t Zwcimpje, 14e jaargatig nr. I mrt. 1999 2 REDACTIONEEL Met wat vertraging hier dan het eerste nummer van dit jaar. De redactieraad wordt uitgebreid met Jan Goedbloed en Leen van Vliet die zich zullen inzetten voor het verkrijgen van kopij en het (mede)vervaardigen van 't Zwelmpje. Hierdoor zal een en ander hopelijk wat soepeler gaan lopen, zodat we op de oude verschijningsfrequentie kunnen terugkomen met steeds een leuke en gevarieerde editie. Het hoofdartikel in dit nummer gaat over roofvogels op Walcheren. Kopij voor het volgende nummer kan worden opgestuurd naar onderstaand adres. Paul van Tuil, Hogeweg314328 PA Burgh-Haamstede, tel: 0111 -6533 10. NOTEER IN UW AGENDA Alle bijeenkomsten van de Vogelwerkgroep zijn indien anders vermeld in het MICMEC te Vlissingen en beginnen om 19.30. Woensdag 31 Maart Bijeenkomst. Video Dutch Birding 1998. Video met mooie beelden van de zeldzame soorten die in Nederland in 1998 werden waargenomen. Onder andere beelden van de hoogtepunten van dat jaar, de "witte" Giervalk op Schiermonnikoog en de Grijze Wouw op Texel. En natuurlijk beelden van de Ringsnavelmeeuw bij Goes. Woensdag 28 April Bijeenkomst. Dialezing Spanje. Tobi Koppejan laat z'n mooiste dia's zien die hij heeft gemaakt in de tijd dat hij in Spanje verbleef. Zaterdag 29 mei Dagexcursie Belgisch Zwin. Excursie naar het Vogelpark het Zwin waar zeer veel soorten watervogels van dichtbij te bewonderen zijn. Daarnaast gaan we een wandeling maken door de schorren van het belgische deel van het Zwin. Op eilandjes in het schor broeden onder andere Zwartkopmeeuwen en Visdieven. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Floor Arts (0118 419651). Onder voorbehoud is gepland: Juni: nachtzwaluwen - excursie Juli: vakantie Augustus: kroegavond i Zwelmpje, I4ejaargangnr. I mrt 1999 3 MEDEDELING BESTUUR Op de jaarvergadering is het bestuur voor het komend jaar bekend gemaakt. Jan Hengst moest nazes jaar afscheid nemen, gelukkig wil hij voorlopig nog blijven zorgen dat er voldoende drank aanwezig is op de bijeenkomsten. Paul Vader neemt na drie jaar afscheid als secretaris. Het nieuwe bestuur bestaat uit de volgende leden: Voorzitter: Floor Arts Secretaris: Leen van Vliet Penningmeester: Koos Minnaar Lid: Jaco Walhout Om het bestuur compleet te maken is het bestuur nog op zoek naar 1 lid. Om het evenwicht te bewaren hadden we nog graag een van de echte Zeeuwen in het bestuur. GerwinGeertse en Marcel Klootwijk blijven de ganzentellingen en midwintertelling coördineren. Na een moeizame start hebben ze hopelijk veel geleerd en gaat het komende winter allemaal wat soepeler. We zien uit naar het verslag van de midwintertelling in het komende Zwelmpje.

't Zwelmpje | 1999 | | pagina 3