m K \Uf goed uit te zien. En het was goed!! In de vroege ochtend van de 3de, even na 06.15, vloog er al een Kleine Zilverreiger langs de telpost; in zuidelijke richting, komend van Walcheren weliswaar, maar dat mocht de pret niet drukken, het begin was er. Kort daarna gaf een Flamingo (van onbekende origine) enige kleur aan de telling tot dan toe. De stemming onder de aanwezigen begon er nu al aardig in te komen, mede ook door het tf Qrto dat gisteren ook al aanwezig was en nu weer acte de presence gaf. De eerste Bruine Kieken en Torenvalken passeerden de telpost, maar niet in uitzonderlijke aantallen; eigenlijk minder dan verwacht. Sander en Erik hadden voor vandaag eigenlijk een "big-day" in gedachte, maar de telling bleek al snel te leuk om de telpost te verlaten (volgend jaar beter) Achteraf bleek dat een serieuze poging een redelijke kans van slagen had gehad. Er werden 116 langstrekkende soorten opgemerkt en daarnaast werden tussen Breskens-Vl issingen-Middelburg nog eens een 15-tal soorten aan deze lijst toegevoegd, zodat het dagtotaal op 131 soorten tot stilstand kwam, een heus Zeeuws irecord. (Veel zangers, nachtvogels en rietvogels ontbreken op deze lijst, zoals Bonte Vlieg en Kleine Karekiet) Zo rond 13.00 werd de telpost versterkt door de komst van Eric Marteijn, dit tot vreugde van de -met dit fenomeen bekende- tellers. De naam van Eric staat nl100% garant voor de komst van toch minimaal enkele leuke soorten langs de telpost binnen een vrij kort tijdsbestek. Ook vandaag bevestigde de uitzondering weer eens niet de regel en het was dan ook al snel prijs in de vorm van een schitterende Roodstuitzwaluw, al snel gevolgd door een niet minder fraaie Roodpootvalk. Een andere Roodpootvalk (adult tf) vloog op het eind van deze fascinerende teldag langs en was alleen weggelegd voor de harde tellerskern. Bijna op verzoek passeerden Rode en Zwarte Wouw de telpost, een Buidelmees liet zelfs zijn maskertje in vlucht goed bekijken, en een Grauwe-Steppe- kiek zorgde voor de nodige spanning en was onmiddellijk onderwerp van gesprek. Vijf Wielewalen waren te verwachten op een dergelijke dag, maar niemand kon vermoeden dat deze vijf vogels de voorbode vormden voor een absoluut record van ca. 40 Wielewalen die op 7 mei langskwamen. Iedere lezer zal begrijpen dat je met deze dag wel vier Zwelmpjes zou kunnen vullen, daarom zal ik mij beperken tot het geven van enkele leuke soorten en totalen die deze dag gescoord werden. Geelgors 2 Smelleken 6 Duinpieper 1 Zwartkopmeeuw 9 Eurokaan 7 Sijs 48 Lachstern 1 Koekoek 12 Purperreiger 4 Kemphaan 1317 Tortel 148 Dwergstern 108 Bruine Kiek 128 Zwarte Stern 268 Blauwe Kiek 4 Gierzwaluw 3117 Grauwe Kiek 4 Boerenzwaluw 3799 Sperwer 29 Gele Kwikstaart 2075 Torenvalk 86 Noorse Gele Kwik 59 Boomvalk 22 Kuifleeuwerik 1 Slechtvalk 1 Grote Zeeëend 2 Erik Sanders, J.v. Reigersbergstraat 267, 4336 XI cSiofYf Middelburg 5 VERSLAG LEDENVERGADERING 31 AUGUSTUS 1994 Aanwezig: 17 leden. Afwezig met kennisgeving: Luud. Veldwerk Er zijn tot nu toe 6-8 broedgevallen bekend van de Kerkuil. De mensen waar de Kerkuil 5 keer gebroed heeft in 10 jaar krijgen een oorkonde van Voge1bescherming Mededelingen Paul van Tuil neemt de redactie over van het Zwelmpje. Er zijn twee verhuisberichten: Rien Mastenbroek naar v. Quakkelaarstraat 58 4381 TP. Vlissingen; Peter Dieleman naar v. Kleffenslaan 95 4334 HC, Middelburg. Er waren drie uitnodigingen binnengekomen: Opening tentoonstelling "De Manteling". Excursie Schorren aan de Delta. Wetenschapsdag in Delta-Expo. De kaartjes voor het vogel waarnemingenarchief moeten eerst naar Rob Sponselee of Fred Twisk. Rondvraag Dhr. Schaap meldt dat ze bij de Hertog 140 Huismussen hebben laten insla pen. Er zaten geen geringde Huismussen bij. Verder vertelde hij nog een anekdote over een Kerkuil, misschien iets voor in het Zwelmpje?. Volgens Adri waren de grote groepen Gierzwaluwen al vroeg weg n.l. op 31 juli. Leni gaf aan dat het veel werk is om nesten van de Grutto te beschermen. Zolang het op het ministerie geregeld wordt is het toegestaan om in een bepaalde periode op het land eieren te rapen. In de toekomst is er een vacature voor coördinator van provinciale weide gronden. Misschien kan deze iets doen aan nestbescherming en het eierra- pen. Hier komen we nog op terug. Het na—pauze programma bestond uit dia's van vlinders die voorkomen op Walcheren door Anton Baa ij ens. VERSLAG LEDENVERGADERING 28 SEPTEMBER 1994 Aanwezig: 14 leden Afwezig met kennisgeving: Dhr. Schaap. Mededelingen: Fred, Floor en Jos zijn naar het Zeeuws Vogelaarsoverleg geweest. De organisatie was in handen van de Z.M.F.. dit wordt overgenomen door Vogelbescherming. De coördinatie van de Midwintertellingen binnendijks is in handen van Gerard van Zuylen. Jos coördineert Walcheren. 6

't Zwelmpje | 1994 | | pagina 4