doen) en artikelen uit het Zwelmpje iedereen aan. Anderzijds moet er wel continuïteit zijn en zijn verbindingen met SOVON en andere VWG's nodig om meer kans te scheppen dat buitenstaanders ook kennis nemen van onze eventuele site. Staande de vergadering wordt een werkgroep ingesteld om dit terrein verder te verkennen. De werkgroep bestaat uit Jan Goedbloed, Gido Davidse, Karei Leeftink, ons nieuwe lid Gerard Troost en Leen van Vliet. Floor Arts is 1ste reserve. Externe sprekers De vergadering staat positief tegenover het vaker inhuren van externe sprekers. Enerzijds zou hierbij gedacht kunnen worden aan lezingen waarbij we een groter publiek zouden willen bereiken door bv. de lezing in de Zeeuwse Bibliotheek te houden of anderzijds zou, mede vanwege de mogelijkheid om de kosten te delen en gerenommeerde sprekers een groter gehoor te bieden dan alleen een klein groepje leden, samenwerking met andere VWG's of andere natuurorganisaties gezocht kunnen worden. Overwegend is de vergadering van mening dat de lezingen zich vrij sterk dienen te focussen op vogels en niet te zeer algemene onderwerpen uit de natuur aan de orde zouden moeten stellen. Rondvraag - Van de rondvraag wordt door de vergadering gebruik gemaakt om de redactie van 't Zwelmpje te complimenteren met het laatst uitgebrachte nummer dat interessant en technisch goed verzorgd was. Sluiting De vergadering wordt omstreeks 20.45 door de voorzitter gesloten waarna enige leden dia's laten zien die zij van zeldzame vogels hebben gemaakt en tevens een gedeelte van de video van het jaaroverzicht van zeldzame vogels van Dutch Birding 1998 vertoond wordt. ENGELSE RODE WOUW TE WESTKAPELLE Tijdens een bezoek aan Westkapelle op 16 oktober 1997 ontdekte ik een Rode Wouw terwijl deze laag boven de vroonweides van de Baaiweg vloog. De vogel werd gevolgd door ongeveer honderd luidruchtige Kauwen die voortdurend duikvluchten op hem/haar uitvoerden. In een poging om de Kauwen af te weren draaide de Rode Wouw af en toe op zijn rug waarbij hij naar de Kauwen klauwde. Door al deze luchtacrobatiek en het feit dat de vogel al laag vloog ontdekte ik op iedere vleugel een rood gekleurd merkteken. Door de telescoop bekeken bleek op ieder merkteken een wit kruis te staan. De wouw vloog nog enkele minuten rond en verdween uiteindelijk laag in noordoostelijke richting. Na raadpleging van de kleurringgen website van Dirk Raes bleken er slechts enkele kleurmerkprogramma's Rode Wouwen van merktekens te voorzien, onder andere in Engeland en op Corsica. Hoewel ik aanvankelijk dacht dat Rode Wouwen in Engeland standvogels waren bleek na enig heen en weer geschrijf dat de vogel tot het Engelse project behoort. Hij werd in juni 1997 in Suffolk als nestjong gekleurmerkt in een van de weinige nesten met wilde Rode Wouwen die er in Engeland resteren. Op de foto hieronder, die Ian Carter van English Nature opstuurde, is het de vogel in het midden. Voor zover bekend is dit de eerste waarneming van een Engelse Rode Wouw in Nederland en tevens de enige waarneming van een wilde gekleurmerkte vogel buiten het Verenigd Koninkrijk. Zwelmpje 15jaargang nummer 2 mei 2000 6 Middelburg, I maart 2000 Leert van Vliet Rode Wouw met vleugelmerken bij Westkapelle, 16 oktober 1997 foto Pim Wolf t Zwelmpje 15' jaargang nummer 2 mei 2000 7 Pim Wolf, Batenburg 63, 4385 HG Vlissingen

't Zwelmpje | 2000 | | pagina 5