t Zwelmpje 16 e jaargang nummer 2 mei 2001 8 NOTULEN JAARVERGADERING GEHOUDEN OP 28 FEBRUARI2001 Aanwezig: bestuur vijftien leden 1Opening Omstreeks 19.30 uur opent de voorzitter de vergadering en heet de aanwezige leden welkom. 2. Jaarverslag Niemand heeft hier opmerkingen over. 3. Financieel overzicht en verslag kascommissie Wat de kascommissie (Adri Joosse, Co Smit) betreft, deze heeft het financieel overzicht gecontroleerd en goedgekeurd als zijnde betrouwbaar en onderbouwd. Elk jaar treedt één lid af. Dit jaar is dat Adri. Als vervanger stelt Leen zich beschikbaar. Floor licht het financieel overzicht toe. Een aanvulling van hem hierop is dat f 100,- van de debiteurenpositie is betaald. De resterende fl 50,- blijkt oninbaar te zijn wegens verhuizingen van twee leden. De post 'Diversen' gaat om dingen als afscheidscadeaus, boekenbonnen, prijsuitreikingen e.d. Er is over het jaar 2000 een tekort van f 1000,-. Hoofdredenen van deze toename zijn dat het drukken van 't Zwelmpje jaarlijks duurder wordt, door tariefwijziging van streekpost door de PTT de portokosten flink gestegen zijn, er dit jaar meerdere keren betaalde lezingen van externe sprekers hebben plaatsgevonden en de postbus van de VWG jaarlijks fl 250,- kost (vroeger fl 50,-). Zo wordt al enkele jaren ingeteerd op het kapitaal van de VWG. Dit alles leidt tot de bespreking van het volgende punt: het voorstel tot contributieverhoging van fl 25,- naar fl 40,-. 4. Voorstel wijziging contributie De voorzitter leest als eerste een ingezonden brief van Peter Meininger, als vervanging van zijn afwezigheid vanavond, voor. Hij uit zijn ongenoegen over de voorgestelde verhoging van de contributie en geeft enkele praktische tips met betrekking tot het bestedingspatroon van de VWG. In de discussie over het voorstel worden zijn mening en tips betrokken. De voorgestelde verhoging van f115,- heeft stof op doen waaien. Voor het overgrote deel van de vergadering geldt dat zij vallen over onnodige kostenposten en niet over de verhoging als zij gerechtvaardigd is. Wat de portokosten betreft, het probleem is dat we minder dan 100 Zwelmpjes versturen. Bij een aantal van 100 of meer valt het PTT-tarief lager uit. De tip komt om dan een tiental 'overbodige' versturingen te doen, bijv. tussen bestuursleden onderling, zodat we van het lagere tarief kunnen profiteren. Een andere oplossing zou zijn de Zwelmpjes in pakketjes naar verschillende centrale punten te sturen, van waaruit ze dan verder verspreid kunnen worden. Zinvol lijkt dit alleen te zijn voor Middelburg met ca. 30 leden. In de met Zwelmpjes dunner bezaaide regio's is het gevaar voor discontinuïteit van bezorging door een vast persoon (door bijv. vakantie, laksheid direct te bezorgen) te groot, afgewogen tegen de lagere verzendkosten en de gemakkelijke verzending. Leen is bereid om alle Middelburgse leden per fiets het blaadje te bezorgen; Co Smit en Piet Schipper willen Middelburg-Zuid/Dauwendale doen. Jan doet zelf al Grijpskerke en kan de exemplaren voor diegenen die op het RIKZ werken, aldaar afgeven. De suggestie om drie (i.p.v. vier) Zwelmpjes te produceren en de website een deel over te laten nemen, valt bij de meeste aanwezigen niet in goede aarde. Weliswaar kost de website ons niets, maar ten eerste is het Zwelmpje een goed, zo niet het beste bindmiddel van de VWG en ten tweede blijkt grotendeels de voorkeur te worden gegeven aan een tastbaar Zwelmpje, dat elk moment in te kijken is. Druk- en portokosten is dit waard. t Zwelmpje 16 e jaargang nummer 2 mei 2001 9 De postbus wordt aangevallen: zo'n uitgave