'tZwelmpfe mei 1996 12 VERSLAG JAARVERGADERING 28 FEBRUARI 1996 Aanwezig: 20 leden Afwezig met kennisgeving: Koos Inleiding Fred vond het een prima verslag Jaarverslag secretaris 1995: bij punt 2 moet zijn: Corstiaan Beeke Bij bescherming moet het de Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren zijn. Financieel jaaroverzicht De kascontroleur was dik tevreden, alles wordt keurig bijgehouden. Enkel het bestuur moet de portokosten bete regelen (bonnetjes). De kascontrolecommissie bestond dit jaar uit Fred en Ben, welke worden bedankt Volgend jaar zal de commissie bestaan uit Ben Smulders (2e keer) en Dolf Schaap. Alle verslagen worden goedgekeurd en vastgesteld. De financiën van de Avifauna lopen nog niet goed. Er is 10.000,- maar er moet 40.000,- komen. De teksten zijn klaar, alleen de correcties moeten nog waden uitgevoerd. De lijst met wetenswaardigheden V.W.G. Walcheren is volgens Co Smit en anderen een goede zaak. Enkel de punte 7.2 B.M.P en 7.5 Punt Transect Tellingen zijn voor een lede niet te begrijpen. Hier moeten wat aanvullingen op komen Bij punt 1.3 Archief boekenen tijdschriften moet het blad Oriolus bijgeschreven worden, bij punt 13 Z.M.F. moet Koos Minnaar worden vernield. Het bestuur had Paul Vader als secretaris en Jaco Walhout als onderzoekscoördinator voorge steld. Tegenkandidaten waren er niet dus zijn deze leden aangesteld. Hoor zei in zijn toespraak totlos dat hij alles soepel regelde en dat alles goed verliep in al die jaren. Ook tooide Jos initiatief om iets op poten te zetten. Ondergetekende werd ook bedankt als secretaris. Het zou 6 jaar geleden voo tijdelijk zijn en on af en toe een briefje te typen, maar het is toch iets uitgelopen. Op 12 maart is er een vergadering van de Roofvogelweikgroep. Op 14 maart is de Vogelbeschermingsavond. De inspraakprocedure van de Dammenroute is op gang gekomen. Het wordt een open aanpak met compensatie voor de natuur. Ook de Planologie Werkgroep kijkt mee. Cees Camphuyzen doet weer een verdriftingsonderzoek. dit keer zijn het gelabelde en gering de Alken en Zeekoeten. De vogels kunnen aanspoelen in Noord-Frankrijk en op de Belgische kust bij de laatste telling zijn er 131 Kleine Zwanen geteld. Ook werden bijna alle soorten Ganzen gezien. Van de maaittelling wordt daarentegen niet veel verwacht Rondvraag Luud en Co meldden naar aanleiding van het verslag over de Patrijs in Nieuw en St Joosland ook de waamemeing van 25 Patrijzen. 'tZwelmpje met 1996 11 Jos vraagt of degene die geringde Scholeksters gevonden hebben deze winter de gegevens door te geven aan Adri voor het Zwelmpje. Blauw Kiekendieven zijn deze winter niet gezien op Walcheren Bij het Zuidgors vluchten de muizen massaal voo de hoge waterstand. De Zilvermeeuwen gaven de muizen een 'warm' onthaal door ze op te eten. Het RIKZ en vele anderen hebben ongeveer 3000 vogels geteld de afgelopen winter waaron der de Scholekster, Bergeenden, Wulpen, Tureluurs etc. Wie heeft het jaarverslag 1994 van Stichting Mondiaal Alternatief uit de kringmap nog in zijn bezit? Dit s.v.p inleveren bij Jan Meulmeester. Ik wens Paid en Jaco veel succes in hun nieuwe functie en bedank de leden voo het vertrou wen in mij gesteld de afgelopen 6 jaar. Jan M.W. Meulmeester, Girsesland 19,4337 CE Middelburg, 0118-638785. VERSLAG LEDENVERGADERING 27 MAART 1996 Aanwezig: 12 leden. Mededelingen - Floor vraagt of er iemand bereid is om af en toe de MicMec te openen voo de vergade ring. Er meldt zich niemand spontaan. - Floor is naar de avoid van de werkgroep roofvogels geweest Hij heeft een rapport over het vorige jaar beschikbaar. Walcheren is het enige gebied waar op een intensieve en kritische manier is geteld. De andere werkgroepen hebben de standaardmethode aangehouden. De roofvogelweikgroep is zeer geïnteresseerd in verkeersslachtoffers. Belangrijk daarbij is om precies de plek aan te geven waar je de dode roofvogel hebt gevonden. Bij vergiftiging moet je contact opnemen met Jan Willem Vergeer. Oranjezon dienen we extra in de gaten te houden; er worden wel eens verdachte dode roofvogels gevonden. - Op 14 maart j.l. hield Vogelbescherming Nederland een avond voor geïnteresseerden in de Zeeuwse Bibliotheek. De vogelwerkgroep was aanwezig met een informatiestand. Iedereen kreeg een exemplaar van onze gloednieuwe folder, die Floo en Paul hadden gemaakt Voor de folder zijn tekeningen van Jaco en foto's van Tobi en Floo gebruikt Er zijn geen aanmeldingen naar aanleiding van de avond binnen gekomen. Fred heeft een mooi compu terprogramma gemaakt over de verspreiding van een aantal soorten op Walcheren. Het viel erg in de smaak bij de bezoekers van de avond. Al met al vooral een goede beurt richting Vogelbescherming. - Het bestuur heeft het plan om nieuwe leden op te gaan leiden. In principe komen er vier excursies per jaar, elk seizoen een. De bedoeling is om elke excursie een onderwerp te behandelen. Bijvoobeeld de roodborsttapuiten van de kuststreek inventariseren en dan meteen de andere vogels die je tegenkomt laten zien of horen. Het moet een mooie mid denweg worden tussen onderzoek en vrijblijvend kijken. Teveel van het eerste schrikt mensen af en teveel van het tweede levert alleen maar toeristen op als deelnemers. Een nog te vormen groep gaat hiermee aan de slag. Er wordt gesuggereerd on te werven bij de natuurgidsencursus van het IVN.

't Zwelmpje | 1996 | | pagina 8