5B i i eenkoms ten 27 Januari: Algemene ledenvergadering en een diareeks van Tobi Koppejan. 24 Februari: Jaarvergadering en Jan Willem Vergeer over de wijzigingen in de aktiviteiten van SOVON. 31 Maart: Algemene ledenvergadering met dia's over Tsjecho-Slowakije van Pim Wolf. 28 April: Algemene ledenvergadering en hoe staat het met de Avifauna van F. Twisk en J. Walhout. 26 Mei: Jaarlijkse vogelwerkgroepexcursie in de buurt van Dishoek. 30 Juni: Algemene ledenvergadering met diverse dia's van F. Twisk. 25 Augustus: Algemene ledenvergadering met dia's van T. Koppejan en K. Kuipers 29 September: Algemene ledenvergadering met dia's van E. Sanders uit Luxemburg. 28 Oktober: Diavoorstelling van Hans Gebuis over zeldzame vogels in Nederland. 24 November: Algemene ledenvergadering met vakantiedia's van T. Koppejan uit Griekenland. 22 December: Algemene ledenvergadering met een dialezing van A. Ovaa over vogels in Zuidelijk Afrika en Zimbabwe. De algemene ledenvergaderingen werden door 11 tot 22 leden bezocht. P. Wolf of F. Arts bespraken elke vergadering (als vast agendapunt), een waarnemingsrubriek van de vogels die de komende maand verwacht konden worden Het bestuur vergaderde op 25-01, 16-06 en 01-12. 6. Tijdschriften. In 1993 verscheen 't Zwelmpje vier maal met in totaal 119 pagina's. Er waren ruilabonnementen met 't Duumpje, de Steltkluut, Sterna, 't Heelblaadje, de Composiet, Mergus, Wantij, Onze Waard, Zeeuws Landschap, Vogels, Zêêlieven, de Kruisbek, van Nature en de Natuurvereniging Tholen. De Zwelmpjes werden verder verzonden naar: Provinciaal Dokumentatie Centrum (Zeeuwse Bibliotheek), Consulent N.M.F.Het Vogeljaar, SOVON, Stichting Vogel- en Egelopvang Midden-Zeeland, Stichting Mondiaal Alternatief, Milieuwinkel, Staatsbosbeheer en de Zeeuwse Milieu Federatie. Deze en andere binnenkomende post rouleerde weer langs een aantal leden door middel van de kringmap (coördinator J.W. Minnaar). 7. Olierampenplan Walcheren. In voorkomende gevallen treedt J.W. Minnaar op als coördinator voor Walcheren. J. Tramper is coördinator voor de V.W.G. 27 8. Voorlichting F. Twisk en J. Hengst hebben gestaan op de Milieumarkt. Hier is ook de nieuwe V.W.G. folder Wat doet de V.W.G." uitgegeven. 9. Diversen. Kascontrolecommissie: A. Joosse en L.G. Persijn, Verslagen van vogelwaarnemingen werden eerst verzorgd door E. Sanders, later door F. Twisk (deze stopt ze in de computer) en R. Sponselee maakt een verslag voor het Zwelmpje. Het vogelwaarnemingsarchief werd weer beheerd door J.M.W. Meulmeester. Deze was tevens aanwezig voor de V.W.G. bij de opening van diverse tentoonstel lingen. Jan M.W. Meulmeester secretaris KORTE SAMENVATTING VELDWERK In januari werd de jaarlijkse midwintertelling gehouden (alle roof- en watervogels). Speciale aandacht was er voor de Ekster. Ganzen en Kleine Zwanen werden in de maanden oktober tot en met maart geteld. In het kader van het BMP-project (broedvogelmonitoring) werd het gebied aan de Oude Veerseweg weer op broedvogels onderzocht. Floor Arts coördineerde ook dit jaar weer het Huiszwaluwenproject (aantal broedvogels op Walcheren) Trektellingen vonden plaats te Westkapelle (zee/landtrek)coördinator Erik Sanders. Voorts was het gehele najaar de telpost aan de Nolledijk bemand, coördinator Pim Wolf. Diverse leden deden weer hun PTT-ronde (Punt Transect Telling) Enkele leden bezochten de Zeeuwse Vogelaarsdag welke op 20 februari in Zuid Beveland gehouden werd. Voorts werd de VWG ingeschakeld voor de (inter)nationale vogeltrekdag welke op 10 oktober door SOVON en Vogelbescherming werd georganiseerd. Op verzoek van de Nederlandse Steltloperwerkgroep werden tijdens de Kleine Zwanen en Ganzen telling van 13/14 november ook alle steltlopers geteld. Dit leverde 730 Wulpen, 336 Gouplevieren en 1073 Kievitten op. Jos Tramper onderzoekscoördinator BESCHERMING Gierzwaluwen kregen aandacht in Middelburg, Oost-Souburg en Serooskerke. In Middelburg gingen broedplaatsen verloren a.g.v. de sloop van de gevangenis 28

't Zwelmpje | 1994 | | pagina 15