NIEUWSFLITSEN Tot grote verbazing van hemzelf en van de kenners ontdekte Peter Meininger op 2 april tijdens een telling voor het atlasproject van Sovon achter Bejaardencentrum 'De Mantelinge' aan de Domburgseweg bij Domburg zomaar een onbekende Blauwe Reiger-kolonie. Er bleken minstens 18 nesten bezet te zijn. Floor Arts kon hier niet bij achterblijven en ontdekte op 8 april prompt ook een 'kolonie' van 1 (één) nest op buiten Overduin bij Oranjezon. De Blauwe Reiger broedt dit jaar dus op 3 plaatsen op Walcheren, maar is dit jaar afwezig in het Nollebos, waar twee jaar geleden een poging werd ondernomen en vorig jaar met succes jongen werden grootgebracht (med. Floor Arts). Onlangs is verschenen het vierde 'Breskens-boekje' getiteld Voorjaarstrek bij Breskens 1998 en 1999 door Sander Lilipaly, Peter Meininger en Pirn Wolf. Met o.m. jaartotalen en fenologie 1990-99, dagrecords en topdagen. Extra aandacht is er voor Zwarte Wouw, Rode Wouw, Duinpieper en Ortolaan. Het boekje is te verkrijgen bij Peter, Pirn of Sander op de telpost of door f8,00 over te maken op giro 76442 tnv Peter Meininger ow Breskens. Gerwin Geertse is de nieuwe districtscoördinator broedvogeltellingen (o.a. koloniebroeders en bijzondere broedvogels) voor Sovon in Zeeland. Hij vervangt Mark Hoekstein. Op maandag 10 april zagen 2 fanatieke trektellers een Citroenkwikstaart op een afstand van 5 a 6 meter langs de telpost van Breskens vliegen. De VWG Walcheren is van plan naast de adressen- en telefoonlijst van de leden ook een lijst van e-mail adressen uit te geven. Daarom deze oproep om je e-mail adres door te geven aan één van de bestuursleden. De secretaris heeft een nieuwe uitgave uitgebracht van de zogenaamde "Wetens waardigheden", inhoudende de vereniging zelf, de activiteiten van de leden en de contacten met gelijkgestemde organisaties die in Zeeland en m.n. op Walcheren actief zijn. Deze notitie is op de werkgroepsvergaderingen aan de aanwezige leden uitgedeeld. Ook hebben veel leden de notitie thuisbezorgd gekregen. Leden die nog niet in het bezit zijn van de "Wetenswaardigheden" kunnen deze verkrijgen bij de secretaris. t Zwel nipje 15 c jaargang nummer 2 mei 2000 20

't Zwelmpje | 2000 | | pagina 12