VERSLAG JAARVERGADERING 22 FEBRUARI Bvzondere waarnemingen Buitenom de reeds besproken soorten werden nog enkele minder algemene wintergasten gezien. Één Indische gans 14 Nijlganzen, 2 Witgatjes 3 Ijsvogeltjes en 1 Oeveloper (k.d. W.). De enige 2 Houtsnippen legden het loodje in de omgeving van Kleverskerke. Dankwoord Een woord van dank aan alle tel(st)lers dat waren dit maal: Fr.Castel, L.Burger, R.Sponselee, G.Davidse, T. Koppe- jan, MKlootvvijk, C.Smit, J.Goedbloed, K Minnaar F.Tvvisk, J.Hengst, S.Lilipaly, F. Arts, LPereijn, J.Willemse en A en R Joosse. Jos Tramper, Noordweg 78,4353 AZ Seroos- kerfce. AKTIVITEITENLIJST KNNV Dinsdagavond 23 mei Fietsen met Karei Begeer naar het natuurgebied De Piet aan het Veerse Meer. Verzamelen om 19.00 uur op het parkeerterrein nast het NS-station in Middelburg, aan de kanaalzijde. Zaterdagmiddag 10 iuni. Excursie naar bet orcideëengebied aan de Schotsman Rui terplaat op Noord-Beveland onder leiding van Maaike Boomstrag en Henk Reraijn. Verzamelen om 14.00 uur op bet parkeerter rein van Resto Vrouwepolder aan de Veeree Dam. Dinsdagmiddag 13 juni Duinexcureie nabij Zoutelande onder leiding van Henk Mandemaker. Verzamelen om 14.00 uur op het parkeerterrein bij het Beach Hotel te Zoutelande. 12 Aanwezig: 20 leden., voor het napauze programma 5 belangstellende. Geen afmeldingen. Voor het huishoudelijk gedeelte kwam Els Huibregstse haar medewerking vragen voor de projekten "Natuur in de buurt" an "Het Gierzwaluwenprojekt". Op 1 april is er een markt bij het MEC waar wij ook kunnen staan. Tevens werd een vrijwilliger gevraagd voor het ophang en van nestkasten rond het MEC. De Zeeuwse Vogelaaredag wordt ditmaal georganiseerd door Vogelbescherming en wordt gehouden op 25 maart op Neeltje Jans. RECTIFICATIE In het verslag van de ledenvergadering van 30 november staat dat Koos, zijn broer en zijn schoonzus hebben meegewerkt aan de film "De eendekooi in Anna-Jacobapolder". Dit moet zijn: Koos, zijn broer en zijn schoonzus hebben de film gemaakt Het verlsag van januari wordt goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris wordt zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Ook het jaarverslag van de onderzoekscoördinator wordt zonder opmerkingen goedgekeurd en vastge steld. lin het verslag "Bescherming" staat dat de gemeente Middelburg de belofte heeft ingelost om netsblokken te plaatsen. De belofte is niet ingelost door de gemeente Middelburg maar door de Rijksgebouwendienst Ook het jaarverslag van de penningmeester wordt goedgekeurd en vastgesteld, met als toe lichting dat er 3 leden hun contributie (1 lid zelfs 2 jaar) nog niet betaald hebben. Twee andere leden hebben in 1994 al betaald voor 1995. De kascontrole wad verzorgd door Adri Joosse (voor de tweede maal) en Fred Twisk. Ben Smulders zal volgend jaar samen met Fred de kascontrrole uitvoeren. Veldwerk Tijdens de telling op 18 en 19 februari werden 4 Kleine Zwanen, 650 Kolganzen, 35 Brand- ganzen, 8 Rietganzen, een paar Rotganzen en 4 Bonte Kraaien gezien. Op 18 en 19 maart vindt de laatste telling plaats. Mededelingen De Italiaanse Vogelbescherming zoekt vrijwillegers. Wie heeft er braakballen van kerkuilen ter beschikking voor een onderzoek naar muizen in Zeeland? Telefoon via Jan Meulmeester 01180-38785. Het IVN heeft gevraagd of er leden zin die bereid rijn om mensen van de natuurgidsen mee te nemen voor een inventarisatie op broedvogels e.d. De cursus begint half mei. Rondvraag Luud heeft een vraag gehad van de gemeente Middelburg of er vrijwilligers rijn die ongeveer 100 nestkasten willen schoonmaken en controleren. Op een pand aan de Zuidsingel in Middelburg zijn 4 Gierzwaluvvendakpannen geplaatst. Ben Smulders heeft gevraagd of wij willen helpen met het financieel regelen en bestellen van GeiTzwaluwendakpannen. In Oost-Souburg worden in een straat nieuwe dakpannen gelegd. De gemeente Vlissingen heeft 500,- toegezegd. Ook Landschapsverzorging denkt aaD enkele honderden guldens. Misschien kunnen we het combineren met het Gierzwaluwenpro- 13

't Zwelmpje | 1995 | | pagina 8