/wetmpje, Mi'jaargang rtr 7 rmgml»s IWQ 2 REDACTIONEEL Ons verenigingsblad heefl een doorstart gemaakt na een periode van moeizame totstandkoming en het uitblijven van edities. Door Leen van Vliet, Jan Goedbloed en ondergetekende is op 15 juni jl. overleg gevoerd over de opzet en het vervaardigen van 't Zwelmpje. Dit structurele overleg heeft geresulteerd in een nieuwe editie van een kwalitatief weer normaal niveau met leuke gevarieerde artikelen en illustraties. Deze keer in redactioneel daarom een summiere weergave van deze besprekeing. De auteurs en tekenaars worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Artikelen voor het volgende nummer kunnen voor 15 oktober worden opgestuurd naar onderstaand adres. Doelstellingen en inhoud 't Zwelmpje Tijdens het overleg is de functie van 't Zwelmpje uitgebreid besproken, waarbij is vastgesteld dat het verenigingsblad zowel de doelstellingen van de vereniging als het verenigingsleven dient te ondersteunen. Onder het motto voor elk wat wils moet worden getracht een gevarieerde samenstelling te houden, zodat de verschillende groepen binnen de vereniging, zoals beschermers, ringers, tellers en twitchers aan hun trekken kunnen komen. Op deze wijze zal 't Zwelmpje de bindende factor van de vereniging blijven versterken. De inhoud ervan moet dan ook een mixture zijn van - onderzoekresultaten, tellingen, waarnemingen, activiteiten. - persoonlijke ervaringen - verenigingsnieuws; -verslagen verenigingsavonden, oproepen, programma's. Jan en Leen zullen een actieve rol gaan spelen bij het verzamelen van voldoende kopij, voor zover dit niet vanzelf los komt uit de vereniging. Jan zal contact met de schrijvers onderhouden om een tijdige oplevering richting redactie te garanderen. Daarnaast is er gesproken over een mogelijkheid om verder te kijken dan vogels alleen en een enkele keer een breder onderwerp aan te snijden, b.v. in de vorm van een themanummer. Dit aspect moet echter nog verder worden uitgewerkt Naast kopij is een aantal illustraties zeer welkom. Middels het scannen van tekeningen wordt een digitale voorraad van illustraties aangelegd. Jan beschikt over de technische mogelijkheden en zal een en ander gaan opzetten. Op deze wijze is altijd een buffer aanwezig en kan een magere aanlevering worden ondervangen. Organisatie t Zwelmpje heeft een verschijningsfrequentie van 4 maal per jaar. Het wordt behoudens bijzonder gevallen onder andere gebruikt voor het aankondigen van verenigingsavonden en - aktiviteiten. Het is daarom essentieel dat het vaste schema, zoals dit reeds lang wordt gehanteerd, wordt aangehouden. De redactie van 't Zwelmpje blijft bij ondergetekende. Om de productietijd bij het ADZ zo kort mogelijk te houden zal Leen afspraken maken met het ADZ. Leen verzorgt de verzending. Door de redactieraad zal periodiek worden overlegd over de inhoud van komende Zwelmpjes. t7wlmpjf, fc jaargang rtr m/gnrfm 19W 3 Het ruim van tevoren bepalen van de inhoud is de enige mogelijkheid om de produktie van 't Zwelmpje planmatig te laten verlopen. Verder zal het nodig zijn om auteurs te benaderen en met hen afspraken te maken omtrent de tijdige aanlevering. Ook hier zal regelmatig contact een positieve invloed hebben op een soepele gang van zaken. De planmatige aanpak heeft in ieder geval gelijk zijn vruchten afgeworpen. En nu een kwestie van volhouden Paul van Tuil, Hogeweg 31,4328 PA Burgh-Haamstede, teL 0111 - 653310. NOTEER IN UW AGENDA 25 augustus 1999 De jaarlijks terugkerende kroegavond in café 't Schuttershof, Schuttelshofstraat 1, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Einde: onzeker. 29 september 1999 Mystery bird competitie, verzorgd door Gerwin Geertse en Marcel Klootwijk. Aanvang 19.30 uur in de MICMEC te Vlissingen. 27 oktober 1999 lezing over de ervaringen van Floor Arts in Afrika (Namibië). Aanvang 19.30 uur in de MICMEC te Vlissingen. 24 november 1999 Thema avond vogelbescherming in W Brabant Zeeland, praatje met plaatje door Ralf Joosse om 19.30 uur in de MICMEC te Vlissingen. 18 december 1999 Ganzenexcursie.

't Zwelmpje | 1999 | | pagina 3