7 pul li vertoefde in een zuiveringskanaal in het westelijk deel van Oranjezon. Buizerd:Op 01/05 werd een miauwend exemplaar gehoord in Oranjezon. In de recente meldingen in dit nummer wordt melding gemaakt van 1-2 broedgevallen ergens op Walcheren. Vanaf in ieder geval 02/07 (RS) overzomèrde een vogel in de omgeving van Scheldepoort (oa aldaar nog waargenomen op 17/07 (ES.JW) SperwerOp zowel 19/04 als 01/05 was een exemplaar in Oranje zon aanwezig. Broeden is dit jaar met zekerheid vastgesteld in het noordelijk duingebied door de vondst van een nest (JT) Vermoedelijk heeft de soort alhier reeds gebroed in 1992 gezien de waarnemingen uit dat jaar in mei en juni. Boomvalk: Op Ter Hooge ontbrak de soort dit jaar. Wel broedde de soort waarschijnlijk in Oranjezon waar een roepend exem plaar werd gehoord en gezien op 05/06. Tevens werd op die datum een laag vliegende Boomvalk gezien te Valkenisse. Uit mei en juni zijn van deze lokatie enkele waarnemingen bekend JWi Bruine KiekendiefDeze soort is vanaf maart maandelijks waargenomen boven de "Vliegveldkreek". Midden Zeeland, alwaar broeden waarschijnlijk wordt geacht. Zoals gebruikelijk de afgelopen twee jaar werden ook dit jaar enkele vogels in juni en juli waargenomen op Walcheren: 01/05 ef Caisson Oostwatering en 21/07 een jagend tussen Domburg en Westkapelle (ES.JW). WaterralIn de eerste week van juni werd op enkele avonden een roepend exemplaar gehoord in de Totalplas, juist buiten Walcheren. De soort zal hier vrijwel zeker gebroed hebben. Bosuilzoals bekend werden in maart en april twee roepende mannetjes en een roepend vrouwtje gehoord in Berkenbosch en Oranjebos. Broeden is aannemelijk. Steenuil: Tot nu toe geen gevallen bekend!! 21 Veldui1In juni werd een paartje Velduilen opgemerkt in het Zuid-Sloe. Gezien het gedrag van de vogels mag worden aangeno men dat een broedgeval heeft plaatsgevonden (SL)Exacte broedplaats is bekend, doch wordt in verband met verstorings gevaar geheim gehouden. Kleine Plevier: Op 31/05 verbleef een solitaire vogel in het plasje achter het PZC-gebouw, viissingen (ES.JW). Enkele weken later bleek de vogel gevlogen. Vorig jaar broedde de soort hier wel met zekerheid. Op de opspuiting tegenover Schelde poort waren op 23/04 2 ex aanwezig. Op 02/07 werden hier 2 alarmerende koppels aangetroffen (RS) evenals op 04/07. Op laatsgenoemde datum verbleef tevens een vogel in de Spuikom van Ritthem. StrandplevierWaarschijnlijk is de opspuiting tegenover Scheldepoort de enige broedplaats van de soort op Walcheren. Op deze plaats zijn wisselende aantallen vastgesteld, met als maximum 6 koppels op 20/06, doch slecht 2 vogels op 04/07. Het broedsucces is gezien de frequente verstoring door oa crossers waarschijnlijk gering. BontbekplevierOok deze soort is als broedvogel aanwezig op de opspuiting, met oa 3 koppels op 20/06, maar 12 adulte vogels op 04/07. Minstens 1 paar is met jongen waargenomen. Op het strandje van Ritthem werd een paar met 2 pulli gesigna leerd tussen de badgasten op 20/06. Op deze dag werd waargeno men dat badgasten jongen in de hand namen, zodat broedsucces waarschijnlijk gering zal zijn. Kluut: Op 20/06 waren minstens 7 paar aanwezig op de opspui ting te Scheldepoort, waarvan minstens 4 paar met jongen. Zilvermeeuw: Nu eens geen grensgeval (Sloe/Veerse Meer) was het broedgeval van een paartje Zilvermeeuwen op de opspuiting te Scheldepoort. Op 04/07 werden twee halfwas donsjongen gezien, op 17/07 nog eentje (ES.JW). Groene Specht: Buiten de bos- en duinrand vastgesteld bij de ijsbaan van Westkapelle (02/04), Rammekenshoek (07/04 2 ex), Sportpark Voorborch (maart t/m augustus). Tuincentrum Veerse- weg (medio april) en Scheldepoort (04/07 l-> NO) Grote Bonte Specht: Buiten de duinen vastgesteld bij het crematorium. Middelburg (02/06), Rammekenshoek (04/07) Kuifleeuwerik: Tussen 20/06 en 12/07 werd een exemplaar waar genomen bij de spoorwegovergang. Oude Vlissingse Weg, Middel burg en in de nieuwbouwwijk langs genoemde weg. Gezien het gedrag van de vogel is broeden waarschijnlijk (TK,ES). BoompieperBuiten Oranjezon werd in de tweede helft van juni een zingende vogel waargenomen langs de bomendijk tussen Welzinge en de Schorerpolder, niet ver van Rammekens (ES) Broeden langs boomdijken is onder andere bekend van Zuid- Beveland. doch niet van Walcheren. De vogel werd maar eenmaal opgemerkt, maar op 17/07 was 1 (mogelijk 2) Boompieper(s) aanwezig op de grasdijk bij Fort Rammekens, slechts enkele 22

't Zwelmpje | 1993 | | pagina 12