VFRSLAG LEDENVERGADERING 30 JUNI 1993 Aanwezig: 16 leden. Afwezig met kennisgeving: Koos Minnaar, Pim Wolf en Jaco Walhout. Veldwerk Het project "Huiszwaluwinventarisatie" loopt naar wens. Geheel Walcheren is opgedeeld in telgebieden. Voor elk gebied is een teller gevonden. De coördinatie ligt bij Floor Arts. Er worden tellers gevraagd voor inventarisatie van Boeren- en Gierzwaluw (project SOVON) Van de Kerkuil zijn tot nu toe 5 broedplaatsen bekend. Opgemerkt wordt dat er dit jaar veel Torenvalken zijn. In sommige gebieden worden veel jonge Spreeuwen gevangen door de soort. Het BMP-project is weer afgerond (zie verslag elders in dit nummer) Aan de hand van een terugblik (VWG-waarnemingenarchief wordt een vooruitblik gedaan voor de maanden juli en augustus. Genoemde maanden zijn met name interessant voor sterns en steltlopers. Grotere aantallen doortrekkende Visdieven, Dwerg sterns, Regenwulpen, Bontbekplevieren etc. zijn te verwachten» maar ook Kleine Strandlopers, Krombekstrandlopers en met enig geluk een Lachstern, Grauwe Franjepoot of Morinelplevier. Wespendieven trekken weer al vroeg door (vanaf medio juli) en ook Geoorde Futen en Roodhalsfuten zijn weer te verwachten, met name langs de Polredijk. Let bij de waarneming van een Zwartkopmeeuw op kleurringen. Verder is augustus een goede maand voor zeldzamere soorten als Paapje, Duinpieper, Grauwe Klauwier, Ijsvogel, Kruisbek en Lachstern. Mededel i neren Het Waterschap "Het Vrije van Sluis" heeft besloten het informatiepaneel bij de trektelpost Breskens weg te halen. Dit is inmiddels gebeurd. Van de brieven die zijn verstuurd naar de leden van de Tweede Kamerfractie over de nota Jacht-Wildbeheer hebben 2 leden gereageerd (CDA en PVDA) Nieuw lid van de Vogelwerkgroep is Wouter van Zandbrink, Baaiweg 3, 4363 NN Aagtekerke. Er wordt een buitendijks zeetrekpaviljoen gebouwd bij Westkapelle. Luud heeft als consulent Vogelbescherming een brief geschre ven naar de Rijksgebouwendienst met het verzoek de circa 20 verloren gegane nestplaatsen van Gierzwaluwen te vervangen door evenveel nestkasten in te metselen in de nieuwbouw. 3 De vorige verslagen worden goedgekeurd en vastgelegd. De voor- en nadelen van een eventuele nieuwe huisvesting voor de VWG, het MEC in VIissingen^worden besproken. Voordelen: 1) diaprojector, scherm en televisie en video zijn altijd aanwezig, 2) er kan informatie worden opgehangen» 3) er is de mogelijkheid een kast te gebruiken om spullen van de VWG in op te bergen en 4) het gebruik van de ruimte is kostenloos (tegen f500,per jaar in Bachte Poorte)Nadelen: We moeten zelf voor koffie en drank zorgen en zelf afwassen. Zowel het bestuur als alle aanwezigen tijdens de junivergadering kiezen unaniem voor het zaaltje in Vlissingen, met het verzoek de 500 gulden die zodoende wordt uitgespaard nuttig te besteden. Het bestuur is akkoord gegaan met de uitgave van 5 "Zwelm- pjes" per jaar. Naast de 4 normale kwartaalnummers zal eenmaal per jaar een extra nummer verschijnen, b.v. een themanummer. Jaco bekijkt zelf wanneer dit nummer het beste kan verschij nen. Rondvraag Jos heeft het idee dat er minder Boeren- en Gierzwaluwen zijn dan vorig jaar. Dhr. Schaap meldde veel broedgevallen van Dodaarzen. Volgens Fred zijn er op noordelijk Walcheren meer broedgevallen dan elders op het eiland i.v.m de waterkwa liteit (noordelijke deel is zoeter). Luud vraagt zich af of de vogels in Westhove niet in de problemen komen als de vijvers in 1994 worden uitgebaggerd en er bomen worden gekapt. Op Walcheren zijn dit jaar broedgevallen vastgesteld van Sperwer, Velduil en (mogelijk) Buizerd. Naar nu bekend is geworden broedde de Buizerd reeds in 1992 op Overduin bij Oostkapelle. Op 30 april blijkt een Dougalls Stern te zijn gefotografeerd in Vlissingen. Jan Goedbloed zag reeds op 20 juni 90 Grutto's langs de ZandvoortsewegWaarschijnlijk zijn er jongen stukgemaaid. Rob Sponselee gaat de rubriek bijzon dere waarnemingen overnemen van Sander.

't Zwelmpje | 1993 | | pagina 3