Hij telt op Tessel en hij turft in Tanger Hij vangt de fauna in een formulier Hij reist allang niet meer voor zijn plezier Hij houdt een lijst bij en die lijst moet langer Tweehonderdnegentien: de lammergier Tweehonderdzeventig: de krekelzanger Driehonderdvijf: de kleine vliegenvanger Driehonderdtien: de morinelplevier Soms komt hij thuis om in zijn dikke boeken De onbetrapte soorten op te zoeken Voortdurend in de ban van het getal Dan komt er voor zijn raam in de seringen Een merel ongeschreven liedjes zingen Hij hoort het niet: de merel heeft-ie-al! BIJZONDERE TUIN IN OOST-SOUBURG Tamara kreeg op 07/11/98 telefoon van mijn zuster uit Oost-Souburg. "Er is een kleine zwarte vogel met witte vlekken achter in de tuin gevonden en waarschijnlijk heeft het zwemvliezen. Ik heb het niet aangeraakt om het goed te kunnen bekijken want dat vind ik eng en vies." Tamara denkt dat de katten er mee vandoor gaan als hij blijft liggen, dus ze zouden hem in de serre leggen. Ik bel later terug dat ik wel even kom kijken. Mijn zuster zegt "zou je dat nu wel doen, het is misschien wel helemaal niets bijzonders". Maar als verzamelaar weetje maar nooit watje in handen krijgt, dus ik ga meteen na het eten naar Souburg. Mijn zwager doet de deur open en zegt met een lachend gezicht "Volgens mij is het een Papegaaiduiker." Ik lach hem vriendelijk toe omdat ik weet dat hij overal de draak mee steekt. De vogel wordt uit de serre gehaald en het blijkt geen Papegaaiduiker te zijn maar wel een familielid hiervan. Het is een Kleine Alk dus zo ver zat mijn zwager er niet naast! Een bijzondere tuin daar in het centrum van Oost-Souburg! De luizen kruipen nog over de vogel, dus hij is kersvers. Ik heb er enkele luizen uit gepeuterd voor Ralf Joosse, omdat hij deze beestjes weer op soort onderzoekt. Zo zie je maar, eerst maak je jaren niets mee en zo twee leuke waarnemingen (ref. verhaal Ransuil) of telefoontjes in een paar maanden. t Zwelmpje14' jaargang nummer 3 november 1999 16 VOGELVRIEND Ingezonden door Co Smit Gedicht van Yvo de Wijs uit zijn bundel "Vroege vogel" JU Jan Meulmeester, Girsesland 19, 4337 CE Middelburg, teL 0118-638785

't Zwelmpje | 1999 | | pagina 10