II JAARVERSLAG VOGELWERKGROEP WALCHEREN 1995 12 7 Zwcmlmpje februari 1996 Inleiding In 1995 bleef de samenstelling van het bestuur hetzelfde. Het was soms moeilijk om een programma voor de maandelijkse bijeenkomsten samen te stellen dat voor iedereen interes sant was. Mede naar aanleiding hiervan ontstond er een gezonde discussie over het functione ren van de vogelwerkgroep (VWG). Besloten werd een enquete te houden. We ontvingen veel positieve reacties en verscheidene goede ideeën. Komend jaar zal er gestart worden met het opleiden van leden die aktief willen deelnemen aan de aktiviteiten van de VWG. Gedacht wordt aan het organiseren van extra excursies, kennismaking met de lopende onderzoekspro- jekten en begeleiding in het presenteren van onderzoeksresultaten. Op de Zeeuwse leden avond van Vogelbescherming (14 maart, Middelburg) zal de Vogelwerkgroep zich presente ren met het doel nieuwe aktieve leden te werven. Een kleine groep aktieve leden was dit jaar verantwoordelijk voor een indrukwekkend aantal aktiviteiten. Het leggen van gierzwaluwdakpannen in april in Oost- Souburg was een mooie gezamelijke aktie. Belangnjk is dat de medewerking aan de diverse landelijke projekten (BMP, PTT, steltlopertelling november, ganzen en zwanen tellingen, midwintertelling) gecontinueerd werd. Nieuw is de deelname in een Zeeuwse Roofvogelwerkgroep. Binnenkort verschijnt een verslag met de broedgevallen van roofVogels in de provincie Zeeland, met daarin de resultaten van Walcheren. In december is een onderzoek gestart naar de winterver- spreiding van roofVogels in Zeeland waaraan de Vogelwerkgroep ook meewerkt. Floor Arts, voorzitter Jaarverslag Secretaris 1. Bestuurssamenstelling. Deze was in 1995 als volgt. F.A. Arts (voorzitter), J.M.W. Meulmeester (secreataris), J.W. Minnaar (penningmeester), J. Tramper (onderzoekscoördinator) en J. Hengst (lid). 2Leden. Per 31 december 1995 telde de vereniging 67 leden. Nieuwe leden zijn: M.J. Zekhuis, H. van Brandwijk, M. Hoekstein, W. Busink, les Goedbloed, Beeke Corstiaan. 3. Aansluitingen met andere verenigingen De V.W.G. is aangesloten bij de stichting Vogel en Egelopvang Midden-Zeeland, de Stich ting Het Vogeljaar, de Zeeuwse Milieu Federatie, SOVON en de Roofvogelwerkgroep Nederland. 4. Contacten naar buiten. Jaco Walhout, Mark Zekhuis en Koos Minnaar vertegenwoordigen de V.W.G. bij de Z.M.F.. Luud Persijn bleef consulent Vogelbescherming en tevens coördinator van Walcheren voor de Kerkuilen die nu zijn ondergebracht bij de Stichting Landschapsbeheer Zeeland en Vogelbe scherming, tevens heeft hij zitting in het algemeen bestuur van het MICMEC. Floor Arts heeft zitting in de deelnemersraad van het MICMEC en vertegenwoordigd de VWG in de Roofvo gelwerkgroep Zeeland en het zeeuws vogelaarsoverleg. Verder waren er nog diverse leden 7 Zwemlmpje februari 1996 betrokken bij openingen van tentoonstellingen (Heemtuin Westhove, Krekententoonstelling Walcheren, educatief centrum de Mikke) en andere overlegsituatie's voor de Vogelwerkgroep. Koos Minnaar werd op verzoek van Jan-Willem Vergeer (Regionale coördinator Vogelbe scherming) geïnterviewd door Omroep Zeeland voor het "Vrije Vogels tuinvogelonderzoek" dat georganiseerd werd voor de jeugdleden van Vogelbescherming. 5. Bijeenkomsten. 25 januari: Algemene ledenvergadering met een dialezing van Cor Berrevoets over ganzen in Zeeland. 22 februari: Jaarvergadering met een dialezing van Rob Strucker over Nieuw-Zeeland. 29 maart: Algemene ledenvergdering. In het na-pauze programma werden de aktiviteiten en contacten van de VWG besproken. 26 april: Algemene ledenvergadering en presentatie van Floor Arts over het voorkomen van de Steenloper en Paarse Strandloper op Walcheren. 27 Mei: De geplande excursie naar de Oostvaardersplassen is wegens onvoldoende belang stelling niet doorgegaan. 28 juni: Algemene ledenvergadering. Wegens te weinig belangstelling geen na-pauze pro gramma. 30 augustus: Algemene ledenvergadering. Fred Twisk gaf een demonstratie van presentatie technieken van geautomatiseerde vogelgegevens. 27 september: Algemene ledenvergadering. Mark Zekhuis gaf een dialezing over een vogel- reis naar Canada. 25 oktober: Algemene ledenvergadering. Dialezing van Floor Arts over IJsland. 28 november Algemene ledenvergadering. Film en dia's van Hans Klaasse over Polen. 20 december: Algemene ledenvergadering. Marianne Lundahl kwam uitleg geven over het project voor weidevogelbescherming in Zeeland. Op uitnodiging van de VWG waren op deze avond ook de leden van de KNNV welkom, ze lieten het helaas afweten. De algemene ledenvergaderingen werden door 7 tot 20 leden bezocht. Het bestuur vergaderde op 16-3, en 18-10. 6. Tijdschriften. In 1995 verscheen t Zwelmpje vier maal met in totaal 94 pagina's. Er waren ruilabonnementen met 't Duumpje, de Steltkluut, Sterna, 't Heelbladje, de Compo siet, Mergus, Wantij, Onze Waard, Zeeuws Landschap, Vogels, Zêêlieven, de Kruisbek, van Nature, de Zeeuwse Prikkebeen, Pennevluchten en Oriolus. De Zwelmpjes werden verder verzonden naar: Provinciaal Dokumentatie Centrum (Zeeuwse Bibliotheek), Consulent N.M.F. (laatste jaar, is opgeheven), Het Vogeljaar, SOVON, Stich ting Vogel en Egelopvang Midden-Zeeland, Stichting Mondiaal Alternatief, Milieuwinkel, Staatsbosbeheer en de Zeeuwse Milieu Federatie. Deze en andere binnenkomende post rouleerde weer langs een aantal leden door middel van een kringmap (coördinator Jan Meulmeester). 7. Olierampenplan Walcheren. In voorkomende gevallen treedt Koos Minnaar op als coördinator voor Walcheren. Jos Tramper is coördinator voor de V.W.G.

't Zwelmpje | 1996 | | pagina 7