REDACTIONEEL De nieuwe aanpak voor 't Zwelmpje is duidelijk een aansporing voor de leden, want het aanbod van artikelen is stijgende. Vermeldenswaard zijn de inbreng van de jongere leden (blijven schrijven, jongens!), de terugkeer van de overzichten van ringterug- meldingen door Adri Joosse en de opnieuw stijgende populariteit van de rubriek 'Recente meldingen'. Jaco leverde een stuk in van 8 bladzijden, wat de redactie noopte tot een drastische inkorting. Desalniettemin moest één artikel doorgeschoven worden naar het volgende Zwelmpje. En dat het nieuwe millennium maar veel goeds mag brengen voor zowel vogels als vogelaars. NOTEER IN UW AGENDA 23 februari 2000 Jaarvergadering Met jaarverslag, statutenwijziging en verkiezing nieuwe bestuursleden, daarna de video van Dutch Birding over de bijzondere vogels van 1998 en weer daarna krijgen de leden de gelegenheid hun dia's te tonen. Breng je mooiste, nieuwste of mafste dia's mee! 29 maart 2000 Vogels van Noordoost Siberië Maarten van Steenis is in 1998 in de periode mei - september naar Noordoost Siberië geweest om onderzoek te verrichten aan de Noordse Boszanger (een verwant van onze Tjiftjaf). Maarten geeft een dialezing over die periode. Hij vertelt over het onderzoek en brengt spectaculaire dia's mee van de vogelsoorten die hij daar en in de wijde omgeving heeft gezien. Een aanrader! 1 april 2000 Uiterste datum voor het inleveren van waarnemingen in december, januari en februari. 15 april 2000 Uiterste datum voor het inleveren van artikelen voor 't Zwelmpje. 15 april 2000 Zeeuwse Vogelaarsdag Deze dag wordt georganiseerd door onze zuiderburen van natuurbeschermings vereniging 't Duumpje en begint om 10 uur op de trektelpost van Breskens. 26 april 2000 Vogelgeluiden Een nieuw fenomeen binnen de VWG, namelijk een Sound Mysteiy Bird Competition oftewel een wedstrijdje in vogelgeluidenherkennen, verzorgd door Jaco Walhout. 31 mei 2000 Er is nog geen programma bekend. 17 juni 2000 Walcheren little big day Alweer een wedstrijd, namelijk: wie neemt er in een dag vogelen op Walcheren de meeste soorten waar. De voorwaarden en de manier waarop de teams zich op kunnen geven worden nog bekend gemaakt. STRONTHAAN TE WESTKAPELLE TREKT VEEL BEKIJKS Op vrijdag 19 november was Jan Minderhoud, nieuw lid van de Vogelwerkgroep en inwoner van Westkapelle, aan het trimmen in het nieuw aangeplante gebied, tussen de Pauluswegeling en de Grintweg, te Westkapelle. Toen hij bijna aan het einde van zijn rondje was, viel zijn oog op een opvallend gekleurde en getekende vogel, die voor zijn voeten opvloog. Daar hij wel een beetje verstand van vogels had, was het niet erg moeilijk de vogel op naam te brengen als Hop. Thuis gekomen belde hij een bekende vogelaar op uit Zeeuws Vlaanderen, die daarna Floor Arts heeft gebeld. Zodoende is de waarneming, nadat Floor Peter Meininger had ingelicht, via een behoorlijke omweg toch weer terug op Walcheren gekomen. De vogel liet zich de daarop volgende dagen uitstekend bekijken en was soms tot op tien meter benaderbaar, zodat hij veelvuldig gefilmd en gefotografeerd kon worden. Hij gaf de voorkeur aan het fourageren op de diverse schelpenpaadjes die het Weschapelse bos doorkruisen. Bij verstoring vloog de vogel vaak naar de dichtstbijzijnde bunker om daar te gaan zitten. Dat het om een speciale en mooie vogel ging was goed foto: Tobi Koppejan te merken, half Westkapelle was op de been om de vogel te bekijken. De gegadigden varieerden van 4 tot 60 jaar en vonden de vogel allemaal even schitterend. Deze Hop was (naar mijn weten) de vierde voor Walcheren sinds 1993 en weer sinds lange tijd een Drekhaan die waarneembaar was voor iedereen. De Hop is tot tenminste de avond van zondag 21 november in de omgeving van het Weschapelse bos gebleven. t Zwelmpje 15jaargang nummer 1 februari 2000 2 Jan Goedbloed t Zwelmpje 15jaargang nummer 1 februari 2000 3 Marcel Klootwijk, Bergwei 33, 4364AZ Grijpskerke

't Zwelmpje | 2000 | | pagina 3