11 12 7 Zwemlmpje februari 1996 VERSLAG LEDENVERGADERING 20 DECEMBER 1995 Aanwezig: 6 leden, 2 introduces na de pauze: 7 leden, 3 introduces Afwezig met kennisgeving: Dolf Schaap. Mededelingen - Fred en Floor zijn naar de SOVON-dag (9 dec) geweest. Het nieuwe aan de dag was dat e.e.a gecombineerd was met o.a. de Vlinderstichting. - In Alkmaar bevindt zich een fanatieke vogelwerkgroep; degene die een broedgeval ont dekt van een bepaalde vogel ontvangt een taart. - Fred heeft i.o.v. de V.W.G. twee vogelsoorten uitgepikt om ze te vergelijken met Middel burg. Dit zijn de Heggemus en de Winterkoning. - In Nederland en Finland is achteruitgang te zien van de Veldleeuwerik. - Koos en Jan M. zijn naar de jaarlijks avond van Natuubescherming en Milieuzorg geweest in het provinciehuis met drs. v. Gelder en drs. de Kok. Op deze avond werd er een film vertoond over de onderwaterwereld van de Oosterschelde. Rondvraag: - Luud vraagt of er nog broedgevallen geweest zijn van de Steenuil. Fred had nog niet gekeken, wel bij een kast bij Vrouwenpolder. Daar zat eind november een Kerkuil bij de opening en begin december een Torenvalk. De kast wordt extra in de gaten gehouden en 2er zijn braakballen verzameld voor extra informatie. - Luud wil ook weten hoe het met de Avifauna staat. Fred zegt dat de soortteksten bijna klaar zijn. Enkel de financiën zijn een groot punt omdat sommige subsidie's afgewezen zijn. Luud vraagt of hij de concept-tekst van de Kerkuil mag lezen. - Fred zal in het Zwelmpje een stukje schrijven over broedvogelmonitoring van de Oude Veerseweg. Verder is hij gaan kijken op Walcheren na de vorstperiode van 3 dagen waar welke wateren dicht liggen met ijs en welke het langs open blijvea Bij Ritthem zaten 35 Dodaarsjes in een wak. - Jos had nog niet alles binnen van de Kleine Zwanen en Ganzentelling van dec. Er zijn 12 en 14 Kleine Zwanen, 490 Kolganzen en 11 Nijlganzen gezien. Verder werden ook veel Knobbelzwanen waargenomen. De nieuwe telling valt samen met de Midwintertelling in januari. - De introduces die voor de pauze al aanwezig waren hebben zich aangemeld als lid. van de V.W.G. Het zijn: les Goedb!oed,Dam 69,4331 GH Middelburg, tel:0118-638427. Beeke Corstiaan, T. Brandsmakwartier 5,4333 EM Middelburg, tel.: 0118-633828. De avond werd besloten met een lezing van Marianne Lundahl over vrijwillige weidevogelbe scherming. Zij is coördinator van Zeeland in deinst bij de Stichting Landscapsbeheer Zeeland. Ook liet zij prachtige dia' zien over weidevogels en hun problemen. 7 Zwemlmpje februari 1996 VERSLAG LEDENVERGADERING 31 JANUARI 1996 Aanwezig: 18 leden. Mededelingen - Op 8 februari i shet Zeeuws vogelaarsoverleg. - De vergadering van de roofVogelwerkgroep Z.L.D. is verzet naar 12 maart i.v.m. de ledenavond van vogelbescherming op 14 maart, waar de V.W.G. ook met een stand aanwezig zal zijn. - Twee leden zijn afgeschreven als lid van de V.W.G. wegens het niet betalen van hun contributie. Een lid had zelfs twee jaar niet betaald. - S. Lievense uit Rijswijk heeft zijn lidmaatschap opgezegd. - Nieuw lid: Johannes Luiten, Singelweg 2,4333 LE St. Laurens, tel 0118-635606. Veldwerk - Jos had nog niet alles binnen van de Midwintertelling. E zijn wel veel Ganzen gezien op Walcheren. - De volgende telling van Ganzen en Kleine Zwanen is op 17 en 18 februari. Er zijn ook meer Buizerden gezien dan Torenvalken. Rondvraag - Paul Vader kent iemand die een Labrador heeft. Deze hond is erop getraind om zieke of verzwakte vogels uit het water te halen. Misschien iets voor de Mikke? - Fred geeft aan dat er door verschillende mensen roofVogels geteld zijn, de gegevens worden door Ralf en Fred verwerkt. - Toby verwerkt de waarnemingenkaartjes van oktober, november en december voor het Zwelmpje. - Koos heeft gehoord dat er weer een dode Buizerd onder verdachte omstandigheden gevonden is in het waterwingebied. - Het RIKZ (Rijks instituut voor Kust en Zee) houdt een telling van dode vogels (vorst). Er wordt verzocht om de vogels te tellen en op te ruimen. Peter Meininger coördineert.

't Zwelmpje | 1996 | | pagina 10