22 AAN DE ANDERE KANT VAN DE KIJKER. 't Zv/élmpje mei 1996 maar u kunt natuurlijk ook zelf een kaartje maken van de wijk die u onderzoekt De telinspanning is gering. U hoeft alleen maar tweemaal (tussen 1 april en 20 juni voor de Huismus/ tussen 15 april en 30 mei voor de Spreeuw) uw telgebied te inven tariseren. Voor wat betreft de Huismus is het voldoende dat u alle mannetjes telt Voor wat betreft de Spreeuw gelden alleen waarnemingen van paartjes, nesten of zingende vogels. In de praktijk zal het er op neerkomen dat u de zingende mannetjes telt Beste inventarisatietijd is de vroege ochtend. Jaco Walhout, Verwerijstraat 25,4331 TA Middelburg (0118-634717). 'tZwelmpje mei 1996 21 Ook dit is weer geen originele rubriek maar een vervolg op het begin dat Gido Davidse enkele jaren terug maakte. (Zwelpje '90.) Hij interviewde helaas maar twee personen en verder is het niet gekomen Ik heb besloten om er zelf mee door te gaan en dat doe ik deze maal door een drietal jonge vogelaars te intervie wen die nog maar kort lid zijn van de Vogelweikgroep. Jan Beeke, Johannes Luiten en Corstiaan Beeke. Wanneer ging ie voor het eerst naar vogels kiiken 7. CB; Nou, toen ik in de tweede zat vertelde Johannes me dat er een Amerikaanse Goud plevier in de polder zat en of ik mee ging kijken. Daarna werd ik steeds fanatieker. JL; Ik meen dat ik twaalf was, toen ben ik een beetje begonnen met vogelen rondom de Zandvoortsevveg. JB; Meestal ging ik met Johannes en Corstiaan mee, naar de Keihoogte enzo, en zo rolde ik er een beetje in. Wat vind ie nou zo leuk aan het vogels kiiken 7. CB; Je vogelt in ieder jaargetijde weer op een andere plek en dus zie je ieder keer ook weer andere vogels. JL; De gewone soorten zijn al mooi, en als er dan een keer wat anders bij zit dan is dat extra leuk. JB; Jaje staat altijd weer voor een verassing watje nu weer zal zien. Op welke dae heb iii je eerste Visarend gezien 7. CB; 3 mei '95 op Breskens en op 22 augustus '95 zag ik er eentje bij de Philipsdam. JL; In mei '94 zag ik m'n eerste op Breskens, en het jaar daarop weer eentjede derde wasmet Tobi in de Oostvaardersplassen op 13 mei '95 en m'n laatste was in septem ber boven station in Middelburg. JB; Ik heb die ook van de Philipsdam gezien. Welk voeelmoment heeft het meeste indruk op ie gemaakt 7. CB; Tjatoen ik voor het eerst op Breskens kwam denk ik. Er stonden meerdere mensen en ieder ogenblik vloog er weer wat anders. JL; Ik denk dat het bij m'n eerste Koekoek was. Het was in de buurt van m'n huis en zat vlakbij in een boom. Dat was zo mooi.

't Zwelmpje | 1996 | | pagina 13