Rondvraag #ftorf u ea* f mm Kramer ziet er al in. Via Vogelbescherming hebben wij een boekje ontvangen "Vogels in de winter". Het is voor de VWG te bestellen voor 15,95 excl. 6.-- verzendkosten. Rondvraag Co Smit vraagt of de Avifauna al opschiet. Erik meldt dat er al 150 voglesoorten zijn geschreven. In mei 1995 willen ze het klaar hebben. Sandra meldt dat de bestaande tentoon stelling over de kreken wordt uitgebrei. Ook gaat het projekt "Stad en Dorp" volgens jaar van start. Misschien kunnen we wat gebruiken uit het verslag van Kees Mosterd. Fred heeft met +/- 8 personenn Housnippen geteld aan de binnenduinand tussen Dishoek en Valkenisse. Hierbij werd er ook op gelet waar de vogels naartoe vlogen, het na-pauze programma bestond uit een lezing van Adri Joosse over het Boerenzwa luwpro- jekt. VERSLAG LEDENVERGADERING 25 JANUARI 1995 Aanwezig: 13 leden Géén afmeldingen. Mededelingen Erik Sanders maakt voorlopig het overzicht van de waarnemingen voor het Zwelmpje. De kaartjes komen te laat binnen bij Rob om er een verslag van te maken, het voorstel is nu om elke maand de waarnemingen door te geven en niet om het kwartaal. Gevraagd is om Kieviteierrapers goed in de gaten te houden. Waameemingen/meldingen van rapers moeten gemeld worden bij Floor Arts. Deze geeft de gegevens door aan Jan-Willem Vergeer. Het verzoek van Rob Bijlsma (particulier initiatief) om nesten te inventariseren (van alle vogels) en op kaartjes te zetten is door de leden niet in goede aarde gevallen. Het is een slechte zaak om nesten te gaan zoeken, bovendien is het fotograferen al belastend (strafbaar?) voor de vogels. Er is een uitnodiging ontvangen voor een avond van de Roofvogelwerkgroep Zeeland op 2 febr. in Goes. Het MIC heeft in Middelburg gevraagd om in de maand februari en etalage in te richten met als thema "Vogels in hun verblijfplaats". Op zo'n korte termijn was dit niet te doen. Heeft misschien iemand ideëen voor een volgende keer?. Voor het Natuurbeschermingsjaar wil Floofiets doen aan de Huis- en Gierzwaluwen. Veldwerk Jos kon nog weinig vertellen over de Kleine Zwanen en Ganzen telling. Hij had nog niet alles binnen enkreeg net nog enkele papieren onder zijn neus geschoven. De volgende telling is 18 14 en 19 februari. Tussen Aagtekerke en Westkapelle zaten +/- 60 Kleine Zwanen. Ook tussen Grijpskerke en Meliskerke zat een kleine groep. Fred heeft met enkele leden van de V.W.G. nogmaals gekeken naar Houtsnippen, ditmaal vanaf Groot-Valkenisse tot Westkapelle. Bij "Het Kustlicht" waren neerstrijkende vogels in de schemering gezien. Bij de kreek van WK geen één. Ooi heeft hij de Steenuilenkasten gecontroleerd. In de kasten waren er geen sporen van Steenuilen. Op een plaats lagen wel braakballen buiten de kast. Hierin zaten Muizenkaakjes en Mestkevers. Ook heeft hij tijdens de controle een dode Buizerd op het land aangetroffen. Volgens Jan M. was deze vergiftid. De krop is leeggedrukt en bleek vol te zitten met resten van een duif, graantjes, oogkas, veren en een snavel. In het verleden zijn hgier ook dode Steenuilen gevonden. (Ook een Buizerd?). Dit is zeker een gebied wat we sterk in de gaten moeten houden. Cor Berrevoets gaf aan dat alle rare en/of vreemde situaties doorgegeven kunnen worden aan Jan-W. Vergeer. Luud meldde dat er 7 broedgevallen waren van de Kerkuil met 20 uitgevlogen jongen. Koos heeft een praatje gemaakt op de radio over "Vogels in de tuin", speciaal voor de jeugd. Het na-pauze programma werd verzorgd door dia's van Cor Berrevoets over Ganzen die hier overwinteren. BADEEND.IES BEDREIGEN BRITSE KUST Van onze correspondent in tonden. Een armada van 29.000 plastic eenden is dobberend op weg naar de Britse kust "Er zou in Groot-Brittannië een eendenalarm moeten worden ingesteld", meent dr. Curtus Ebbesmeyer, een oceanograaf uit Seattle. Hij kwam de plastic eenden met behulp van computersimulatie op het spoor. Het speelgoed spoelde tijdens een storm in januari 1992 overboord van een containterschip in de noordelijke Stille Oceaan. De plastic eenden raakten bevroren in het ijs van het Noordpoolgebied, ontdooiden weer en reizen nu met de Golfstroom mee naar Groot- Brittannië. Het leeuwendeel van de armada bestaat uit plastic eenden, maar er drijven ook enkele blauwe schildpadden, rode bevers en groene kikkers mee. 'ïfówiè 15

't Zwelmpje | 1995 | | pagina 9