müp< Jan Goedbloed heeft een nestkast gemaakt in de vorm van een Grote Bonte Specht. De kast wordt door Jan en één van de bestuursleden overhandigd aan het MEC in Vlissingen ter ere van de opening en ons verblijf aldaar. De verslagen van 31 augustus en 29 september worden ongewijzigd vastge steld. Er zijn speciale telformulieren verkrijgbaar voor kolonievogels en zeldzame cq schaarse broedvogels. Rondvraag Dhr Schaap heeft een Vaal Stormvogeltje geringd en weer losgelaten. De vogel was door een storm komen aanwaaien. Francien Castel merkt op dat de Steenuilekasten nog gecontroleerd moeten worden Volgens Jos Tramper zijn er na de "olieramp!' met de "Aya" veel vogels verdwenen uit de Sloehaven. Het merendeel van de aanwezige vogels was tijdens de laatste telling aldaar besmeurd met olie. Voor de ramp is er ook weer mechanisch gevist op Kokkels. Koos Minnaar geeft aan dat het olierampenplan niet in werking is getre den. Het napauzeprogramma werd verzorgd door Tobi Koppejan die vakantiedia's uit Griekenland liet zien. VERSLAG LEDENVERGADERING 22 DECEMBER 1993 Fred Twisk opent de vergadering. Francien Castel en Jan Meulmeester zijn verhinderd. Aanwezig zijn 11 leden. Veldwerk Jos Tramper heeft nog niet alle gegevens van de deze maand gehouden ganzen/Kleine Zwanen-telling binnen. Alleen van Welzinge worden wat vogels verwacht. Op Schouwen en Noord-Beveland zijn veel Kleine Zwanen en Rietgan zen aanwezig. Op 15/16 januari wordt de traditionele raidwintertelling georganiseerd. Net als vorig jaar worden weer meeuwen en Eksters meegeteld. Waargenomen Patrijzen ook noteren, ook als er geen sneeuw ligt. Volgens Jan Goedbloed is de samenhang tussen de mate van bejaging en de aantallen Patrijzen in een gebied goed zichtbaar. Floor Arts heeft ter afwisseling de januari-waarnemingen uit het archief niet op soort maar op gebied in gedeeld. Zijn bespreking van te verwachten soorten leidt langs Sloegebied, Westkapelle, Veerse Meer en -Kreek, maar ook verschillende graslandgebieden en tenslotte ook het voetbalveld te Zoutelande (IJsgors, Sneeuwgors, Boomleeuwerik) Mededelingen 17 Ër worden ideeën ingezameld voor mogelijke na-pauze-programma's. Naar aanleiding van de plannen voor de oprichting van een landelijke roofvo gelwerkgroep (met eigen periodiek 'de takkeling'wordt afgesproken dat Rinus van 't Hof (Schouwen) gevraagd zal worden zijn aktiviteiten te komen toelichten en vervolgens te bezien of we vat kunnen krijgen op de aantallen broedende roofvogels op Walcheren. De Vogelwerkgroep zal een abonnement nemen op De Takkeling. De Zeeuwse Vogelaarsdag is op 5 februari en wordt georganiseerd door de ornithologen van Rijkswaterstaat (Rijksinstituut voor Kust en Zee, voorheen Dienst Getijdewateren). Het Milieu Educatie Centrum (MEC) heeft gevraagd om artikeltjes/lezingen. Luud Persijn zal een stukje inleveren over wintervoedering. Rondvraag Jan Hengst heeft folders over de vogelwerkgroep vermenigvuldigd. Koos Minnaar maakt melding van een grote groep Turkse TortelsEr is geen animo voor gestructureerde tellingen van deze soort. Niek Klaasse gaat met Luud Persijn (Kerkuil-coördinator) bekijken wat gedaan kan worden bij schuur met nestkast die gaat verdwijnen (oppassen voor afbraak in broedseizoen) De KNNV zoekt excursieleiders voor het voorjaar. Het Fries Natuurmuseum heeft Jan Goedbloed laten weten dat de door hem beschreven kleurafwijkingen bij Goudplevieren vaker worden gezien. Een Kleine Trap (26/11-14/12; Zandvoortweg)Zwartkopmeeuw (16/12; Zandvoortweg) en opvallend grote aantallen Ijsvogels zijn waargenomen. Pim Wolf gaat, samen met Jan Willem Vergeer (SOVON) de gegevens over 'bijzondere soorten niet broedvogels' van heel Zeeland van de jaren '90-'93 uitwerken. Er komt nog een oproep in 't Zwelmpje. Arjan Ovaa wil, als secretaris van de vogelwerkgroep Wage- ningen, graag starten met een ruilabonnement met onze werkgroep. Zijn adres zal aan Jan Meulmeester worden doorgegeven. Floor Arts heeft opnieuw de gekleurringde Drieteenstrandloper bij Westkapelle waargenomen. Er zijn dit jaar meer Steenlopers en uit het jongenpercentage mag een goed broed seizoen worden afgeleid. Ook op de Walcherse kust zijn veel olievogels gevonden (vooral meeuwen) Het nanauze-programma betrof een indrukwekkend reisverslag van Arjan Ovaa over zijn bezoek aan Zuidelijk Afrika. 18

't Zwelmpje | 1994 | | pagina 10