilenkast is geplaatst. Jos meldde op dat er zo nu en dan Aalscholvers in watergangen worden waargenomen; een verschijnsel van de laatste jaren. Verder zag hij een Boomvalk en een Klapekster in het waterwingebied en een Rode Wouw bij de Oude Veerse Weg. Fred was in de omgeving van Cap Griz Nez geweest en stelde voor in de toekomst een excursie met de VWG naar dit fameuze punt te plannen Arjen maakte melding van 2 Zomertalingen en een Visarend in de buurt van Veere en Sander vertelde het een en ander over Breskens, waarbij vooral de aantallen Oeverzwaluwen (850 op 1 dag, tegen slechts 650 totaal vorig jaar) het vermelden waard waren. Floor zag een Scholekster met partieel albinisme. Jaco Walhout is samen met Jan Willem Vergeer gestart met de inventarisatie van een nieuw broedvogelmonitoringgebiedje in Middelburg. Jaco neemt in 't Zwelmpje een inhoudsopgave van alle jaargangen op en zal een overzicht geven van de thans lopende aktiviteiten van de Voge1werkgroepVerder maakte hij melding van enkele bijzondere vogelsoorten. Het napauzeprogramma bestond uit een dialezing over Zweden door Pim Wolf.

't Zwelmpje | 1992 | | pagina 4