hadden lange slanke vleugels. Het waren 11 Noordse Stormvogels. Terwijl ik ze ademloos door de verrekijker stond te bekijken (geschatte afstand 100 m), zag ik iets verder weg op zee een grotere vogel aankomen die zich bij de groep aansloot. De vogel was hetzelfde gebouwd als de Noordse Stormvogels, maar duidelijk groter en totaal anders van kleur. Hij was overwegend bruingrijs met de tophelft van de vleugels donkerder. Verder had hij een donkere kopkap met witte wangen en een wit nekbandje. Het bruingrijs van de nek liep in een soort punt uit op de zijborst. De staart was zeer donker met een wit bandje langs de bovenstaartdekveren. De onderkant was wit met enige donkere tekening op de onderkant van de vleugels. De buikvlek heb ik niet kunnen waarnemen omdat de vogel me inmiddels voorbij was en van mij wegvloog. Toen ik bijgekomen was uit mijn roes, vervolgde ik de telling. Later vlogen er nog enkele groepjes Noordse Stormvogels achter langs de branding, ik schat het totaal van die dag op 25. ORNITHO-CUISINE In navolging van het succes van de vorige aflevering, waarbij ik veel positieve reacties kreeg over het gerecht met de Blauwe Reiger,... en in mindere mate over de Knobbelzwaan en de Kraanvogel, waarbij het grootste probleem bleek te bestaan uit het feit dat de ovens van diegenen die het gerecht probeerden, eenvoudig weg te klein waren, nu een oud-Scandinavische bereiding van Sneeuwhoen. Benodigdheden: 1 Sneeuwhoen van ca 900 gr, 100 gr boter, snufje zout en peper, 0.75 Itr melk, 25 gr boter, 25 gr bloem, 1 eetl ketjap, ca 1.5 dl koffieroom aardappelen, cranberries Bereiding: Het Sneeuwhoen na het plukken, van de ingewanden ontdoen, en vervolgens in gelijke stukken verdelen. De boter verhitten en de stukken daarin aanbraden, tegelijkertijd op smaak brengen met peper en zout. Waneer het vlees goudgeel van kleur is de melk toevoegen en zeker 1 uur zachtjes laten smoren. Intussen maak je van boter en bloem een dikke roux en door wat kookvocht van het Sneeuwhoen toe te voegen, maak je onder voortdurend roeren een mooie gebonden saus. Deze saus breng je het beste op smaak met nog wat extra neoer, ketjap en de koffieroom. Vervolgens voeg je de stukken vlees aan de saus toe en laat ze nog even doorwarmen, zodat het vlees nog wat smaak opneemt. Dit gerecht is goed te serveren met gekookte aardappelen of aardappelpuree en vossebessen, dit afmaken met een combinatie van spruitjes en stoofperen, met een toefje puree van tamme kastanjes. Mocht het Sneeuwhoen even niet voorhanden zijn, dan vormt konijn of een ander gevogelte een prima alternatief (tamme duif of eend zijn bijzonder eschikt); gaar deze vleessoorten in een dikke bechamelsaus en kruid ze met tijm, dille en rozemarijn; knoflook is lekker om te gebruiken, maar overheerst snel de smaak van het gerecht. Maak er wat lekkers van, en mocht je echt bijzondere ideeën of gerechten hebben, dan hoor ik die graag van je. Zwelm smakelijk, Erik!!! VERSLAG 3® WALCHERSE FIETS BIG DAY Op zaterdag 6 april vond alweer de 3e Walcherse Fiets Big Day plaats, de tocht der tochten op Walcheren. Het was weer een happening waar nog lang over nagesproken zal worden, een schrale oosten wind raasde over de fanatieke deelnemers met daarbij een stralend lachende zon. Natuurlijk waren er weer spannende voorbereidingen, slapeloze nachten, het elkaar oppeppen en provoceren, harde trainingen, vrouwen en vriendinnen die meeleefden en de deelnemers een hart onder de riem staken. Er deden slechts 3 Walcherse teams mee, met zware concurrentie van 1 Noordbevelands. De Big Day werd afgesloten met een gezellig samenzijn op het terras van café de Bommel in Middelburg waar het bier rijkelijk vloeide, en een aantal deelnemers ging nog even door in Restaurant La Pampa. 3* plaats Het team Westmalle Tripel (Karei Leeftink, Gido Davidse en Jaco Walhout) wist 96 soorten bij elkaar te sprokkelen, met highlights als Kerkuil, Zomertaling (7 ex Westkapelle), Havik (Oranjezon), Vuurgoudhaan (idem) en missers als Gele Kwik, Torenvalk en heel weinig Veldleeuwerik (1), Ringmus (1) en Grote Lijster (2). 'tZwelmpje 17' jaargang nummer 1 februari 2002 12 Jan Goedbloed t ZwelmoJe 17' jaargang nummer I februari2002

't Zwelmpje | 2002 | | pagina 8