gezocht door tellers die ter plekke beter bekend waren. Bij mondelinge gesprekken met de tellers bleek dat ik in 1992 mogelijk nesten gemist had. Zelf heb ik bijvoorbeeld in Domburg aan de kerktoren van Zonneveld een kolonie ontdekt die waarschijnlijk al jaren bestond. Het is dan ook gerechtvaardigd can de aantalsschatting van 1992 op te schroeven naar meer dan 800 paar. Ook na deze correctie is het duidelijk dat er een reële toename heeft plaatsgevonden van het aantal broedparen van de Huiszwaluw op Walcheren. Grote toenames waren er op noord Walcheren in de plaatsen Gapinge, Grijpskerke, Vrouwerpolder en Oostkapelle. Ode in de grootste kolonie van Walcheren, die van Veere/Zanddijk was er een toename van 8%. Het lijkt erop dat de Huiszwaluw op Walcheren bezig is uit een diep dal te klimmen. Om een goed beeld te krijgen van de verspreiding en de jaarlijkse fluctuaties gaan we in ieder geval in 1994 weer de Huiszwaluwen tellen.Ik wil alle tellers bedanken voor de inzet en ik hoop dat ze ook dit jaar weer mee kunnen werken met de telling. Bijlage 1. Deelgebieden met tellers. Floor Arts. Vlissingsesingel 38, Middelburg. ILLUSTRATIES De schaarse tekeningen in dit nummer zijn ook ditmaal weer van Erik Sanders (Kleine Mantelmeeuw blz 7) en Jaco Walhout (Lepelaar blz 15, Bontbekplevieren blz 17, Groenpootruiter blz 18 en Groene Specht .blz 20) 10 VEESLAG LEDENVERGADERING 30 MAART 1994 Aanwezig.- 16 leden. Afwezig met kennisgeving: Jan Hengst. Mededelingen Jos en Floor zijn naar het voge 1 aarsover 1 eg geweest. SOVON brengt in 1995 een nieuwe broedvoge1at1as uit. Waarnemingen van bijzondere broedvogels uit 1993 en 1994 kunnen nog warden ingestuurd. Dit jaar wordt er onderzoek gedaan naar de Bruine Kiekendief. In 1995 is er een onderzoek naar alle soorten roofvogels in Zeeland. 30 mei verschijnt de broedvoge 1 at 1 as van Zeeland. De Zeeuwse Vogelaarsdag wordt dit jaar georganiseerd door 't Duumpje, Zeeuws-V1aanderen Vanaf dit jaar moeten boeren de mest an de 30 cm injecteren in hun weilanden, in plaats van het uit te rijden met de gierkar. Ervaringen met verstoring en/of vernietiging van eieren of jongen van weidevogels kunnnen warden doorgegeven aan Gerard van Zuylen. Vogelbescherming heeft een vakature voor een contactpersoon voor 20 uur per week. Fred heeft een colaage gemaakt over het Rammekensschor, welke op 22 maart door Floor en Fred is aangeboden aan de ZMF. Fred, Floor, Luud en Jan Goedbloed zijn op 29 maart naar de deelnemers raad van het ME3C geweest. Hier heeft Jan zijn nestkast (een eigen gemaakt exemplaar in de vorm van een Grote Bonte Specht) aangeboden. Jos heeft tel formulieren uitgedeeld t.b.v. de inventarisatie van de Groene Specht (zie oproep elders in dit nummer) Nieuw lid is Paul Vader, Verwerijstraat 2A, 4331 TC Middelburg (01180 23013) Rondvraag Jos Meldt dat Scheldepoort uit gaat breiden. Helaas is het oostelijk deel van het Rammekensschor eigendom van "De Schelde", dus akties hébben weinig zin. Fred heeft een overzicht gemaakt van het voorkomen van de Steenuil op Walcheren de laatste jaren (beschikbaar voor geïnteresseerden)Tevens toont hij een foto van een Groene Specht in zijn tuin die zich te goed doet aan een Emelt. Peter en Greet je Meininger hebben sinds kort een dochter luisterend naar de naam "Rosa". Namens de VWG hartelijk gefeliciteerd. Luud heeft via de Vogelbescherming het boekje "Vogels onder dak" gekre gen. Het is de bedoeling dat dit wordt aangeboden aan een gemeente (Dienst Ruimte en Groen) waar de VWG aktief is. Het napauze-programma bestond uit een dialezing van Rene Beijersbergen over zijn werk op de Hooge Platen en over het leven van de Dwergstern. 11 Nr. Omschrijving deelgebied TelIer(s) 1 Middelburg Erik Sanders 2 West-Souburg en Oost-Souburg Paul van Tuil 3 Vlissingen Mark Koopmans 4 Biggekerke, Valkenisse, Dishoek en Koudekerke Fred Twisk 5 Zoutelande, Meliskerke en Klein Mariekerke Jan Hengst 6 Westkapelle. Aagtekerke en Domburg Floor Arts 7 Oostkapelle en Vrouwenpolder Francois Kwekkeboom 8 Grijpskerke en Serooskerke K. Kuipers, G. Geer- se M. Klootwijk 9 Veere en Zanddijk Gido Davidse 10 Brigdamme, Sint Laurens en Gapinge Karei Leeftink Gido Davidse 11 Arnemuiden en Kleverskerke Luud Persijn 12 Ritthem en Nieuw- en Sint Joosland Jaco Walhout

't Zwelmpje | 1994 | | pagina 7