Rondvraag Gert-Jan nam een Gele Kwikstaart en een Rietgors waar. Gerwin en Koen namen een Rode Wouw waar. Floor was op 18 maart naar het Zeeuw Vogelaarsoverleg geweest en meldde dat Jan-Willem Vergeer zich zorgen maakt over het inzenden van BSP-soorten door onze VWG. Sander coördineerde dit in het verleden, maar door verblijf in het buitenland is er een stagnatie opgetre den. Erik geeft aan hier verder zorg voor te willen dragen. Verder meldt Floor dat de KNNV begint met een nieuwe avifauna reeks en dat er omstreeks 1995 een nieuwe broedvogelatlas voor geheel Zeeland uitkomt. Op 13 mei start het aktieplan "Dwerg stern". Jos geeft aan dat de waarnemingenkaartjes naar Erik gestuurd dienen te worden. Deze draagt tijdens de afwezigheid van Sander zorg voor de overzichten in 't Zwelmpje. De Bres- kenstel1ingen kunnen naar Pim worden gezonden.. Jos nam verder 6 Ooievaars en 3 Lepelaars waar. Francois zag 10 Pijlstaarten en 2 Tapuiten, terwijl Fred op 9 maart sterke doortrek van Kievit en Grutto opmerkte bij Dishoek. Adri had 21 maart 5 Rouwkwikstaarten gezien. Verder zag hij 21 maart in Oranjezon SIJzen, Barmsijzen, Grote Lijsters en een Havik. Pim had de Kraanvogel bij Grijpskerke gezien en vertoefde verder hoofdza kelijk op BreskensJaco telde op 10 maart boven Goes ruim 1000 trekkende Kievitten in 1 uur tijd. Verder nam hij op 29 maart 80 trekkende Kluten en de eerste Visdief waar bij de Nolledijk. Luud was naar de jaarlijkse bijeenkomst van vogel bescherming geweest. Hier werd het werkplan besproken. Enkele hoofdpunten: Op 21 april is er een manifestatie over sterns. De Vogelbescherming wil meer internationaal gaan werken. Op 10 oktober is er weer een nationale vogelkijkdag. De Ekster-vamgkooi is het volgende seizoen verboden. Het CDI onderzoekt in de toekomst enkel nog vogels die vergiftigd of geschoten zijn. De Zanglijster, Goudvink, Barmsijs en Ring- mus worden verboden kooivogels. Voor het blad Vogelnieuws wil men een bredere verspreiding en een frequentere uitgave. Pim blikte vooruit en gaf aan wat we de komende maand kunnen verwachten: Appelvinken (parken). Rode Wouwen (bossen, kust strook), Fluiters (Westhove, parken) en Hoppen (B-wegen en duinstrook) Mededelingen Het jaarverslag van de penningmeester is herzien. Er was een misrekening gemaakt met vooruitbetaalde contributies terwijl de overboeking naar de giroplusrekening hoort niet thuis onder de noemer uitgaven. Veel waardering is er voor de leden die meer betalen voor hun lidmaatschap dan de minimale f25, contributie. Het jaarverslag van de penningmeester wordt vastgesteld. Peter Braam heeft zijn lidmaatschap van de VWG opgezegd. Er is een uitnodiging ontvangen voor de opening van het MEC in Vlissingen op donderdag 29 april. Er is een folder ontvangen voor vogelexcursies naar Texel. Erik Sanders is verhuist naar de Johan van Reigersbergstraat 267, 4336 XH Middelburg, telefoon 01180-41769. Fred heeft namens de VWG een brief geschreven naar "Het vrije van Sluis" als ondersteuning van de Brief van Peter Meininger, waarin wordt aangedrongen op de verwijdering van een groot informatiepaneel op de telpost Breskens, wat het uitzicht van de vogelaars wegneemt. Er is nog geen reactie of commentaar ontvangen van het Waterschap. (Inmiddels (april) is het infor matiepaneel verwijderd. Alleen de omlijsting is nog aanwezig). 8 VERSLAG LEDENVERGADERING 28 APRIL 1993 Aanwezig: 12 leden. Afwezig met kennisgeving: Dhr J. Smit, Jan Hengst, Luud Persijn en Dhr A. Schaap. Veldwerk Jos was op pad geweest voor inventarisatie van het PMT- gebied langs de Oude Veerse Weg. Zelf trof hij o.a. geen Patrijzen aan in het gebied (Ko Smit wel). SOVON doet een kwalitatief onderzoek naar het voorkomen als broedvogel van de Boeren- en Gierzwaluw. Degenen die Boerenzwaluwen willen inventariseren moeten minstens een kwartblok inventariseren en een lijst invullen over de nestelomstandigheden. Dit dient éénmaal te gebeuren. Voor het inventiseren van de Gierzwaluw zijn twee controles (in juni) nodig. Floor coördineert de Huiszwaluwinventarisatie voor het komende jaar. Het is niet bekend of hij reeds genoeg medewerkers heeft voor de inventa risaties. Jan-Willem Vergeer is voor SOVON bezig geweest met het reorganiseren van de broedvogels. De maand mei is blij kens het VWG-archief een geschikte maand om roofvogels op doortrek waar te nemen. Tevens zijn de laatste zomervogels weer volop terug (Fluiter, Wielewaal etc) en is er volop kans op een bijzondere vogelsoort. Fred stelt voor om de jaar lijkse excursie bij hem in de buurt (Dishoek) te houden. Rondvraag Jos had twee Smell ekens, een Parelduiker en twee Zwartkopmeeu wen gezien. Koos zag eveneens een Zwartkopmeeuw (in Middel burg-Zuid), Paul en Jaco zagen onlangs een Appelvink en de eerste Fluiter en Jaco nam een overvliegende Reuzenstem waar bij de Buitenhaven van Vlissingen. Gert-jan zag twee Fraters op Noord-Beveland en Ringmussen en een Koekoek bij Ritthem. Jan M. zag een Ooievaar in de buurt van de Mc Donalds in Middelburg en Fred hoorde een vroege Nachtegaal op 3 april bij Kaapduin en zag verder deze maand een Noordse Stormvogel vanaf Kaapduin en 7 Bef lijsters daar in de buurt. Dhr. Schaap had een Bosuil en een Steenuil gehoord te Oostkapelle. Mededelingen Sander is weer terug uit IsraëlDe waarnemingenkaartjes kunnen weer naar hem worden opgestuurd. In De Vlissinger heeft een stukje gestaan over de nestkasten die de gemeente Vlissingen heeft geplaats inclusief de broedresultaten voor 1992. Er is een gids gekomen van de VWG Het Gooi en omstre ken met als titel "Vogels zien en beschermen" en als onderwerp "wat kunnen VWG-leden en natuurbeschermers daadwerkelijk doen aan vogelbescherming. Te bestellen voor f7,50 inclusief porto. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij heeft een nieuwe mogelijkheid geboden om te jagen in natuurgebieden op een groot aantal onschadelijke vogelsoorten (Patrijs, Wintertaling, Pijlstaart, Kuifeend, Tafeleend, Toppereend, Slobeend, Watersnip en Houtsnip)Vogelbescherming en het Platform Verantwoord Faunabeleid doen de VWG een oproep om lokale ervaringen en situaties uiteen te zetten en een brief met onze bevindingen te schrijven. Het bestuur zal dit over leggen en een brief schrijven naar de Tweede Kamerleden. Het napauzeprogramma stond in het teken van de avifauna en werd verzorgd door Jaco en Fred, 9

't Zwelmpje | 1993 | | pagina 6