lü 7 Zwemlmpje februari 1996 9 Walhout J. 1993. Schaarse broedvogels op Walcheren in 1993. 't Zwelmpje 8:20-24. Walhout J. 1994. Schaarse broedvogels op Walcheren in 1993. 't Zwelmpje 9: 18-20. van Zuylen G.J.C. Vergeer J. W. 1990. Broedvogelonderzoek Zeeland: Deelgebied Walche ren. Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland, Middelburg. Floor Arts, Westerzicht 217,4385 AH Vlissingen. UITSLAG ENQUETE Hieronder volgt een samenvatting van de belangrijkste punten uit de met het vorige Zwelmpje verspreide enquete. Uitgebreide informatie is verkrijgbaar bij het secretariaat. Van de 65 verstuurde enquete-formulieren werden er 27 geretourneerd. 1. Op de vraag waarom men lid is geworden werd door de helft van de inzenders geantwoord dat ze wensten deel te nemen aan de aktivitieten. Iets minder dan de helft deed dit voor het Zwelmpje. De overige inzenders zijn voornamelijk lid om de VWG te ondersteunen. 2. Volgens de helft van de inzenders draait de VWG goed. Zaken die te weinig aandacht krijgen bij de VWG zijn de vogelbeschermingskant en de begeleiding van jeugd en enthousi aste nieuwe leden. Tevens is wat meer samenwerking gewenst. Af en toe ontbreekt de coördi natie bij aktiviteiten. 3. Ideeën over de invulling van de avonden: - specifiek Walcherse/Zeeuwse thema avonden. - gastsprekers (wetenschappelijk). - herkenning van (moeilijke) soorten. - mooiste foto/dia verkiezing. - per avond aandacht voor één vogelsoort/gebied. - lezingen niet over vogels maar wel hun functie samen met andere aspecten. - avond met vogelgeluiden. 4. De woensdagavond is voor de meeste inzenders een geschikte avond. 5. Eenmaal per maand vergaderen is voor de meeste inzenders geen probleem. 6. Redenen dat men zo weinig naar de maandelijkse avonden komt. - gebrek aan voldoende motivatie. - onderwerpen spreken niet aan, programma niet echt boeiend. - scheiding tussen jong en oud. - te weinig eenheid en samenhang. 7. Deelname aan een fotowedstrijd werd door 11 inzenders positief beantwoord. 8. Belangstelling ging uit naar de volgende projekten: - Kerkuileninventarisatie 14X 't Zwemlmpje februari 1996 - Vogeltellingen 16X - Broedvogelinventarisatie gebieden monitoring 7X - Broedvogelonderzoek individuele soorten 1IX - Nestkasten 5X - Weidevogelbescherming 7X - Ganzen en Kleine Zwanentellingen 10X - Roofvogelwerkgroep 16X - Gierzwaluwen 1IX Overige interesses waren: Boerenzwaluw, Huiszwaluw, (Zee)trektellingen, Midwintertelling, Steltlopertelling, Voedsel (braakballen), Slaapplaatsen, habitatonderzoek individuele soorten. 9. Veel leden (16X) vinden een jeugdgroep belangrijk. 10. Helaas zijn er maar weinig (6X) die bereid zijn zo'n groep te begeleiden. 11De meeste leden zijn tevreden met 't Zwelmpje. 12. Ideeën over de inhoud van 't Zwelmpje: - meer achtergrondinformatie bij artikelen over vogels. - meer resultaten van onderzoekjes en vogels op Walcheren. - interviews met leden over diverse interesses. - artikelen over de herkenning van moeilijke soorten. - meer vogelbescherming. - meer plaatjes of foto's. - ledenlijst publiceren. - ook andere schrijvers. - namen van slechte betalers. - verslag van thema-avonden. - gegevens van de ringers m.b.t welke soorten zijn geringd/teruggemeld en hoeveel? - overzicht van de broedgevallen en broedsucces van Kerkuilen op Walcheren. - samenvatting trektellingen. - overzicht leuke plaatsen om vogels te kijken en wat je er kunt verwachten. - minder vakantieverslagen. 13. Overige op of aanmerkingen. - redactieraad voor 't Zwelmpje (die kunnen dan ideeën aandragen en mensen vragen een stukje te schrijven, nieuwe opmaak Zwelmpje). - enkele excursies per jaar, liefst met een etentje. - aktiviteiten organiseren op de avonden. - ringwerk op Walcheren coördineren door ringgroep (Constant Effort Site of vinkenbaan). - meer aandacht beschermingswerk (oeverzwaluw-wand, ijsvogel-wand, gier zwaluwdakpannen). Gezamelijke akties. - proberen in te haken op natuurontwikkelings projekten. Jan Meulmeester Floor Arts

't Zwelmpje | 1996 | | pagina 6