e Op 8 november is er een oprichtingsvergadering van de Roof vogel werkgroep in Goes. Het gaat alleen over dagroofvogels. De Kerkuilenwerkgroep Zeeland wordt overgenomen door de Landschapsverzor- gingsdienstdeze regelt ook de verslaglegging. De relatie SOVON - Vogelwerkgroep loopt niet zoals het hoort. SOVON vraagt te veel van zijn leden. SOVON moet zijn houding binnen twee jaar verande ren anders krijgt het géén gegevens meer van de leden. De drempel is voor sommige leden te hoog. 10 december is de SOVON-dag in Nijmegen. Rondvraag; Luud overhandigde Jan Goedbloed een oorkonde van Vogelbescherming omdat hij de afgelopen 10 jaar 5 of meer broedgevallen heeft gehad van de Kerkui1 Co Smit heeft een videoband gemaakt van de aktiviteiten van diverse vogel werkgroep leden. De band heeft hij geschonken aan de V.W.G. Er is een brief gekomen van de Gemeente Middelburg over groenvoorziening. Floor zal deze beantwoorden. Het na-pauze programma bestond uit vakantiedia's van diverse leden. VERST Aft T .FhENVERGADERING 26 OKTTffiEP IQ94 Aanwezig: 11 leden Afwezig met kennisgeving: Erancien Mededelingen. Wat betreft het Groenstructuurplan van de gemeente Middelburg. Hierin zullen wij niet in de planfase, maar in de uitwerkingsfase zitting hebben. Jan-Willem Vergeer wil de broedvogelinventarisatie voor een deel van Middelburg hiervoor afstaan. 1995 wordt het Europese Natuurbeschermingsjaar. De Z.M.F. nodigt ons uit om op 3 nov. in Goes hierover van gedachten te wisselen. Op 8 december is er een gezamenlijke avond van de ZL, NM, WNF en ZMF in de bibliotheek in Middelburg, thema is "Bos in Zeeland?!". Adreswi jzigingen Peter Meininger; Lisztlaan 5 4384 KM Vlissingen, 01184-69472 Floor Arts; Westerzicht 217, 4385 AH Vlissingen, 01184-65046. Veldwerk Kleine Zwanen en Ganzentelling is op 12 en 13 november. Voor één keer moet ook de binnendi jkse steltlopertellingen worden meegenomen. Fred zoek mensen die 3 pogingen 's avonds ondernemen om te kijken naar het vertrek van de Houtsnippen uit de duinen. Hij wil kijken waar ze naar toe vliegen, om hoeveel ex. het gaat en hoe ver ze uit het duin gaan. Rondvraag. Koos geeft uitleg waarom hij nog steeds niet naar Bonaire is. De SOVON- telling die hij altijd verzorgt doet Fred in de periode dat Koos weg is. De nieuwe bestemming van Koos wordt waarschijnlijk St. Maarten. Adri melde 7 dat er heel weinig vogels zitten om te ringen, hij dacht dat hij nog geen derde had geringd vergeleken bij vorig jaar. Dit heeft hij in de laatste dertig jaar nog nooit meegemaakt!!. Ook dhr. Schaap had dezelfde ervaring in zijn tuin. Verder werd Jaco nog met een kadobon bedankt voor de redactie van het ZwelmpjeDe nieuwe bijdrage (kopij) moet voortaan naar: Paul van Tuil, Evertsenstraat 12 4371 BE Koudekerke. Het na—pauze programma bestond uit een uitleg van Jan—Willem Vergeer over zijn werkzaamheden bij Vogelbescherming. Zijn voornaamste taak is het onderhouden en bevorderen van contacten met o.a. vogel werkgroepen, overheden en regionale natuurbeschermingsorganisa ties. AKHVITEITENLIJST KNNV Donderdag 3 november: Lezing over de planten op Walcheren: "het werk van de plantenwerkgroep" door Henk Mandemaker. Aanvang: 20.00 uur. Mic/Mec - de Kloek. Koren bloemlaan te Vlissingen. Prunusrooien in het waterwingebied Oranjezon. Verzamelen can 09.00 uur bij het hek aan het pomp station. Dagexcursie. Vogels kijken rond de Oosterschelde o.l.v. Dolf Schaap. Verzamelen om 10.00 uur bij het Station Middelburg. Gepland einde om 16.00 - 17.00 uur. Lezing over een avontuurlijk en natuurlijke rond reis door Portugal door Gerard Geuze. Aandacht zal worden besteed aan cultuur en geologie. Aanvang: 20.00 uur. Christelijke Scholengemeen schap Walcheren (CSW)Elzenlaan te Middelburg. Donderdag 15 december: Lezing over het werk van de strandwerkgroep Wal cheren door Henk Remijn. Aanvang: 20.00 uur, Mic/Mec - de Kloek. Koren bloemlaan te Vlissingen. Zaterdag 5 november: Zaterdag 12 november-. Dinsdag 22 november: DE STAMGASTEN Qs piuféEgifofgNUE-J"

't Zwelmpje | 1994 | | pagina 5