VERSLAG IHSWERGADEKING 27 APRIL 1994 Aanwezig: 14 leden. Afwezig met kennisgeving: Jan Hengst, Sander Lilipaly, Jan Meulmeester, Rob Sponselee, Jan Willemse. Mededelingen Rob Sponselee en Linda Kerkhove trouwen op 24 juniIedereen is uitgeno digd om ze te feliciteren. De receptie is van 17.00 tot 18.30 in Clubhuis 't Schaepekot, Mercuriusweg 27 in Vlissingen. Er is een vacature voor de deelnemersraad van het MEC. In de vergadering heeft niemand zich gemeld. Zolang zich niemand meldt zal de voorzitter deze taak op zich nemen. Eventuele belangstellenden zijn altijd welkom op de vergadering. Het nieuwe milieubeleid (Kerend tij 2) werd vandaag door de provincie gepresenteerd aan de pers. Het document is via de kringmap voor iedereen ter inzage. Aan de watervogel-, midwinter- en ganzentellers wordt het nieuwste watervoge 1 te 1 rapport uitgedeeld (Watervogeltellingen in het zuidelijk Deltagebied 1987-91, Meininger, Berrevoets Strucker) Veldwerk Ook dit jaar worden de Huiszwaluwen weer geteld. Verzoek can medewerking. Tellers van vorig jaar warden persoonlijk benaderd. Er zijn al aardig wat territoria van de Groene Specht gevonden er wordt besloten om met waarnemen nog door te gaan tot aan het einde van het hroedseizoen. Rondvraag Koos Minnaar heeft op Ter Hooge de Blauwe Reigers geteld. Er broeden dit jaar maar liefst 53 paar! Er hangen regelmatig enkele aalscholvers rond, broeden is niet vastgesteld, mogelijk in de toekomst. Er broeden in de vijvers 2 paar Dodaars en 3 paar Kuifeend. Er staan fuiken in de vijvers. Er is een grote kans dat er Dodaarzen en Kuif eenden in verdrinken. Er zal een verzoek worden ingediend aan het Zeeuws Landschap en de Lynden-Ter Hooge Stichting voor het verwijderen van de fuiken. In park Toorenvliedt zag Koos Minnaar een paartje Grote Lijsters. Uit literatuuronderzoek bleek dat er vroeger geen Grote Lijsters broedden in Middelburg! Fred TVfisk meldt dat de eerder gemaakte opmerking dat het archief bij is niet klopt. Er bleken her en der toch nog waarnemingskaartjes te liggen. Het is mogelijk om verspreidingskaartjes te maken van de waarnemingen in het archief. Op verzoek maakt Fred een kaartje. De torenvalkenkast op Ter Linde moet vervangen worden. Ko Snit heeft in Middelburg aan het Molenwater een rondleiding gegeven aan twee klassen van de HAVO. Jos Tramper hoorde van een bekende uit jagerskringen dat er dit jaar 157 kievitseieren zijn geraapt op Walcheren. Zij opereren onder de vlag van een landelijke organisatie. Onder het mom van "wij doen aan nazorg" wordt 12 de actie gerechtvaardigd. Door meerdere leden van de VWG wordt opgemerkt dat er de laatste jaren steeds meer eierenrapers zijn. Dit is iets cm in de toekomst in de gaten te houden. De Steenuil die onlangs gevangen werd in Nieuw en St Joosland blijkt eerder dat jaar geringd te zijn als nest jong in Essen, België. Dit is een afstand van 55 km wat zeer opmerkelijk is voor een Steenuil. Er is een dode Kerkuil gevonden met een Helgoland-ring. Het was mogelijk een plaatselijke broedvogel. Jos scoorde 100% met een waarneming van een zingende Pestvogel in Welge legen, Serooskerke. In de omgeving van het Veerse bos gedraagt een Ijsvo gel zich verdacht. Na-pauze programma Video over de VWG gefilmd en gemonteerd door Ito Smit en video over een eendenkooi op Philipsland van het Zeeuws Landschap waaraan Koos Minnaar heeft meegewerkt. Zaterdag 28 mei: Strandexcursie o.l.v. Henk Remijn. Verzamelen om 10.00 uur op het parkeerterrein bij Resto Vrouwerpolder aan de Veerse Dam. Zaterdag 4 juni en zondag 5 juni: Voorjaarstoer. Woensdag 8 juni: Fietsexcursie door Walcheren o.l.v. Andrea Clarisse en Hetty Begheijn. Verzamelen cm 19.00 uur bij de imkerij Poppendamme. Deze bekende pleisterplaats ligt tussen Grijpskerke en Meliskerke. Zaterdag 11 juni: Excursie naar de Schotsman/Rui terplaat o.l.v. Karei Begeer. Er zal aandacht warden besteed aan planten, bomen en struiken, waarbij orchideeën niet vergeten worden. Verzamelen on 14.00 uur op het parkeerterrein aan de Veerse Dam tegenover de Schotsman. Zaterdag 25 juni: Excursie naar de bloementuin van Sipkes in het Voome's duin. Hierbij zal ode een kijkje genomen worden in en cm de Tenellaplas. Verzamelen om 09.30 uur bij Resto Vrouwenpolder. De excursie start om 10.30 uur bij het bezoekerscentrum Tenellaplas op Oostvoome en zal warden geleid door Onno van Hest. Dinsdag 30 augustus: Excursie naar het Nollebos, Vlissingen o.l.v. Maaike Boomstra. Verzamelen cm 14 uur op het parkeerterrein aldaar. 13 AKTIVITEIT'ENPRCGRAMMA KNNV-WALCHEREN

't Zwelmpje | 1994 | | pagina 8