t Zwelmpje 16 e jaargang nummer 2 mei 2001 24 Mondig zijn ze ook; soms zitten leden van planologiewerkgroepen in begeleidingsgroepen bij de opstelling van bestemmingsplannen of milieueffectrapportages. De planologiewerkgroepen vormen bovendien een schat aan regionale kennis en deskundig heid. Een aantal leden hebben hun eigen specialisatie zoals vogels, planten, water of juridische kennis, anderen zijn gewoon gedreven. De bundeling van deze krachten heeft zijn succes al vaak bewezen. Wat voorbeelden van het afgelopen jaar zijn op Walcheren: het tegenhouden van een megavarkensstal, het beletten dat waardevolle weilanden worden gescheurd en het schrijven van een 1 O-puntenplan voor de Sladsrandzone van Middelburg en Vlissingen. Beveland gaf een bijdrage aan de totstandkoming van de Borsatlas, West Zeeuws-Vlaanderen en Tholen deden mee aan de actie Trek de Groene Grens' bij Aardenburg tegen de rondweg en in de Auvergnepolder tegen de oprukkende industrie uit Bergen op Zoom. Oost Zeeuws- Vlaanderen maakte bezwaar tegen de komst van een pompstation van de DOW midden in de polder. Zo zou ik nog veel meer voorbeelden kunnen noemen. De Planologiewerkgroepen worden met raad en daad bijgestaan door de Zeeuwse Milieufederatie. Omgekeerd wordt de planologiewerkgroepen regelmatig gevraagd hun mening te geven over de provinciale aangelegenheden, die de ZMF zelf behartigd, zoals de glastuinbouw, de Westerschelde Containerterminal of onlangs nog het Gebiedsgericht Project Veerse Meer. Dus: kjn vooruit, kom één van de planologiewerkgroepen versterken en help mee 'het gezicht' van Zeeland te bepalen! Bel naar de ZMF en vraag naar Geertje van der Krogt, tel. 0113-230075, fax 0113-250955, e-mail zmf.vdkroat@trefpun1zeeland.nlof rechtstreeks naar de groep in uw regio, voor Walcheren is dit: Luud Persijn van de vogelwerkgroep (0118-635997), Hanneke Westhoek van de KNNV (0118-623249) of Rinus Rijk van de Stichting Duinbehoud (0118-627447), voor Beveland: Wim de Wilde van de KNNV (0113-312612).

't Zwelmpje | 2001 | | pagina 14