VERSLAG LEDENVERGADERING 31 AUGUSTUS 1993 Aanwezig: 18 leden en 2 niet leden. Afwezig met kennisgeving: Jan Meulmeester, Jos Tramper en Adrie Joosse. Ve1dwerk/Medede1ingen Er wordt aandacht gevraagd voor de telpost Nolledijk. Zoals de laatste jaren bekend is dit een prima plaats om de najaars trek van zangvogels, steltlopers en roofvogels te volgen. Huiszwaluwtelling 1993; De voorlopige conclusie is dat er dit jaar meer broedgevallen hebben plaatsgevonden dan vorig jaar. Mogelijke oorzaken zijn het eveneens goede broedseizoen van vorig jaar en de extra aandacht door meerdere personen. De controle van Steenuilkasten wordt uitgevoerd door Jan Goedbloed en Koen Kuypers. Er was een melding van deze soort langs de Secretarisweg. Controle van Kerkuilkasten leverde dit jaar 7 broedgevallen op (tegen 8 vorig jaar)Eén broedgeval vond plaats op een nieuwe lokatie. Observatiepost Westkapellehet kastje voor de bijzondere meldingen is kapot. Aan de gemeente wordt gevraagd of zij het willen repareren. Nadien kan eventueel permanente informatie in het kastje worden gehangen. Door Luud is overleg gevoerd over het verlies van nestgele genheid voor de Gierzwaluw aan de oude gevangenis in Middel burg. Dit heeft 20 Gierzwaluwblokken opgeleverd. Deze zullen geplaatst worden in de sportzaal van de nieuwe gevangenis. De nieuwe ledenlijst is gemaakt en voorradig voor belang stellenden. Ingekomen stukken Op 3 september is er een Kerkuilententoonstelling in het Biologisch Museum te Oostkapelle. Verzoek aan de vogelwerk groep om: 1) Braakballen (Jan Goedbloed kan deze uit voorraad leveren), 2) Lezing over uilen (wordt verzorgd door Dolf Schaap)3) Mensen van de werkgroep die in de herfstvakantie willen helpen bij de museumdagen. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van "De Mikke" wordt op 17 september 1993 om 15.00 uur het nieuwe gebouw in gebruik genomen. Vogeltrekdag 1993: Op zondag 10 oktober 1993 wordt evenals in 1989, zij het op een iets andere manier georganiseerd, een nationale vogeltrekdag gehouden door SOVON en Vogelbescher ming. Idee: verschillende gebieden tellen en elke 2 uur van een ander gebied de telling doorgeven via Radio Zeeland. De bedoeling is alles internationaal op te zetten. 7 MEC: Vrijdag 10 september opening van tentoonstelling afval preventie. Op 2 oktober organiseert ze een milieumarkt, waar ook de Vogelwerkgroep met een stand kan staan. 11/09/93 is er een internationale-studiedag te Knokke-Heist Het verslag van 30 juni 1993 wordt vastgesteld. Rondvraag Er zit een eventueele Goudplevieren- en Wulpentelling in de planning. Er worden Zwarte Wouwen gemeld op een vakantiea dres Overal worden grote aantallen Putters opgemerkt, ook op Walcheren Luud zag 4 Ooievaars op 9 augustus Pim Wolf vermoed dat de Kwak die al een geruime tijd in de omgeving van Toorenvliedt verblijft vermoedelijk van spaanse oorsprong is. Tevens meldt hij volop trek langs de Nolledijk Jan Goedbloed legt een lijst met vogelsoorten aan, welke hij vanuit z'n bed gezien heeft. Hierop prijken nu al Draaihals en Hop. Jan houd ons op de hoogte Jan meldt tevens dat de losse waarne mingen naar Rob Sponselee gestuurd moeten worden. Het napauzeprogramma bestond uit dia's van Tobi Koppejan. Jan Hengst, Zwinstraat 15, 4374 BS Zoutelande. VERSLAG LEDENVERGADERING 29 SEPTEMBER 1993 Aanwezig: 15 leden. Afwezig met kennisgeving: Dolf Schaap, Jan Willemse, Lenie Burger en Rob Sponselee. Veldwerk De eerste Kleine Zwanen- en ganzentel1ing is op 16+17/10. De internationale vogeltrekdag is op zondag 10 oktober. Jan Meulmeester zit de gehele dag bij de telefoon en geeft de binnenkomende gegevens door aan de Zeelandcoördinator Jan Willem Vergeer bij Omroep Zeeland. Alle vogels, ter plaatse en overtrekkend, zullen worden geteld. De tellers zijn: Floor Arts (strand Westkapelle Vlissingen, Jan Goedbloed (Grijp— skerke - Veerse kreek), Jan Hengst (kreek Westkapelle)Luud Persijn (Kleverskerke e.o.). Co Smit (Schor Scheldepoort Rammekenshoek)Fred Twisk (Sloegebied)Jan Willemse (Aagte- kerke e.o.). Peter Meininger (Veerse Meer, Middelplaten), Ben de Ruyter (Bokkegat, slikken Kats, inlagen Noord-Bevel and) en Piet de Keuning (Schotsman) De Torenvalken hebben het goed gedaan dit jaar. Van de 28 nestkasten waren er 21 bewoond. Er werden 87 jongen geteld. Er werden veel jonge Spreeuwen als prooi aangetroffen in de 8 9

't Zwelmpje | 1993 | | pagina 5