aangekomen kwam het idee boven drijven om met z'n allen te gaan zwemmen. Ondanks het warme weer bleef het wateroppervlak zo vlak zoals het zou moeten zijn. We sprongen over een slootje om onze route noordwaarts voort te zetten. De Boomvalk was ondertussen nog steeds aan het jagen boven hetzelfde bos. In het riet langs de over zongen o.a. Rietgors en kleine karekiet. Naar mate het later werd, werd het donkerder, wat 's avonds wel vaker het geval is. Om die reden gingen we richting de auto's. Onderweg vonden we nog een plukplaats waar onlangs een vogel geplukt was. Op het moment zelf kwamen we niet verder dan dat het heel misschien een Grote Bonte Specht was geweest. Deze determi natie was echter verre van zeker, daar om namen we enkele veertjes mee. Op de telpost Breskens werd later bepaald dat het een Koekoek geweest wasBij de auto's aangekomen zagen we enkele Rosse Grutto's op een grasveld zitten. Onder weg naar het restaurant Kamperduin maakten we nog een stop bij iets wat sterk aan duinen deed denken. Hier zat nog een late Bui zerd. Even later vloog hier nog een Houtsnip roepend langs. In 1991 was deze soort daar al als mogelijke broedvogel vastgesteld. Onze waarneming deed niets anders vermoeden. Voor enkelen maakte dit de avond tot een geslaagde. Arjen van Gilst, Jan van Hoofkwartier 34, 4333 EA Middelburg REAKTIE Ik wilde graag even reageren op hetgeen ik las in 't Zwelmpje 7:2 (1992), pagina 4, onder het kopje rondvraag. Ik kan me prima indenken dat sommige mensen vinden dat ik het Stormvogeltje naar "De Mikke" had moeten brengen, maar ik hoop dat men zich kan voorstellen dat fietsen op een ATB met één hand aan het stuur over het strand bij zuidwesten wind, 6 B gepaard met buien gewoon onmogelijk is. Hiermee wil ik zeggen dat wanneer ik in de mogelijkheid was geweest om het Stormvogeltje naar "De Mikke" te brengen ik dat zeker gedaan zou hebben. Erik Sanders, Anthonissenstraat 9, 4371 BZ Koudekerke. 8 RECENTE MELDINGEN APRIL. MEI EN JUNI 1992 Zoals elk jaar leverde deze periode .weer een hoop leuke soorten op voor Walcheren. Naar mijn idee zou er op Walcheren veel meer gezien kunnen worden indien niet het merendeel van de vogelaars in deze periode op Breskens zou vertoeven. Omdat de vaste schrij ver van deze rubriek, Sander Lilipaly, in juli naar Indonesië op vakantie is vertrokken, is het schrijfwerk eenmalig overgenomen door Erik Sanders, in nauwe samenwerking met Jaco Walhout. Door de zeer korte periode die mij ter beschikking stond voor het sa menstellen van een verhaaltje zijn er mogelijk onnauwkeurigheden in de tekst geslopen. Bij voorbaat excuses hiervoor. De enige Noordse Stormvogel van de periode vloog op 01/05 langs Westkapelle (SL)Twee dagen later werd op deze lokatie een adul- te dode Jan van Gent aangetroffen (JW)Deze soort werd aldaar in juni geregeld waargenomen. Eén onvolwassen Kuifaalscholver ver bleef nog de gehele periode (tot in ieder geval 9 juli (JW)in de omgeving van de Buitenhaven van Vlissingen (div)Vermoedelijk dezelfde vogel werd op 10/05 waargenomen in het kanaal bij Mid delburg (SL)Ongeveer 20 Lepelaars werden verspreid over de pe riode waargenomen terwijl ze van Breskens overstaken naar Walche ren. Op 30/04 om 21.00 uur werd een Kwak waargenomen op het Seis- bolwerk te Middelburg (SL,AL) PW nam in de avond van 29/04 een overvliegende vogel waar terwijl hij van Vlissingen op weg was naar de VWG-ver- gadering in Oost Souburg. Purperrei gers werden vaker gemeld; 8-9 ex over stekend vanaf Bres kens en voorts op 06/04 en 11/04 (1 ex) en 19/04 (2 ex) in noordoostelijke richting over Koudekerke (ES) en op 02/05 1 ex in dezelfde rich ting over Vlissingen (RS)Maar liefst 12 Ooievaars vlogen op 20/04 over Koudekerke (ES) op 13/05 zat er één bij Serooskerke (AJ)op 20/05 vlogen 2 ex in westelijke richting over Middelburg (KM,JT) en op 27/05 werden 3 ex waargenomen bij Grijpskerke (JT) Bovendien werd het imposante aantal van circa 35 vogels over de gehele periode gezien vanaf de telpost Breskens, terwijl ze de oversteek waagden naar ons continent. Het totaal aantal Zwarte Ooievaars voor Walcheren werd dit jaar in één klap verdubbeld: Op

't Zwelmpje | 1992 | | pagina 6