getrokken door een penetrante zure lucht op gezichtshoogte. Wat ik toen ontdekte sprak tot mijn grootste verbazing. Voor mij zag ik in een Duindoorn een nestplatform opgebouwd van riet en Wilgentakken en besmeurd met uitwerpselen en visresten met daarop een tweetal op uitvliegen staande Lepelaars. Direct riep ik de anderen erbij waarna wij vervolgens met ons drieën vol verbazing het tweetal aanschouwden. Gelet op de grote donker bruine ogen die ons aanstaarden was het voor de Lepelaars ook even schrikken om geconfronteerd te worden met drie gefascineerde mannen in kledij besmeurd met meeuwenpoep. Gelet op de grootte van de Lepelaars hebben wij besloten om hen niet te ringen, immers wanneer zij van het nestplatform springen komen zij er waarschijnlijk niet meer terug op, en de op 200 meter naastliggende druk bereden toegangsweg tot Pechiney en tal van andere fabrieken wordt dan een waar gevaar voor hen. Bij een tweede ringsessie op 16 juli heb ik het nest gecontroleerd en constateerde dat beide jongen reeds vertrokken waren. Gelet op de hoeveelheid ontlasting op de nestkom en over de duindoorn verwacht ik dat beide vogels succesvol zijn uitgevlogen. Het nestplatform was, zoals eerder al gezegd, opgebouwd uit riet en wilgentakken en had een doorsnee van een ruime meter en was zo'n twintig tot dertig centimeter hoog. Het nestplatform zat op zo'n één meter tachtig boven het maaiveld en was dus hiermee gevrijwaard van kleine grondpredatoren. Het is nu afwachten of zij dit jaar weer tot broeden komen. Een blijvende vestiging zal er waarschijnlijk niet inzitten. Omdat er plannen liggen om het terrein op korte termijn in gebruik te nemen voor industriedoeleinden. NOTULEN ALGEMENE LEDENVERGADERING gehouden op 23 februari 2000 in het MICMEC te Vlissingen. Opening De voorzitter opent om 19.40 uur'de vergadering en heet de zestien aanwezige leden hartelijk welkom. Voorstel tot statutenwijziging De statutenwijziging is deze avond voor de tweede keer aan de orde aangezien op de (extra) Algemene Ledenvergadering van 26 januari 2000, die speciaal hiervoor bijeen was geroepen, niet de vereiste tweederde van de leden vertegenwoordigd waren of een stemmachtiging hadden afgegeven. De secretaris meldt dat hij vier schriftelijke stemmachtigingen heeft ontvangen. Alle vier stemmen in met het voorstel om het bestuur uit minimaal drie personen te laten bestaan. Drie stemmen ook in met het terstond herkiesbaar maken van zittende bestuursleden. Eén lid stelt in zijn machtiging dat er voor gezorgd moet worden dat er regelmatig nieuwe bestuursleden komen. Hij stelt voor om de regels te verruimen en zittende bestuursleden in plaats van éénmaal twéémaal herkiesbaar te maken. De vergadering neemt deze informatie voor kennisgeving aan. Na een korte discussie brengt de voorzitter de statutenwijziging in stemming. Beide voorgestelde wijzigingen worden door de op de vergadering aanwezige 16 leden unaniem aangenomen zodat de statutenwijziging m.b.t. het minimaal aantal bestuursleden met 20 tegen 0 stemmen is aangenomen en de wijziging m.b.t. de herkiesbaarheid van bestuursleden is aangenomen met 19 stemmen vóór en 1 stem tegen. Jaarverslag 1999 Het jaarverslag van de voorzitter, de onderzoekscoördinatoren en de secretaris geeft geen aanleiding tot vragen of opmerkingen. Financieel jaaroverzicht 1999 begroting jaar 2000 Vanuit de vergadering wordt aandacht gevraagd voor de achterstallige contributies. Weliswaar gaat het niet om grote bedragen maar het behoort toch ook niet zo te zijn dat de jaarlijkse contributie pas na diverse aanmaningen betaald wordt, soms achteraf voor meerdere jaren tegelijk. Verslag kascontrolecommissie De leden Jan Goedbloed en Adri Joosse hebben op 17 januari 2000 de boeken van de penningmeester gecontroleerd en geheel in orde bevonden. Op voorstel van de kascontrolecommissie verleent de vergadering de penningmeester décharge. Voor het verenigingsjaar 2000 zal de kascontrolecommissie bestaan uit de leden Adri Joosse en Co Smit. Bestuursverkiezing De vergadering volgt zonder discussie het voorstel van het bestuur en benoemt de leden Jan Goedbloed, Gido Davidse en Karei Leeftink tot bestuurslid en herbenoemt Floor Arts. Koos Minnaar verlaat na een tweede bestuursperiode van 6 jaar het bestuur. De voorzitter overhandigt hem als blijk van waardering het boek "aan de monding van Maas en Schelde" van Staatsbosbeheer. Homepage internet Hoewel het moeilijk is om precies te omschrijven wat voor de vereniging het voordeel is van een eigen 'site' op het internet, delen velen de mening dat het internet een ook voor de VWG belangrijke ontwikkeling is. Zo spreekt het publiceren van tellingen te Breskens (los van de vraag welke VWG dat zou moeten t Zwelmpje 15' jaargang nummer 2 mei 2000 4 nestjongen van lepelaar, Terschelling, Boschplaat, juli 1996 foto R.J. Buijs Roland-Jan Buijs, Molenakkers 22, 4634 VE Woensdrecht t Zwelmpje 15jaargang nummer 2 mei 2000 5

't Zwelmpje | 2000 | | pagina 4