VERSLAG LEDENVERGADERING 16 DECEMBER 1992 Aanwezig: 9 leden. Afwezig met kennisgeving: Francien Gastel, Leni Burger, Luud Persijn en Gido Davidse. Veldwerk Voor het eerst werden tijdens een decembertelling (12/13 december) geen Kleine Zwanen en Ganzen waargenomen op Walcheren. Alleen bij Hoogelande werden 40 overvliegende exemplaren gezien. Alle gegevens van de midwintertelling (16/17 januari 1993) gaan naar de 50V0N. Deze bewerkt ze en geeft ze door aan de BIC. De binnendijkse gebieden waaronder Walcheren worden niet meer internationaal meegeteld. Rondvraag Floor Arts is met Sander Lilipaly naar de SOVON-dag geweest. Op deze dag stonden de Nederlandse broedvogels centraal. Sander Lilipaly nam te Westkapelle 2 Papegaaiduikers waar. k Koos Minnaar meldde dat zowel te Westkapelle als op Neeltje Jans een Maanvis was aangespoeld. De zwaarste woog circa 35 kg. Overigens kan deze soort 1400 kg wegen. Toby Koppejan had veel Ijsvogels en Kuifaaischolvers gezien. Ook zag hij weer Boomklevers in het Oranjebos. Jos Tramper zag op 16 december veel Graspiepers op het land. Mededelingen De sprekerslijst van Vogelbescherming wordt serieus bekeken. Omdat het uitnodigen van een spreker vrij duur is wordt overwogen om andere verenigingen te betrekken. Het napauzeprogramma bestond uit een dialezing over Schotland. Aan de hand van dia's van Jan Jacobs en Arjan Ovaa deed Floor Arts verslag van zijn vakantie die hij weer opnieuw beleefde. VERSLAG LEDENVERGADERING 27 JANUARI 1993 Aanwezig: 17 leden. Belangstellende.- Gert Jan Bos uit Middelburg. Afwezig met kennisgeving: Jaco Walhout. Veldwerk Jos heeft nog niet alle telformulieren van de midwintertelling terug ontvangen. Voorlopige totalen van enkele soorten zijn: 17 circa 200 Kleine Zwanen, 1000 Kolganzen, 100 Eksters en 400 Houtduiven. Er werden weinig Patrijzen gezien. De eerstkomende Kleine Zwanen- en Ganzentel1ing is in het weekend van 13/14 februari. Een ieder wordt gevraagd voor zichzelf na te gaan hoeveel tijd men vrij kan maken voor inventarisaties in het komende broedseizoenTijdens de jaarvergadering in februari komen we hier nog op terug. Rondvraag Jan Willemse brengt de groeten over van Gido uit Florida. Koos Minnaar zoekt kandidaten voor de landelijke stookolies lacht- offertelling op 27/28 februari. Jos Tramper nam de afgelopen maand een Tjiftjaf en een juveniele Kwak waar. Frëd Twisk heeft 10 ventilatiedakpannen besteld t.b.v. de Gierzwaluwen. Tevens had hij een draagbare computer bij zich waarin zelfs een plaatjes- en grafiekjesarchief aangelegd kan worden. Bij Oost Souburg is een Keizergans gezien. Het ligt voor de hand dat deze vogel is ontsnapt uit een particuliere verzameling. Het kan nuttig zijn om meer te weten te komen over dergelijke exoten. Bij Sint Laurens werd eveneens een exoot waargenomen. Jan Meulmeester had een waarneming ontvangen van een Visarend die in december bij Veere gezien zou zijn. volgens leden betreft het een vergissing en gaat het om een RuigpootbuizerdLuud Persijn was naar een vergadering geweest over het herstelplan van de Manteling bij Oostkapelle. Over een periode van tien jaar is hier een bedrag van 2 miljoen gulden beschikbaar. Verder meldt hij dat de MEC in Vlissingen bijzonder geschikt is om te vergaderen. Het adres en de naam op de folder van de MICMEC is verkeerd. Het adres van Luud moet vervangen worden door dat van Jan Meulmeester. Sander Lilipaly telde tijdens de stormperiode van de afgelopen maand circa 140 dode vogels tussen Westkapel le en Vlissingen. Op 27/'l vond hij 2 Grote Jagers dood tussen Zoutelande en Westkapelle. Tobi Koppejan meldde een leucistische Veldleeuwerik in decembereen Roerdomp bij Overduin en een Parelduiker in de kreek van Westkapelle Mededelingen E.S. Eshuis is verhuisd naar: Markt 31, 4351 AG te Veere. Dhr. de Winter uit Arnemuiden is geen lid meer van de VWG Het napauzeprogramma bestond uit een diareeks van Tobi Koppejan. Helaas was er te weinig tijd om alle dia's te beki jken 18

't Zwelmpje | 1993 | | pagina 10