't Zwelmpje mei 1996 14 - Wijziging programma: in juni geen "mistery bind competition", maar de resultaten van Breskens van dit jaar. De misteiy birds verschuiven naar een andere keer. Rondvraag - Op 22 maart vergaderde de kerkuilenwerkgroep Zeeland. Het broedresultaat in 1995 was zeer goed: 68 broedparen in Zeeland (in '94 39). In heel Nederland 1005. Werkgroep gaat braakballen onderzoeken. Indien mogelijk 50 braakballen per kast verza melen en doorgeven aan Jan Willem Vergeer. Steenuilonderzoek wordt gekoppeld aan kerkuilen. In Friesland loopt er een biotooponderzoek van kerkuilen. De kasten worden geregistreerd per atlasblok (de gegevens zijn alleen toegankelijk voor beperkte groep onderzoekers. - Jaco wil de knobbelzwanen gaan tellen op 27 mei. Neem contact op met hem als je mee wil doen. - De bak met boeken en brochures uit het archief van de werkgroep staat voortaan op het MicMec. Een lijst met wat erin zit komt in de kringmap en in 't Zwelmpje. - Eierrapers: volgens Jan Goedbloed hebben jagers (wildbeheerseenheid Walcheren) vorig jaar 150 kievietseieren geraapt Kunnen we daar iets tegen doen? Ralph Joosse, Mark Zekhuis en Koos Minnaar zijn binnenkort beëdigd AID-er en kunnen rapers naar hun papieren vragen. Maar vervolging kan pas plaatsvinden als het een prioriteit van justitie is. De contacten daarvoor moeten nog gelegd worden. De vraag is of jagers wel aan nazorg doen. We houden het in de gaten en eventueel halen we de media erbij om er aandacht aan te besteden. NOTULEN BESTUURSVERGADERING 22 MAART 1996 1) Avond vogelbescherming in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg De avond was uitverkocht Iedereen heeft een nieuwe folder van de vogelwerkgroep gekre gen. Er zijn nog geen nieuwe leden binnengekomen. Er was wel veel belangstelling voor het computerprogramma van Fred over de verspreiding van vogels op Walcheren. 2) Taakverdeling bestuur Jan stuurt adreswijzigingen voor het nieuwe secretariaatsadres Koos Minnaar gaat de kringmap doen; Paul gooit de post voor de kringmap bij Koos in de bus. Paul overlegt met Jan of hij de copij voor het Zwelmpje naar de drukker gaat brengen of dat Jan het blijft doen. Het archief gaat naar Paul, behalve de boeken. Die gaan naar de kast in het Mie Mee. De sleutel van de kast gaat naar Paul. Floor vraagt aan iemand buiten het bestuur om af en toe eens het gebouw om zeven uur te openen voor de maandelijkse vergadering. 3) Onderzoeksprogramma Jaco maakt een voorstel voor roofvogelinventarisatie. Jaco maakt een lijst van zeldzame broedvogelsoorten, waarvan we de verspreiding willen 'tZwebnpje mei 1996 15 weten. Hij publiceert de lijst in het Zwelmpje. Jaco maakt een plan voor het invoeren van reality binding op Walcheren. Jaco gaat de trektellingen van de afgelopen jaren uitwerken. 4) Acties ma.v. de enquête Floor vormt een groepje om excursies te organiseren voor nieuwe leden. Het groepje maakt daartoe een voorstel en die wordt in het bestuur besproken. Floor wil een redactieraad voor 't Zwelpje om de kwaliteit te verhogen en om tegen te gaan dat er onzin-verhaaltjes in komen te staan. Jaco vraagt aan Paul van Tuil of ze dat met nog iemand anders kunnen gaan doen. 5) Programma maandelijkse bijeenkomsten Mistery bird competition wordt verplaatst Floor vraagt aan Pim Wolf of hij een overzicht wil maken van de tellingen op Breskens. 6) Inspraak rijksweg 57 Floor denkt dat er nu niemand in de werkgroep tijd heeft om zich daarmee bezig te houden. Actiepunten 1 Jan stuurt adreswijzigingen 2 Paul overlegt met Jan wie de copij voor het Zwelmpje doet 3 Floor vraagt aan iemand om het MicMec te openen 4 Jaco maakt een voorstel voor roofvogelinventarisatie. 5 Jaco maakt een lijst van zeldzame broedvogelsoorten 6 Jaco maakt een plan voor het invoeren van reality binding 7 Jaco gaat de trektellingen van de afgelopen jaren uitwerken. 8 Jaco organiseert redactieraad 9 Floor vraagt aan Pim Wolf of hij een overzicht wil maken van de tellingen op Breskens.

't Zwelmpje | 1996 | | pagina 9