't Zwelmpje augustus 1995 2 AK'I'lV ITKJTKNLÏJST KNNV Zaterdag 26 augustus Onder leiding van Carolien van de Driest wordt's middags een fietsexcursie gehouden door het mooie landschap van de zak van Zuid Beveland. Verzamelen, met fiets, om 14.00 uur bij de rijwielstalling van het station Goes. Daar kunnen eventueel fietsen worden gehuurd. Dinsdag 29 augustus Excursie naar het Fort Rammekens bij Ritthem o.l.v. dhr. Baan. Van iedereen wordt in dit geval een kleine bijdrage gevraagd, ook van de leden, ad. 1.50. Zaterdag 16 september Excursie naar het park van Slot Haamstede en de Zeepeduinen, onder leiding van Richard Struijk. Leden van natuurmonumenten dienen hun kaart mee te nemen. Verzamelen om 14.00 uur voor het Slot bij café Bom. Zaterdag 7 oktober Paddestoelenexcursie o.l.v. Wim Kuijs. Doel van dit uitstapje is het determineren van padde stoelen in het Rammekensbos bij Ritthem. Verzamelen om 13.30 uur bij de ingang van het bos. Dinsdag 17 oktober Strandexcursie o.l.v. Gerard Geuze. Er zal worden gekeken naar alles wat leeft en beweegt. Deze keer wordt een stukje kust langs Neeltje Jans bekeken. Verzamelen om 13.30 uur op het parkeerterrein bij het Topshuis. Dus niet bij het expositiecentrum aan de Oosterschelde zijde. Zaterdag 4 november Op deze dag zal het prunusrooien weer plaatsvinden. Verzamelen om 09.00 uur bij het pompstation van het waterwingebied Oranjezon. De aktiviteiten staan onder begeleiding van Freek Wisse. Deelnemers worden verzocht zo mogelijk een spa of ander gereedschap mee te brengen. 3 i l'i- 't Zwelmpje augustus 1995 ill VERSLAG LEDENVERGADERING 28.11JNI Aanwezig: 7 leden Afwezig met kennisgeving: dhr. Schaap, Francien, Adn, Floor en Koos. Tijdens een ongedwongen vergadering die buiten aan de rand van de vijver werd d gehouden met heel veel overvliegende Gierzwaluwen, enkele Groenlingen, Turkse Tortels en een overvliegende Zwartkopmeeuw werden de gegevens uitgewisseld. Mededelingen. Veldwerk. Rondvraag Op Walcheren broeden tot nu toe 8 paar Kerkuilen. Tijdens het natte weer zijn zeker 30-40 jonge Boerenzwaluwen dood gegaan. Jos merkte op dat de Boerenzwaluw niet enkel plaatstrouw, maar ook partnertrouw zijn. Hij heeft eenzelfde paartje op het zelfde nest weer aangetroffen. De tekst van de Midwintertelling in het Zwelmpje was fout De grafieken waren goed. Omdat Erik Sanders is verhuisd, gaat Jaco na wie de waarnemingen in het Zwelmpje zet. Adreswijzigingen: A. Matthijsse, De Ruyterstraat7,4371 BA Koudekerke. A.C. Moens, Mariekerseweg 18,4365 NH Meliskerke. Hierbij wil ik het bestuur bedanken voor de fruitmand die ik heb gekregen na de val van de ladder tijdens de controle van de Boerenzwaluwennesten, waarbij ik mijn hielbeen heb gebroken. Ook wil ik Koos en Adri bedanken voor de hulp die ik heb gehad om de rest van de controles uitte voeren, (ook ~y°s) Jan Meulmeester VOGELEN OP MADEIRA Van 22 t/m 29 mei genoot ik met Joan en Emma van een broodnodige vakantie op Madeira, het grootste van een onder Portugees grondgebied vallende eilandengroep in de Atlantische Oceaan, 500 kilometer ten westen van de Zuid-Marokkaanse kust. Na een helse vliegreis, waarbij een ondragelijke hoofdpijn toe- en afnam met respectievelijk het stijgen en dalen van het vliegtuig (waartussen een eeuwigheid van 3,5 uur was gelegen) landen we na 2 mislukte pogingen (vanwege hevige turbulentie, veroorzaakt door valwinden uit het gebergte) veilig op de luchthaven van Funchal. Per bus arriveerden we een dik uur later bij ons hotel aan de westzijde van Funchal, de pittoreske hoofdstad van Madeira. Ons 2-kamerappartement beviel direct uitstekend, niet in de laatste plaats door de aanwezigheid van 2 balkons met oceaan- zicht. Het grootste deel van de vakantie werd doorgebracht met luieren, Funchal bezichtigen, dochter Emma entertainen, zwemmen, lezen en in mindere mate zonnen. Dit laatste werd op veel dagen verhinderd door de hardnekkige bewolking welke met name in mei en juni boven het bergeiland hangt. Overigens deed dit weinig afbreuk aan het heerlijke klimaat Positief aan Madeira waren de uiterst vriendelijke bevolking, het lekkere eten, de prachtige natuur (rotskusten, tropische plantengroei) en de goedkope taxitarieven (op de laatste dag van ons verblijf lieten we ons voor circa 125 gulden de hele dag rond rijden over het halve eiland). Op vogelgebied moet het eiland volgens vogelgidsen heel wat te bieden hebben. Helaas gingen de mooiste en zeldzaamste soorten aan mijn neus voorbij, wat zeker ook te maken had met mijn slechte voorbereidingen. Zo kon ik gewilde soorten als de Trocazduif (een endeem), de

't Zwelmpje | 1995 | | pagina 6