een Taigaboomkraiper op camping De Robbenjager. Alleen Arjan Ovaa had nog voldoende energie deel te nemen aan de 's avonds gehouden "Mystery Bird Competition" (maar won deze niet...). Op donderdag 6 oktober namen we als Zeeuws team deel aan de georganiseerde "Big Day". Hoewel we soorten noteerden als Grauwe Pijlstormvogel, Koningseider, Zwarte Rotgans, Slechtvalk, Bladkoning, Turkestaanse Klauwier en IJsgors, kwamen we door de 's middags stromende regen niet verder dan 96 soorten, ruimschoots minder dan het winnende team dat maar liefst 119 soorten bijeen sprokkelde. Na de prijsuitreiking volgde een uitstekend "lopend buffet", maar halverwege de 's avonds getoonde video's over Israël haakten we, door slaap overmand, af. Vrijdag 7 oktober keken we, na het verplichte schoonmaken van huisje, nog even over zee (drie Grauwe Pijlen en een Grote Jager), en aanvaardden toen, "niet ontevreden" de terugreis naar Zeeland. We konden terugkijken op één van de beste DB-Vogelweken ooit. NIEUWSFLITSEN Sinds 21 oktober zijn Floor Arts, onze penningmeester en jarenlange voorzitter, en zijn vrouw Carlien de trotse ouders van dochter Kieke. Heel erg gefeliciteerd door bestuur en redactie. Wij verwachten dat Floor over een paar jaar de VWG zal uitbreiden met een jeugdvogelgroep. Opgave kan al vanaf de geboorte. De Roofvogelwerkgroep Zeeland wil komende winter alle waarnemingen van Slechtvalken en zeldzamere roofvogelsoorten verzamelen. Waarnemingen graag zoveel mogelijk met onderscheid naar verenkleed en nauwkeurige plaatsaanduiding inleveren bij: Afbeeldingen: blz 3 Wilde eend 12 Kleine pijlstormvogels 13 Grote pijlstormvogels 14 Gewone dolfijnen 16 Kleine zilverreiger 20 Orpheus/Spotvogel 23 Morinelplevier 24 Zanglijster Gerwin Jaco Birdwatching Harrison Biyden, Walvissen, dolfijnen en bruinvissen Jaco Bildwatcliing Gerwin Jaco t Zwelmpje 15e jaargang nummer 4 november 2000 24 Peter L. Meininger, Usztlaan 5, 4384 KM Vlissingen Fred Twisk, Ellebooglaan 12, 4371 PT Dishoek, 0118-551282, twisk@zeelandnet.nl

't Zwelmpje | 2000 | | pagina 14