Jaardag Secretaris Jaarverslag Vogelwerkgroep Walcheren 1994 Inleiding Na een aantal jaren gedreven en verantwoorde leiding heeft Fred Twisk het voorzitterschap aan mij overgedragen. Gesteund door een gedeeltelijk nieuw maar ervaren bestuur ben ik snel ingewerkt in de voorzittersfunctie. Jaco Walhout heeft voor de redactie van 't Zwelmpje na enkele jaren van toewijding voor een goede vervanger gezorgd. De vogelwerkgroep heeft ook dit jaar haar activiteiten op onderzoeksgebied voortgezet. Er werd meegewerkt aan diverse landelijke projekten. De avifaunawerkgroep draait op volle kracht De na-pauze programma's waren divers, van luchtige dialezingen tot meer wetenschappelijke presentaties van onderzoeksresultaten. Co Smit produceerde een videofilm over de activitei ten van de Vogelwerkgroep. Een frisse afwisseling was de dialezing van Anton Baaijens over de vlinders van Walcheren. Floor Arts voorzitter 1. Bestuurssamenstelling. Deze was in 1994 als volgt. F.A. Arts (voorzitter), J.M.W. Mei'lmeester (secreataris), J.W. Minnaar (penningmeester) tijdelijk overgenomen door F.A. Arts, J. Tramper (onderzoeksco ördinator) en J. Hengst (lid). 2.Leden. Per 31 december 1994 telde de vereniging 61 leden. Nieuwe leden: R. Joosse en P. Vader. 3. Aansluitingen met andere verenigingen De V.W.G. is aangesloten bij de stichting Vogel en Egelopvang Midden-Zeeland, de Stichting Het Vogeljaar, de Zeeuwse Milieu Federatie, SOVON en de Roofvogelwerkgroep Nederland. 4. Contacten naar buiten. J. Walhout vertegenwoordigde de V.W.G. bij de Z.M.F., L.G. Persijn bleef consulent Vogelbescherming en Lid van de Kerkuilenwerkgroep Zeeland. Hij heeft tevens zitting in het algemeen bestuur van het M1CMEC. F.A. Arts heeft zitting in de deelnemersraad van het M1CMEC. J.Tramper en F.A. Arts hadden zitting in het Zeeuwse Vogelaarsoverleg. Verder waren er nog diverse leden betrokken bij andere overlegsituaties voor de V.W.G. 10 5. Bijeenkomsten. 26 januari: Algemene ledenvergadering en een diareeks van Pim Wolf over Libië en Tunesië. 22 februari: Jaarvergadering en een videofilm over de Sneeuwgans. 30 maart: Algemene ledenvergadering en René Beijersbergen hield een lezing ondersteund met fraaie dia's over de Dwergsternkolonie op de Hoge Platen. 27 april: Algemene ledenvergadering en een videofilm van de V.W.G. gefilmd en gemonteerd door Co Smit en een film over een de Eendekooi van St-Annaland met medewerking van Koos Minnaar. 25 Mei: Jaarlijkse avondexcursie dit keer naar Rammekens. 29 juni: Algemene ledenvergadering en een na-pauze programma verzorgd door Floor Arts over vogelstaarten. 31 augustus: Algemene ledenvergadering en een dialezing over Vlinders door Anton Baaijens. 28 september: Algemene ledenvergadering en vakantiedia's van diverse leden. 26 oktober: Algemene ledenvergadering en een uitleg van Jan-Willem Vergeer over zijn werk bij Vogelbescherming als Regio coördinator Zuidwest-Nederland. 30 november: Algemene ledenvergadering en een lezing van Adri Joosse over het Boeren- zwaluwenprojekt 221 december: Algemene ledenvergadering en een dialezing van Tobi Koppejan over vogeltrek door Israël. De algemene ledenvergaderingen werden door 8 tot 20 leden bezocht Het bestuur vergaderde op 11-5,27-7 en 13-12. 6. Tijdschriften. In 1994 verscheen t Zwelmpje vier maal met in totaal 101 pagina's. Er waren ruilabonnementen met 't Duumpje, de Steltkluut, Sterna, 't Heelbladje, de Compo siet, Mergus, Wantij, Onze Waard, Zeeuws Landschap, Vogels, Zêêlieven, de Kruisbek, van Nature, de Natuurvereniging Tholen, de Zeeuwse Prikkebeen en Pennevluchten. De Zwelmpjes werden verder verzonden naar: Provinciaal Dokumentatie Centrum (Zeeuwse Bibliotheek), Consulent N.M.F., Het Vogeljaar, SOVON, Stichting Vogel en Egelopvang Midden-Zeeland, Stichting Mondiaal Alternatief, Milieuwinkel, Staatsbosbeheer en de Zeeuwse Milieu Federatie. Deze en andere binnenkomende post rouleerde weer langs een aantal leden door middel van een kringmap (coördinator Koos Minnaar, tijdelijk overgenomen door Jan Meulmeester). 7. Olierampenplan Walcheren. In voorkomende gevallen treedt Koos Minnaar op als coördinator voor Walcheren. Jos Tramper is coördinator voor de V.W.G. 11

't Zwelmpje | 1995 | | pagina 7