met zo'n beperkt budget is niet verantwoord! Daar het tarief in de loop van de jaren fl 250,- is geworden, is al eerder gedubd om deze kostenpost te laten vallen. Op een enkele keer na blijkt dagelijks post hierin ontvangen te worden. Dit betreft vaak verslagen, tijdschriften e.d., dus e-mail heft ook lang niet alles op. Daar het secretariaat nogal eens van persoon wisselt, is de postbus tot nu toe erg gemakkelijk geweest; de ervaring is tot nu toe dat post bij een adreswijziging nog lange tijd naar het oude adres wordt gestuurd, met alle gevolgen van dien. Kortom: de postbus is de huidige prijs waard. De vergadering is het hiermee eens. Wel is er de opmerking waar de grens gaat liggen. Het allesovertreffende bedrag is dat van lezingen (externe sprekers: reiskosten en cadeau), vergaderingen en excursies. Feit is dat het overgrote deel veroorzaakt wordt door de uitgenodigde externe spreker. Voor kostenterugdringing is beperking hiervan een oplossing, maar in het kader van de opgaande activiteitenlijn van de VWG niet bevorderlijk. Een optie is de bezoeker van zo'n avond of een excursiedeelnemer een bijdrage te laten leveren. De vraag is echter of dit de opkomst niet negatief beïnvloedt. Gezamenlijke lezingen (met andere natuurorganisaties) is een belangrijke kostenreducerende mogelijkheid. Er zijn hier al plannen over gesmeed. Velen vinden het gat tussen fl 25,- en fl 40,- (te) groot. Een suggestie van de leden is een verhoging in slappen. Vooral de penningmeester dringt echter aan op een onmiddellijke verhoging. Het budget is dit jaar nodig en zal als het zo doorgaat ook de volgende jaren zo blijven. Het stappenvoorstel laat een tekort beslaan. Het bestuur is van mening dat er geen gevaar is voor ledenverlies: de ontplooide initiatieven van de VWG bieden waar voor het (extra) ledengeld. De vergadering is het er over eens dat deze initiatieven niet beperkt hoeven te worden en dat het geld zo geen verspilling vormt. De invoering van het jeugdlidmaatschap wordt aangekaart, omdat men het idee heeft dat jongeren de contributie te hoog vinden. Er zijn trouwens weinig jeugdigen lid. Het aanwezige jongste VWG-lid Pieter Westerbeke vindt de eventuele verhoging geen bezwaar. Een ander punt is dat het mogelijk is dat de invoering van de euro per 1 januari 2001 voor een automatische verhoging zorgt (tot 0 20). Besloten wordt dat bij een verhoging de contributie 18 wordt. De vergadering besluit de stemmen van de aanwezige leden die voor een verhoging zijn, met inachtneming van hen die hun bezwaren tijdig kenbaar maakten, te tellen. De meerderheid blijkt het eens te zijn met een contributieverhoging, zodat de totale contributie voor 2001 uit zal komen op Q 18. 5. Bestuurszaken Leen vertrekt als bestuurslid. Floor zegt hier enkele woorden over, bedankt Leen voor zijn inbreng en het verrichte werk en overhandigt hem als blijk van waardering een boek. 6. Activiteiten Pim Wolf houdt een lezing in maart, in april zal Cees Heij over mussen en in mei Tobi Koppejan over Aruba en Venezuela komen vertellen, en Cees Camphuijzen zal in september een lezing over zeevogels doen. Hieraan gekoppeld is het plan een pelagische tocht te houden. De vraag of 60 man (max. aantal voor het schip) warm gemaakt kan worden, is voor Pim geen vraag: voor zoiels unieks in de Delta zal animo genoeg zijn. Van de aanwezigen zouden 12 mensen meegaan. Het besluit moet snel genomen worden, daarom wordt nu besloten het toch dit jaar te doen. Oproepen kunnen verspreid worden bij verwante organisaties in de Delta en via internet.

't Zwelmpje | 2001 | | pagina 6