enkele honderden guldens. Misschien kunnen we het combineren met het Gierzwaluwenpro- jekt van het MEC. Dhr. van Bergeyk (lid op afstand) gaf de complimenten aan de samensteller van het Zwempje. Paul Vader had het idee om bordjes te plaatsen langs het land bij boeren met de tekst "Verbo den eieren te rapen", e.e.a. met het oog op Kieviteierrapers. Het napauze programma werd verzorgd door Rob Strucker over zijn reis door Nieuw-Zeeland met geluid en mooie dia's. VERSLAG LEDENVERGADERING 29 MAART Aanwezig 12 leden Geen afmeldingen Voor de vergadering waren enkele leden bezig met het ophangen van nestkasten rond het MEC. Er was deze avond een ander avondvullend programma als anders. Er stonden 2 films (Kerk uil en Gierzwaluw) op het programma maar hier zijn wij niet meer aan toe gekomen. De avond werd gevuld (zonder pauze met de Aktiviteiten en contacten van de VWG te bespre ken. Floor had het een en ander op papier gezet en deze gegevens werden aangevuld of veibeterd door de andere leden, zodat we een overzicht hebben wat de leden allemaal doen en waar we voor onderzoeksprojekten terecht kunnen. Verder mededelingen Floor heeft de Gierzwaluwententoonstel ling in samenwerking met het MEC opgezet Ben heeft 50 Gierzwaluwendakpannen gekocht en deze worden zaterdag 8 april in Souburg op de daken gelegd. Er is een enquete geweest met de vraag wie er een dakpan op het dak wil hebben. De gemeente Vlissingen en de Woningbouwvereniging hebben ieder 500,— toege zegd. Van Landschapsverzorging krijgen we 250,—; de rest wordt betaald door de VWG. Jan Hengst meldt dat de kerk in Zoutelande wordt afgebroken en dat hier appartementen voor in de plaats komen. Hij neemt kontakt op met de aannemer om hier eventueel nestblokken te plaatsen omdat er ook een Gierzwaluwenkolonie in de kerk zit. Jan Willemse wil ook een Gierzwaluwendakpan voor een kennis, maar hier moeten we eerst e soort pan weten. Floor en Jos zijn naar het Zeeuws vogelaarsoverleg geweest. In het nieuwe strandpaviljoen te Westkapelle komt een logboek te liggen waar iedereen zijn waarnemingen in op kan schrijven. Waar het logboek ligt wordt bekend gemaakt in "het Kiekuus". Na geruchten heeft Jos Jan van Leerdam gebeld hoe het met zijn gezondheid is gesteld. Jan moet helaas weer geopereerd worden waar we hem veel sterkte mee toewensen. Van Jan kregen we de hartelijke groeten. Volgens Luud komt er weer een nieuwsbrief voor de boeren over de Kerkuil. Ook is er een boekje verschenen over de Kerkuil. 14 VERSLAG LEDENVERGADERING 26APRIL Aanwezig 8 leden. Afwezig met kennisgeving: Jan Hengst. Floor gaf een terugblik op de plaatsing van de Gierzwaluwendakpannen in Oost-Souburg. Mededelingen De Mei-excursie naar de Oostvaardersplassen loopt niet storm. Tot nu toe gaan er nog maar 5 personen mee. Er is daarom besloten om kennisen en of familieleden mee te laten gaan Opgave bij Floor. Vertrek om 7.00 uur te Middelburg. Om ongeveer 17.00 uur zijn we terug. Jan Willem Vergeer heeft informatie nodig over de doodsoorzaken van Roofvogels en Uilen vanaf 1993. Hij heeft speciale formulieren waar het op ingevuld kan worden. Verde wordt erin de landbouw een gif gebruikt dat waarschijnlijk niet gebruikt mag worden. Floor verzameld de gegevens over de broedgevallen van de Roofvogels. Verder heeft hij op de veragdering ook plattegronden liggen waar we de nesten van de verschillende vogels op kunnen intekenen. Cor Berrevoets wil weten of er genoeg belangstelling bestaat voor de Nieuwsbrief over de Kleine Zwanen en de ganzen. De leden vinden van wel. Fred vraagt een copy van de databestanden voor de computer. Volgens Luud worden de nestkasten in de gemeente Middelburg dit vootjaar schoongemaakt. Floor zet een oproep in het Zwelmpje voor controleurs. Er waren bij Landschapsverzorging 15 vrijwilligers aktief voor nestbescherming. De Z.M.F. heeft een boekwerkje uitgebracht waar je met welke milieuklacht terecht kunt. Er zijn 2 nieuw leden: M.J. Zekhuis, Topaasplaats 1,4337 LX Middelburg. W. Busink, Alersma 101, 5655 CC Eindhoven. Het napauze programma werd verzorgd door Floor Arts over het voorkomen van de Steenlo per en de Paarse Strandloper langs de kust van Walcheren. OPROEP TOT MEDEWERKING In de gemeente Middelburg hangen ongeveer 60 nestkasten die zijn opgehangen door de gemeente. Wim Wattel heeft zich bereid verklaart de kasten elk jaar schoon te maken en te controleren, hierbij kan hij gebruik maken van het materiaal van de gemeente. Het is onmoge lijk om dit allemaal alleen te doen. Hij zoekt nog enkele vrijwilligers om de nestkasten minimaal éénmaal per seizoen te controleren. Degenen die het leuk vinden een nestkast eens van binnen te bekijken kunnen zich opgeven bij mij. Floor Arts 01184-65046 15

't Zwelmpje | 1995 | | pagina 9