INLEIDING Het eerste Zwelmpje van 1995 is uit! Hoewel er tegen de inleverdatum nog zeer weinig kopij was binnengekomen, kwam er eind januari toch nog een stroom op gang die iets weg moet hebben gehad van de watervloed die de stroomgebieden van Maas en Rijn onveilig maakten. Goed, dat is wat overdreven, maar in ieder geval kwam er zoveel binnen dat ik niet alles in dit nummer heb kunnen verwerken. Dat betekent natuurlijk niet dat er voor het volgende nummer geen kopij meer nodig is. Hetzelfde geldt vooral ook voor tekeningen, die meer uit de oude doos worden gehaald dan ik zou willen. De schrijvers en tekenaars onder ons worden verzocht hun werk (teksten het liefst op diskette in wp 5.1 of 6.0) uiterlijk 20 april bij mij in te leveren. Paul NOTEER IN UW AGENDA Woensdag 22 februari: Jaarvergadering Rob Strucker geeft een dialezing over Nieuw-Zeeland. Veel vreemde vogels! Woensdag 29 maart: Na-pauze programma nog niet bekend. Woensdag 26 april: Na-pauze programma nog niet bekend. Alle bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur met een huishoudelijk gedeelte en vinden plaats in de vergadeizaal van het MEC, Korenbloemlaan 5, Vlissingen. EXCURSIE Zaterdag 27 mei: Excursie naar de Oostvaardersplassen datum: zaterdag 27 mei plaats: Oostvaardersplassen (aalscholver kolonie) vertrektijd excursie: 10 uur duur: 214 - 3 uur (inclusief inleidend praatje met diashow) vertrek Middelburg: ongeveer 7 uur vervoer: met eigen auto's, evt. busje huren n.b. Het maximale aantal deelnemers bedraagt 25 personen. Voor deelname aan deze excursie moet men zich voor l mei opgeven bij Floor Arts (01184 65046). Toelichting, De excursie wordt geleid door de beheerder H. Breeveld (RWS directie Flevoland). Het programma is als volgt: - Inleiding over ontstaan en beheer Oostvaardersplassen. - Vertoning diapresentatie "van Moddervlakte tot Ecosysteem - Wandeling door wilgenbos, bezoek aan begrazingsobject met paarden. - Bezoek aan observatiehut "de Schollevaar", gelegen in de Aalscholverkolonie van de Oostvaardersplassen. - Wandeling langs open water terug naar het beginpunt. Het excursiepad is in principe goed begaanbaar maar stevig wandelschoeisel dat een "spatje waterkan verdragen verdient aanbeveling. MEDEDELING Het nieuwe jaar is weer begonnen. Middels deze mededeling het verzoek om de contributie voor 1995 over te maken op: Gironr. 532497 of op Bankrek.nr. 82.31,21.739 t.n.v. Vogelwerkgroep Walcheren onder vermelding van: Contributiebetaling of Donatie 1995 Bij voorbaat dank voor uw medewerking, De Penningmeester. ptëöP.'fó, 2 d.<n9> 3

't Zwelmpje | 1995 | | pagina 3