De VWG zal een brief sturen naar de provincie Zeeland als onder steuning van de Zeeuwse Milieufederatie over de beleidsnota van windenergie In het concept beleidsplan "Recreatie en toerisme in evenwicht" staat dat de verblijfsrecreatie niet verder moet gaan. Men wil de uitbreiding van toerisme een halt toeroepen, met de Natuurrecrea— tie moet voorzichtig worden omgegaan. De vrije vogeldag op 10 oktober is bij de damaanzet bij Rammekens van 09.00 tot 12.00 uur. Koos en Luud begeleiden de kinderen. Rondvraag Het vogelaarsoverleg op 8 september is bezocht door Fred, Floor en Koos. Enkele punten uit het overleg zijn: SOVON-coördinator Jan Willem Vergeer is gestart met een Zeeuwse SOVON-nieuwsbriefKomende winter is hij van plan de verschillen de vogelwerkgroepen te bezoeken om te vertellen over de projec ten. Uit het jongste Bijzondere Soorten Project (BSP) "niet broedvogels" is tot nu toe 80 van de zeeuwse waarnemingen af komstig van Walcheren. Roofvogelvervolging speelt zich voornamelijk nog in het oosten van Nederland af. Toch moet men ook op Walcheren en elders in Zeeland alert zijn. In de omgeving van het Oranjebos zijn name lijk roofvogels met vergiftigingsverschijnselen gevonden. J.W. Vergeer meldt dat de Graspieper en Veldleeuwerik in aantal afnemen. De jaarlijkse "Zeeuwse Vogelaarsdag" wordt volgend jaar waai schijnlijk georganiseerd door VWG-Bevelanden. Jan is naar de opening van "Speuren naar sporen" in het Biolo gisch Museum geweest. Het napauzeprogramma bestond uit in Oranjezon gemaakte dia's, met als onderwerp: Heeft het gewijzigde terreinbeheer invloed op vo gels? ILLUSTRATIES De volgende personen leverden de illustraties voor dit Zwelmpje: Sander Lilipalv: Kleine Jager (blz 16), Duinpieper (blz 17), Bladkoning (blz 18) en Vuurgoudhaan (blz 18)Erik SandersBoom kruiper (blz 10). Jaco Walhout: Rose Spreeuw (blz 11), Zwarte Zeeëenden (blz 14), Kwartel (blz 15), Spotvogel (blz 27), Grauwe Vliegenvanger (blz 28). 5 VERSLAG LEDENVERGADERING 28 OKTOBER 1992 Aanwezig: 13 leden. Afwezig met kennisgeving: Jaco Walhout. Er waren twee toehoorders aanwezig n.l. Marcel Klootwijk en Gerwin Geertse Veldwerk Pim Wolf neemt bij afwezigheid van Arjen de taak van hem over in het bestuur. De eerste Kleine Zwanen- en Ganzentel1ing is op 14/15 november. De afgelopen jaren waren de aantal laag in deze maand (1987 60 ex, 1988 20 ex. 1989 en 1990 0 ex). Rondvraag Jan Hengst nam te Westkapelle in twee uur tijds 550 Rotganzen op trek waar. Luud en Koos waren excursieleiders op 10 oktober op de Nat. Vrije Vogeldag voor de jeugd. Deze vond plaats rond Fort Rammekens. Er werden onder andere 20 Baardmannetjes waargenomen. Adri had onlangs nog Boerenzwaluwen gezien. Dhr. Schaap had veel jagende Sperwers en Buizerds waargenomen. Jan Meulmeester mist nog enkele bladen uit de kringmap (zie oproep)Koen had de afge lopen maand tijdens zeetrektel1ingen te Westkapelle, waarvan de resultaten overigens tegenvielen, 2 Kuifaalscholvers en een Kuif leeuwerik gezien. Sander gaat met Pim een jaarverslag maken met de gegevens van de trektelposten Breskens, Nolledijk en Westka pelle (vanaf begin 1991). De trek op de Nolledijk was de laatste weken matig. Marcel had een Velduil gezien bij Westkapelle en 265 Pimpelmezen op het opslagterrein aldaar. Gerwin meldde 15 Sneeuw- gorzen en 3 IJsgorzen bij Westkapelle. Jan Goedbloed had een ju veniele Rose Spreeuw en veel roofvogels gezien. Mededelingen Er is een nieuwsbrief binnengekomen over het plan Tureluur. Het adres van Pim Wolf is gewijzigd. Het nieuwe adres is Batenburg 63, 4385 HG VIissingen. De landelijke dag van de SOVON is dit jaar op 12 december in Nijmegen in de stadsschouwburg. Het napauzeprogramma bestond uit 3 videofilms over 1) de Hebri- den, 2) de Grauwe Klauwier en 3) het landschapsplan Walcheren. 6 f

't Zwelmpje | 1992 | | pagina 4