borst, buik en rug lichte veren met een klein donker randje wat de vogel van dichtbij een geschubt uiterlijk gaf. Naakte delen normaal gekleurd (zwart, behalve het oog wat zwart met een grijze iris was)Handpennen donkerbruin, tertials donker met lichte randen (van ca. 1/2 cm) De vogel gedroeg zich hetzelfde als de omringende Kauwtjes. Ge deeltelijk albinistische Kauwtjes heb ik meer gezien, maar dit lijkt me een zeldzaam geval. Een foto van een albinistisch Kauw tje met een vergroeide snavel haalde in Engeland zelfs een plaats tussen alle zeldzame vogels die in augustus 1990 werden gezien. Zelf heb ik ook enkele close-up foto's gemaakt; helaas zullen deze niet verder komen dan mijn eigen diacollectie. literatuur: Bird-Watching, oktober 1990. Tobi Koppejan, P Gootjesstraat 3, Middelburg. PARTIEEL ALBINO GIERZWALUW Op zondag 24 mei 1992 ontdekte ik om 18:15 uur tijdens het afzoe ken van Gier- en Huiszwaluwen boven Koudekerke een partieel albi no Gierzwaluw. Het gehele kleed, de bouw en het gedrag waren ge woon las dat van een Gierzwaluw, met uitzondering van de onder- staartdekveren en een gedeelte van de anaalstreek en buik: deze waren namelijk compleet wit. Het wit leek door te lopen tot iets op de stuit. Ik heb niet waar kunnen nemen of de stuit daadwerke lijk wit was omdat de Gierzwaluw na enkele minuten in noordelijke richting verdween. Ik wil bij dezen niet specifiek ingaan op herkenning van min of meer op de door mij waargenomen vogel gelijkende zeldzame Gier- zwaluwachtigen met witte buiken, stuiten of onderstaartdekveren zoals b.v. Alpengierzwaluw, Huisgierzwaluw of Stekelstaartgier- zwaluw. Wel wil ik middels dit stukje een ieder attent maken op het voorkomen van door mij beschreven albino en de mogelijke ver warring die hierdoor kan ontstaan. Erik Sanders, Anthonissenstraat 9, 4371 BZ Koudekerke. 16 VERSLAG LEDENVERGADERING 24 JUNI 1992 Aanwezig: 15 leden. Afwezig met kennisgeving: Dhr Schaap, Gido Davidse en Jan Willemse. Veldwerk De inventarisaties van Spotvogel en Grauwe Vliegenvanger lever den tot nu toe veel waarnemingen van eerstgenoemde soort op, ter wijl laatsgenoemde in mindere mate, maar wel regelmatig in de binnenstad en grote tuinen werd aangetroffen. Floor Arts wil Huiszwaluwen inventariseren. Van de Kerkuilen is nog weinig be kend. Sander en Arjen hebben het idee om overtrekkende roofvo gels te inventariseren. Hier worden speciale telformulieren voor gemaakt. Er moet nog één telling in het kader van het broedvo- gelmonitoringproject worden verricht dit jaar. Sander heeft sinds kort een antwoordnummer voor de LWVT. Het adres is: SOVON/LWVT regio 5, antwoordnummer 652, 4330 WB Middelburg. Mededelinaen De verslagen van februari, maart en april worden vastgesteld. De vergaderdata voor de het nazomerprogramma zijn: 26-8, 30-9, 28-10, 25-11, *6 -12. Het Rammekensschor (west) is dichtbij de benoeming tot natuurge bied. De gemeente Vlissingen vecht voor bescherming. Ideëen voor de napauzeprogramma1sDia's van Breskens van diverse mensen, dia's van Tobi, Pim over Tsjechoslowakije. Op 8 juli is er een discussieavond over Windmolens; Thijs Kramer verteld over de "vogelkant". Rondvraag Luud vraagt wie er nog een Kerkuilenkasten of Steenuilenkasten kan plaatsen. Hij probeert ook Tortenvalkenkasten te bestellen. Verder zaten er 6 paar Kluten in of bij het monitoringgebied en nam hij meer dan gebruikelijk Grote Lijsters waar. Rob meldt een waarschijnlijk broedgeval van de Velduil in het Sloegebied. Tobi meldde (voor juni) hoge aantallen van Jan van Gent (136) en Zwarte Zeeêend (600) op één morgen te Westkapelle. Jos had via via vernomen dat in Rammekenshoek vogels gevangen zouden worden. Adri meldt dat de ventilatiepannen op zijn dak bezet zijn door Gierzwaluwen en wil via de buren uitbreiden. Jaco had enkele bijzondere vogels waargenomen (zie recente meldingen) Het napauzeprogramma bestond uit dia's van Jaco over Marokko. 17

't Zwelmpje | 1992 | | pagina 10