tapuiten, Scharrelaar, broedkolonies van ca. 150 Spaanse Mussen, 2 Arendbuizerden en een donkere fase Eleonora's Valk. Een oude kasteelruïne vlakbij Avas herbergde 4 Maskerklauwie ren, een must voor de vogelaar die naar deze streken gaat. Hier hadden we alledrie al maanden van gedroomd. Dat het kwik deze dag boven de 45°C steeg, deed ons niks, nou ja, niet echt veel. We moesten erg veel lopen, leefden een maand lang op water en brood, soms ook wat cup-a-soup en meloen, en ons lichaamsgewicht begon danig te verminderen. De dag bracht ons verder 4 Arendbuizerden, Steenarenden, Balkansperwers, Dwergarenden, Zwarte Ooievaars (groep van 14 Blonde Tapuiten in alle "ondersoorten (zwartkeel en gewone) en zoals gehoopt na een prima zoektocht een cf Bonte Tapuit. Erg schaars vogeltje daar, maar broedt er dus wel. Na 3 dagen Alexandroupolis gingen we nu een stukje westelij ker. Porto Lagos, een mengeling van moeras en brede zoutpannen diende zich aan. De "camping" was gratis, mooi meegenomen in onze low-budget-vakantie, maar wc's mochten er van ons toch echt wel op staan. Gelukkig waren er bomen genoeg. De lagunes aan de oostkant vonden we niet erg indrukwekkend; Witte Peli kanen en Dwergaalscholvers waren na enkele minuten al verve lend. Een 9 Isabeltapuit, 2 DunbekmeeuwenKortteen- en Kalan derleeuweriken, Kwartels en zittende Kleine Torenvalken, Balkankwikstaarten, Grielen en een Grote Zilverreiger werden meer gewaardeerd. Nog viezer en zwarter dan toen we aankwamen, vertrokken we naar de Nestos-delta. Een prachtige riviermonding waar o.a. Sporenkieviten vertoeven. Van deze prachtige soort konden we tijdenlang genieten, na een strandwandeling van 15 km. Volgens de informatie van ene in Israël verblijvende Sander was de monding "een eindje lopen vanaf de camping". Ja, ja, hoevaak Sander er die vakantie bijgehaald is, is niet met zekerheid te zeggen. Naast de Sporenkieviten zagen we ook nog Grielen, 25 Alpen gierzwaluwen boven een rietveld, diverse Buidelmezen en Cet- ti's Zangers, Graszangers, Dwergooruilen en weer een schaarse gast voor Griekenland: een subadulte Zeearend. Vanuit de bus naar Panadisos, een berggebied iets ten noorden van Keramoti, spotten "we" een Lannervalk, zittend op een telegraafdraad. (Vincent zat net aan de andere zijde van de bus en miste deze 21 soort)In de kloven zelf zagen we Slangenarend, Raven, Blonde Tapuiten, Rotszwaluwen, Roodkopklauwieren en weer zo'n soort waarvoor ik deze trip o.a. maakte: een Rotsklever. Het lijstje werd met de dag completer. De volgende rit, dit maal met een taxi, bracht ons naar de uitgestrekte rijstvelden van Agiasma. Circa 25 Vorkstaartple- vieren, Woudaapjes, een groepje van 30 Zomertalingen, weer een donkere fase Eleonora's Valk en 2 Sporenkieviten lieten zich allen fraai bekijken (en fotograferen)Terug werd er gelift in een laadbak van 2 Griekse schonen (helaas hadden ze weer snorretjes) (Wordt vervolgd) Tobi Koppejan, Pieter Gootjesstraat 3, Middelburg. VERSLAG LEDENVERGADERING 26 JANUARI 1994 Aanwezig: 20 leden. Afwezig met kennisgeving: Jan Willemse. Veldwerk De gegevens van de Midwintertelling voor Kleine zwanen en Ganzen zijn nog niet allemaal binnen. Er zijn tijdens de telling geen Kleine zwanen gezien. Op andere dagen wel overvliegend gezien. Er zijn wel 300 Rotganzen en 1200 Kolganzen geteld. De volgende telling is 12 en 13 februari. Floor gaf weer een opsommming van wat er zoal te zien kan zijn deze maand. Zoals strenge wintergasten, vroege doortrekkers, schaarse wintergasten en dwaalgasten. Mededelingen Els Huibregtse van het MEC had de vraag of er iemand op een zaterdagmiddag voorlichting wilde geven aan het publiek voor het maken van nestkastjes. Liefst nog voor het broedseizoen. Ook zoekt zij een vrijwilliger die diverse nestkastjes wil maken voor een educatieve tuin rond het MED. Uitnodiging ontvangen voor tentoonstelling "Het water en wij" op 4 februa ri. Jaco en Joan Walhout hebben een dochter gekregen op 19 januari 1994. Zij heet Emma Noë. Namens het bestuur en de leden: Hartelijk gefeliciteerd! De vergaderdata voor de rest van het jaar zijn: 25-5, 29-6, 31-8, 28-9, 26 10, 30-11 en 21-12. Francien en Fred stoppen in februari met hun bestuursfunctie. Als er geen tegenkandidaten zijn dan wordt Koos Minnaar penningmeester en Floor Arts voorzitter. Het na-pauzeprogramma bestond uit dia's van een werkbezoek van Peter Meininger en Pim Wolf aan Libië en Tunesië. 22

't Zwelmpje | 1994 | | pagina 12