s/ NOTEER IN UW AGENDA 15 juni 20.30 Nachtzwaluwexcursie In juli is er gewoontegetrouw geen programma. 29 augustus 19.30 Kroegexcursie 14 september 20.00 Zeevogels op de Noordzee 15 september 8.00 Pelagische tocht PELAGISCHE TOCHT Kom zelf zeevogels kijken op de Noordzee t Zwehnpje 16 e jaargang nummer 2 mei 2001 2 INHOUD Redactioneel Agenda Pelagische tocht Nieuws van het internet Broedresultaten van de Kerkuil op Walcheren in 2000 Notulen jaarvergadering Scholeksters langs het Kanaal door Walcheren Big Day Walcheren 2001 Ganzen- en zwanentelling Waarnemingen van bijzondere en schaarse vogels Oproepen REDACTIONEEL Hier is ie dan eindelijk, het tweede Zwelmpje van 2001Door drukke tijden privé en op het werk heeft het wat langer geduurd dan verwacht. Ook enkele beloofde artikelen zijn nog steeds niet gearriveerd. Wie de schoen past Op 15 september organiseert de VWG voor iedereen die geïnteresseerd is in zeevogels een pelagische tocht. Inmiddels is de boot al vrijwel vol, dus geef je snel op. In het midden van dit nummer tref je een nieuwe bijgewerkte ledenlijst aan inclusief alle ons bekende e-mailadressen. Geef aanvullingen en wijzigingen a.j.b. door aan ondergetekende. Verder worden in dit nummer allerlei belangwekkende ontwikkelingen op het internet besproken, zoals de vwg-site die onder supervisie van onze gedreven site-coördinator Gerard Troost uitgroeit tot een volwaardige informatiebron voor leden en niet-leden. Een nieuw fenomeen is de e-mailgroep waar de walcherse vogelaars (en die van daarbuiten) op de hoogte kunnen blijven van de meest recente waarnemingen en ook hun eigen waarnemingen en meningen in de groep kunnen gooien. Als deze ontwikkelingen zo doorgaan wordt 't Zwelmpje misschien op den duur helemaal overbodig. Dus ga er, nu het nog kan, maar eens lekker voor zitten en geniet van zo'n ouderwets papieren vogelnieuwsblad. Jan êoedbloed Deelnemers kunnen zich aanmelden bij excursieleider Jaco. Verzamelen op de taxistandplaats bij het station van Middelburg. Naar strandpaviljoen Pantha Rhei op het Nollestrand bij hetwindorgel in Vlissingen blz 2 3 4 6 8 10 12 13 17 22 t Zwelmpje 16 jaargang nummer 2 mei 2001 3 Lezing door Cees Camphuysen, Nederlands grootste deskundige op het gebied van de vogels van de Noordzee, in het Topshuis op Neeltje Jans VWG Walcheren organiseert op zaterdag 15 september een Noordzeevogeltocht oftewel een pelagische tocht j|§ naar de Voordelta en de Noordzee op. Vanuit Zeeland is wvji zo'n pelagische tocht nog nooit georganiseerd en als ÊÊÊn vogelliefhebber mag je deze tocht dus niet missen. 4|j||M We zullen zeker Noordzeevogels zien als Jan van Gent iSgjrepBL en Noordse Stormvogel en we hopen natuurlijk op de nog leukere soorten als Stormvogeltje e.d. Wie weet zien we zelfs nog bruinvissen of andere zeezoogdieren. Aan ons zal het niet liggen. Er zullen deelnemers aanwezig zijn met kennis van de goede plekken op de Noordzee en we nemen in ieder geval chum mee om zeevogels te Je kunt je opgeven door storting van f 50,-- op giro 1899645 van Jan Goedbloed, Jacob Catsweg 6, 4364 |||||||l| TE Grijpskerke, 0118-593096, uulenhof@zeelandnet.nl. Er kunnen maar 58 mensen mee, dus wie het eerst We vertrekken zaterdag 15 september om 8.00 uur met de Maatje Adriana vanaf de binnenhaven van Neeltje Jans naast de Roompoteluizen. We zullen daar rond 17.00 uur weer aanleggen. Je moet zelf voor eten en drinken zorgen. Middelste Jager Jaco Bij een windkracht van 6 of 7 (uiteraard ter beoordeling van de schipper) zal er niet de zee opgevaren worden, maar kan er nog wel dicht onder de kust naar vogels gekeken worden. De tocht gaat helemaal niet door bij windkracht 8 of hoger. Het bedrag wordt dan teruggestort minus f 5,~ voor reeds gemaakte onkosten. Bij opzegging voor 1 september wordt f 45,-- gerestitueerd, bij opzegging na 1 september vindt geen restitutie meer plaats.

't Zwelmpje | 2001 | | pagina 3