'iZwelmpje november 1995 15. Nieuwe leden Hans van Brandwijk, Aartshertogenlaan 228,5212 CP Den Bosch. Mark Hoekstein, 's Heerhendrikskinderendijk 60,4461 DX Goes. Adreswijziging Mark Zekhuis, Saffier 13,4337 MR Middelburg. Oproepen: In het weekend 18/19 november nemen we deel aan de nationale telling van steltlopers in het binnenland (o.a. Goudplevier, Kievit en Wulp). De ganzentellers nemen dit op zich maar hulp kunnen ze altijd gebruiken. Degene die mee wil doen kan contact op nemen met Jos Tramper. Het idee om in de winter met sneeuw Patrijzen te tellen wordt weer nieuw leven ingeblazen (terecht want een goed beeld van het aantal Patrijzen ontbreekt op dit moment). Degenen die zin hebben hieraan mee te doen als er sneeuw ligt kunnen zich opgeven bij Jos Tramper. Het ledental van de VWG geeft recht op 3 stemmen in de ledenvergadering van het ZMF. Naast Jaco Walhout en Mark Zekhuis is er nog één plaats vrij. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Jan Meulmeester. Garfield JrW PAVrS VERSLAG LEDENVERGADERING 25 OKTOBER 1995 Aanwezig: 12 leden Afwezig met kennisgeving: Adri en Ralf Joosse. Mededelingen Floor is op 5 oktober naar de roofvogclwerkgroep in Goes geweest. Enkele punten uit deze bijeenkomst worden hieronder genoemd. Jan-Willem Vergeer verzamelt nog steeds gegevens van doodgevonden roofvogels. Hij heelt alles op kaart gezet met de doodsoorzaken erbij; zodoende kan hij vrij gemakkelijk zien waar de meeste slachtoffers vallen. Wat moet u doen bij het vinden van een zieke roofvogel? 'I Zwelmpje november 1995 16 Van maandag l/m vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur kunt u de vogel brengen bij de Mikke, Park Toorenvliet. U kunt de paaltjes met de gele koppen volgen, tel. 0118-628288. Buiten deze openingstijden kunt u de vogel brengen naar de vogelopvangkast naast het huis van Coby Louwerse, Noordweg 315, Middelburg. Dit kan dan en nacht!. In de kast zitten div. plastic kratten. U zet de vogel erin, schuift het deksel erop terug, zet het bordje "bezet" erop en klaar is Kees. U kunt het beste een brief bovenop het deksel van de krat leggen met enkele gegevens over de vogel en uw telefoonnummer. Men is van plan om een roofVogeltelling te houden. Hierbij wordt gedacht aan een proefvlak wat 2 weken bij mooi weer wordt geïnventariseerd. Men is er dan zeker van dat 80 van de aanwezige roofvogels wordt gezien. Deze telling is dus gebonden aan mooi weer, dus niet aan de datum. De telling heeft voornamelijk betrekking op Buizerd en Torenvalk. Henk Castelijns stuurt papieren met gegevens. Geïnteresseerde tellers kunnen zich melden bij Floor of Jos. Fred verzoek iedereen om eens nauwkeurig naar zijn/haar roofVogelgegevens te kijken. Doel hiervan is meer te weten te komen over de volgende zaken; hoeveel vogels waren aanwezig, wat zijn de jaarlijkse verschillen, op welke plaatsen zitten ze, hoe is de verspreiding op Walcheren en wat zijn de hoogste aantallen per gebied. Verder wordt opgemerkt dat de duinstrook zwaar wordt onderteld. Fred en Floor bekijken welke gebieden nog belangrijk zijn om te tellen. Floor is verder nog naar de deelnemersraad van de Z.M.F. geweest. Daar werd ondermeer gesproken over het beheersplan van de Delta en hoe ze van plan zijn Zeeland in te delen. Op 8-2-1996 is het Zeeuws vogelaarsoverleg. Uitnodiging thema-avond "Agrarisch natuurbe heer" op 29-11-1995 in de Zeeuwse Bibliotheek. Aanvang 20.00 uur. Op 3-11 is er de eerste Zeeuwse handhavingsdag, deze is georganiseerd door het Provinciaal Milieuoverleg Zeeland. Op donderdag 14-3-1996 is Vogelbescherming Nederland van plan een regionale ledenavond te organiseren in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Er wordt gevraagd of wij met een paar leden aanwezig willen zijn om een eigen kraam te bemannen. Veldwerk Tjjdens de laatste Kleine Zwanen en Ganzentelling zijn 86 Knobbelzwanen en 5 Nijlganzen gezien. Op 18 en 19 nov. is de volgende telling met gelijk de Steltlopertelling binnendijks. Gerard van Zuylen coördineert dit voor heel Zeeland. Rondvraag Jos had gezien dat er weer kokkels gevist werden op het Rammekensschor, terwijl hel een beschermd gebied is tot de laagwaterlijn. Volgens Fred is de kokkelvisserij in de Wester- schelde vrij. Er zijn 2 soorten vissers actief: georganiseerde en niet georganiseerde. Fred stelde voor om in zo'n geval kontakt op te nemen met de gem. Vlissingen of de Z.M.F. Ook liepen er 4 personen wormen te steken richting Scheldepoort: die enkele worm kan geen kwaad, maar de verstoring wel. Jan Goedbloed heeft voor de 2e maal dit jaar een broedgeval van de Kerkuil gehad met 3 jongen. Fred had het idee om het tel. van Jan-Willem Vergeer te vermelden in 't Zwelmpje, de proce dure voor het wegbrengen van zieke vogels is reeds behandeld (zie verslag). Ook wil Fred afgedankte vogelposters ophangen in het MEC.

't Zwelmpje | 1995 | | pagina 9