VERSLAG LEDENVERGADERING 26 AUGUSTUS 1992 Aanwezig: 14 leden. Afwezig met kennisgeving: Lenie Burger. Veldwerk Ochtendtellingen vanaf de Nolledijk leverden tot nu toe grote aantallen op. Veel soorten werden al vroeg opgemerkt (o.a. Boom pieper). Er werden grote aantallen Gele Kwikstaarten geteld. Er wordt naar gestreefd om van 1 augustus t/m 15 november te tellen van 1 uur voor tot 2 uur na zonsopkomst. Tevens wordt er getracht om ook bij Westkapelle regelmatig landtrek te tellen. Het aantal broedgevallen van de Steenuil is nog niet bekend. Van het broedvogelmonitoringgebied moet nog 1 telling binnekomen. Rondvraag Jaco had diverse leuke waarnemingen (zie recente meldingen)Koos meldt dat hij heeft vernomen dat het een slecht broedseizoen is geweest voor de Rotgans. Hij heeft maar liefst 7 Kleine Zilver reigers waargenomen in het nederlandse deel van "t Zwin". Koos is momenteel tijdelijk werkzaam voor het Zeeuwse Landschap om een natuurwetenschappelijk archief op te zetten. Adri vond dat de Gierzwaluwen vroeg weg waren dit jaar. Rond 3 of 4 augustus waren ze opeens verdwenen. Adri zal een overzichtje maken van laatste waarnemingen en gemiddelde vertrekdata van de Gierzwaluw over de laatste jaren. Op 21 augustus zag hij een aantal Lepelaars in de Totalplas. Fred had foto's bij zich uit Wales over de valkerij en zeevogelkolonies. Toby had veel jagers gezien bij Westkapelle. Ook Rob, Floor en Koen meldden enkele leuke waarnemingen (zie recente meldingen)Floor heeft dit jaar Huiszwaluwen geteld. In de gemeente Vlissingen zijn ze sterk achteruit gegaan. Het totale aantal broedparen op Walcheren is vermoedelijk constant gebleven. Mededelinaen Gido is verhuisd naar nummer 17 op de Noordweg. Het telefoonnum mer van Vogelbescherming Nederland is gewijzigd in 03404-37700. De laatste vergadering van de VWG dit iaar vindt plaats op 16 december en uiteraard niet zoals abusievelijk vermeld op 26 de cember Op de vraag of er iemand bereid is zo nu en dan zijn pro jector en diatafel te lenen voor het napauzeprogramma reageerden Pim, Koos, Francien en Adri positief. Het verslag van de leden vergadering van 24 juni j.l. wordt goedgekeurd. Tenslotte de me dedelingen dat er op Walcheren geen windmolenparken komen. 3 Ingekomen stukken Concept beleidsplan "Recreatie en-Toerisme in evenwicht" Afschrift van het ambtsbericht "Bestemmingsplan Rammekensschor" Bericht van de lokale "Kontaktgroep Milieu Oosterschelde" Laatsgenoemde kontaktgroep is onlangs geïnstalleerd en heeft als voornaamste doel coördinatie van de handhaving van milieuwetten in het Oosterscheldegebied Het napauzeprogramma bestond uit dia's van Jaco, Pirn en Toby over de telpost Breskens. VERSLAG LEDENVERGADERING 30 SEPTEMBER 1992 Aanwezig: 10 leden. Afwezig met kennisgeving: Dhr J. Smit, Lenie Burger, Floor Arts. Veldwerk Een ieder die nog kaartjes met broedgegevens van de Ekster, Spot vogel en/of Grauwe Vliegenvanger heeft wordt verzocht deze in te leveren bij Jos (Ekster) en/of Jaco (andere soorten). N.M.F. heeft een Nieuwsbrief over Ganzen en Kleine Zwanen ge stuurd voor nieuwe tellingen. Er wordt verzocht om op te schrij ven op wat voor stuk bouwland ze fourageren. Op de Nolledijk worden hele leuke waarnemingen gedaan (zie recen te meldingen) Fred heeft het idee om te noteren welke vogelsoorten op welk soort bouwland zitten fourageren. Dus meer tellen dan alleen met een midwintertelling Op Walcheren hebben dit jaar 7 broedgevallen plaatsgevonden van de Kerkuil. Totaal werden 19 jongen grootgebracht. Vorig jaar waren er 8 broedgeva11en met 21 jongen. Ingekomen stukken en mededelingen Er is een uitnodiging ontvangen van de Stichting Natuur en Milieu voor een symposium over "De toekomst van Beekdalen". De vereniging voor Vogelbescherming heeft een rapport van 60 blz. uitgebracht over "Vogels in en om Den Haag". Jack Keukelaar heeft zijn lidmaatschap opgezegd per 01-01-93. Het MEC heeft gevraagd of wij een bijdrage kunnen leveren voor de tentoonstelling bij de opening van het MEC in Vlissingen. Dit moet op een paneel komen, met als onderwerp "Waarde van water". 4 f

't Zwelmpje | 1992 | | pagina 3